علمی و فناوری

WiSA، کمترین زمان تاخیر، استاندارد صوتی چند کاناله بی سیم است که برای خاموش شدن آماده است

زمانی بود که علاقه مندان به صوت به معنای زندگی با سیم بود. تعداد زیادی سیم و تعداد زیادی. این قیمتی بود که شما برای صوتی با کیفیت خریداری کردید، مخصوصا اگر بخواهید یک سیستم سینمای خانگی با صدای فراگیر واقعی داشته باشید. خوب، اگر WiSA (Speaker Wireless Audio Association) راه خود را داشته باشد و با توجه به اینکه بسیاری از سنگین وزن های صنعت، از جمله LG، Polk و JBL در حال حاضر در هیئت مدیره هستند، احتمالا سیستم صوتی بعدی شما می تواند به طور رایگان سیم بی سیم باشد. خب، به غیر از سیم در کابل قدرت شما. من بعدا آن را دریافت خواهم کرد.

اولین بار در سال 2012 معرفی شد، WiSA به طور عمده استان از پیاده سازی بلندگو / فرستنده همه در یک از فروشندگان مانند Klipsh و Bang & Olufsen است. WiSA در حال حاضر تمرکز خود را بر فروشندگان تجهیزات پخش مانند تلویزیون های هوشمند و گیرنده های A / V برای حمایت از استاندارد با موفقیت های بزرگ متمرکز می کند.

چرا شما ممکن است WiSA را بخواهید

برای شروع، سیستم WiSA از هشت کانال صوتی 24 بیتی بدون فشرده پشتیبانی می کند. این تنظیم فوق العاده آسان است و اتصال کابل بین قطعات را از بین می برد و فقط کابل های قدرت را به نگرانی می اندازد. WiSA ارائه می دهد تاخیر فوق العاده کم، زمان تاخیر زمانی که برای یک سیگنال صوتی برای سفر از یک منبع به خروج از بلندگو ارائه می شود.

 سیستم hijacker enclave audio

Encryption صوتی چند کانال WiSA سیستم صوتی.

من از تاخیر 40 میلی ثانیه که توسط افراد بلوتوث کم است، صحبت نمی کنم، اما تنها 2.6 مگاوات با سرعت نمونه برداری 96kHz (5.1ms در 48kHz)، که تقریبا غیر قابل تشخیص برای انسان است. این بدان معنی است که هیچ کمبودی در قسمت تلویزیون یا سایر دستگاه های صوتی مورد نیاز برای حفظ صدا در هماهنگی با گفت و گو و عمل روی صفحه نمایش نیست.

دقیقا همان WiSA چیست؟

WiSA یک تکنولوژی صوتی است که یک شبکه بی سیم اختصاصی جداگانه برای منابع صوتی WiSA (تلویزیون، گیرنده، کنسول بازی ویدئویی، و غیره) و مقصد (سخنرانان). این دستگاه از روتر Wi-Fi خود پاک می کند و با استفاده از باند های فرکانس 5 گیگاهرتز (با 24 کانال RF موجود در طیف 5.1 تا 5.8 گیگاهرتز) با تکنیک های مختلف مانند طیف گسترده ای، اصلاح خطا و پرش از فرکانس پویا برای جلوگیری از تداخل و حفظ قدرت سیگنال.

همچنین بخوانید:  مدال برنز دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات جهانی برنامه نویسی

گوش ها، هدست ها و بلندگوهای قابل حمل هنوز هم در ترکیب نیستند، به این دلیل که ماژول حمل و نقل کنونی که Summit Wireless Technologies، Inc. نشان داد من به اندازه کافی برای این عوامل شکل نیست ، و مصرف برق آن هنوز هم زیاد است. با این حال، الزامات قدرت مشخص شده در حدود همانند بلوتوث است. بنابراین، طبق WiSA، این نوع محصولات باقی می ماند امکان مشخص است.

WiSA دارای محدوده 30 فوت و پشتیبانی از رزولوشن 24 بیتی با نرخ نمونه برداری از 44.1، 48 و 96kHz بدون هیچ گونه فشرده سازی یا تبدیل است. این می تواند نمونه های دیگر را با استفاده از نمونه برداری بالا و یا پایین در صورت عدم پخش دستگاه به صورت اولیه اداره کند. [1965،9002] اگر شما آشنا نیستید، استاندارد سی دی 44،100، نمونه های 16 بیتی در ثانیه است که سطح سر و صدای کمتری را ارائه می دهد که اکثر کاربران صدای دیجیتالی را نمی شنوند و نرخ نمونه برداری که به اندازه کافی برای ضبط و پخش فرکانس تا 22.05 کیلوهرتز است، بسیار فراتر از محدوده ای است که انسان می تواند بشنود. حمایت از 24 بیت، سطح زیرین سر و صدای کمتری را ارائه می دهد و نرخ نمونه برداری 48 کیلوهرتز از گوش های طلایی پیش بینی می کند.

نرخ نمونه برداری 96 کیلوهرتز از لحاظ گرفتن فرکانس های ضبط یا بازتولید (از نظر امواج تا 48 کیلوهرتز) هر دستگاه ضبط که فرکانس های بالاتر از 20 کیلوهرتز را جذب می کند و هیچ تجهیزات شنیداری – یعنی گوش های شما – که می تواند آن را بشنود. با این حال، نرخ نمونه گیری بالاتر، پردازش سریع تر را امکان پذیر می سازد و تاخیر 2.6 مگابایت را که قبلا ذکر شد، به شما می دهد. تاخیر 5.2ms همراه با انتقال 48kHz هنوز به سختی قابل توجه است، و به سختی آزار دهنده است. اما اگر شما از شکنجه خود در مورد چنین چیزهایی لذت می برید، قابل تشخیص است.

همچنین بخوانید:  پازل: شمارش معکوس | جایزه هفته: سه کوله پشتی Belkin مدل Classic Pro Backpack

اگر استاندارد WiSA نمونه ای دقیق در زمان بندی آن بین کانال ها باشد، ادعا می شود، هماهنگ سازی بین کانال ها دو برابر شتاب در 96kHz است. از آنچه من تجربه کرده ام، هر گونه مسائل هماهنگ سازی رخ می دهد قابل خواندن نیست.

نصب آسان، USB صوتی، و در حال حاضر THX

همانطور که WiSA یک شبکه Wi-Fi بسته است، دستگاه های جفت شدن دستگاه باید بدون هیچ زحمتی باشد. در بیشتر موارد، گفته شده است که به صورت خودکار جادویی است، با همه چیز فقط اتصال از جعبه به عنوان شما آن را روشن کنید. زمانی که شما منابع صوتی را تغییر می دهید، تنها زمانی که ممکن است تصور می کنید به مسائل تبدیل شود. در آن زمان، یک دکمه بازنشستگی ساده باید در طول زمان با منبع جدید خود کار کند.

 rp hd wireless 72 4monitors Klipsch

سیستم بلندگو چند کاناله مبتنی بر WiPS مبتنی بر Klipsch

بدیهی است، بسیاری از تجهیزات صوتی قدیمی وجود دارد که به دلخواه صاحبان آن نزدیک و عزیز است. برای WiSA برای کار با آن، به یک فرستنده جداگانه نیاز دارید. چند فرستنده صوتی USB در محدوده قیمت 80 تا 120 دلار وجود دارد که با هر چیزی که از دستگاه های صوتی USB پشتیبانی می کند (به این ترتیب که LG از WiSA پشتیبانی می کند)، اما من فرستنده مستقل را که ارتباط صوتی قدیمی را ارائه می دهد دیده ام. قابلیت پشتیبانی از شبکه مرکز رسانه بی سیم Aximm Q UHD (1،199 دلار) دارای شش ورودی HDMI و پشتیبانی از سیستم های بلندگوهای فراگیر surround-sound برای 7.1 کانال برای برنامه های کاربردی تئاتر خانگی است، اما شما چیزی را پیدا نخواهید کرد آن ارزان است.

سازمان WiSA دارای برنامه صدور گواهینامه همکاری است که اجزاء باید قبل از نمایش لوگوی WiSA نمایش داده شوند و این گروه همچنین یک همکاری استراتژیک با THX ایجاد کرده است. این تلاش با هدف تایید کیفیت کیفیت از قطعات صوتی WiSA است. در بعضی موارد، شما همچنین می توانید آرم های WiSA را آماده کنید که نشان دهنده آن است که یک دستگاه می تواند خروجی صدا را از طریق یک فرستنده WiSA-شما باید آن را با بلندگوهای WiSA تایید کنید.

همچنین بخوانید:  هوش مصنوعی؛ از حذف هزاران فرصت شغلی تا ریاست بر کارکنان

هنوز سیم وجود دارد

سخنرانان بی سیم باید خود کار می کنند، بنابراین نیاز به کابل های قدرت (یا باتری ها، اگرچه نگه داشتن باتری در آرایه چند بلندگو ممنوع است ممکن است مشکل باشد) . با این وجود، راه اندازی WiSA شما سیم های بلند بلند و بلندگو را برای کابل های کوتاه تر و ضخیم تر به فروش می رسانید. اگر شما تعداد زیادی از رسانه ها را به راحتی قرار داده اید، که حداقل موجب کاهش کیفیت کابل می شود. اگر شما این کار را نکنید، ممکن است با یک تنظیم زشت و گریخته با آن مواجه شوید.

اما حداقل WiSA به شما امکان می دهد، و شاید تکنولوژی باتری انقلابی فقط در جاده ها باشد. ممکن است یک انتخاب بهتر برای نوارهای صدا بالا یا تنظیمات ساده استریو باشد.

به دنبال WiSA

WiSA را شنیده ام و به نظر می رسد بسیار خوب است. این شفاف است به این معنی که به نظر می رسد بسیار شبیه همان ماده انتقال کابل. تقریبا، منظورم این نیست که من نمیتوانم تفاوت را بگویم. تجربه من بسیار محدود شده است، بنابراین اگر شما با شنیدن صدای خاصی خوشبخت باشید، یک نسخه ی نمایشی یا دو مورد را در فروشنده صوتی مورد علاقه ی خود بگذارید.

WiSA هر سیم را از بین نمی برد، اما حداقل شما نیازی به کابل کشی برق و طول اتاق خود نخواهید داشت – که تنها باید سیم هایی را که پنهان کردن آنها ساده تر است، انجام دهد. و شاید مهمتر از آن این است که استاندارد می تواند تاخیر بسیار کم، وضوح بسیار بالا، صدای چند کاناله بی سیم بدون هیچ گونه فداکاری در کیفیت ارائه کند.

برای نظر دادن به این مقاله و سایر مطالب TechHive، از فیس بوک صفحه و یا توییتر خوراک ما.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image