علمی و فناوری

Sonarworks True-Fi Review: قول صدای استودیو با کیفیت از هدفون های متوسط

Sonarworks می گوید نرم افزار True-Fi آن می تواند موسیقی را که از هدفون شما پخش می شود، تبدیل کند و آن را به آنچه که هنرمند ضبط شده در استودیو شنید، نزدیکتر کند و عملکرد هر هدفون را با حذف رنگی که بین شما و موسیقی پخش می شود، بهبود دهد. این یک وعده عالی است، بنابراین سوال واضح این است که "آیا این کار می کند؟"

Sonarworks فرستاده True-Fi و برخی از هدفون را برای آزمایش. خبر خوب این است که به طور کلی من متوجه شدم که Sonarworks عمدتا به وعده خود عمل کرده است و عملکرد هر کدام از هدفونهای مورد آزمایش را بهبود می بخشد.

چگونه True-Fi کار می کند؟

Sonarworks یک برنامه نرم افزاری دیگر ، مرجع 4، که در استودیو ضبط شده است. این شرکت می گوید که مرجع 4 در بیش از 30،000 از این امکانات در سراسر جهان استفاده می شود. مرجع 4 پاسخ فرکانسی پشتیبانی شده از مدل های مانیتور استودیو (بلندگو) و هدفون را برای مطابقت با استاندارد صدای مرجع استودیوی شرکت تنظیم می کند.

True-Fi، در مقابل، تنها با 19459006 با هدفون (19459008) 287 مدل در زمان مطبوعات پشتیبانی شده بود و برای کاربر معمول طراحی شده است. True-Fi در هر دو ویندوز و MacOS کار می کند و نسخه های Android و iOS در آثار وجود دارد (این برای "دسترسی سریع" در فروشگاه های برنامه در دسترس است، اما من نیز آن را ارزیابی نمی کنم). Sonarworks در ماه ژانویه در CES اعلام کرد که مشتریانی که مجوز True-Fi را قبل از اینکه این برنامه ها برای فروش منتشر شوند، به صورت رایگان ارتقا داده می شوند برای یک مجوز عمر به نسخه های تلفن همراه. آزمایشی رایگان 10 روزه نسخه دسکتاپ نیز موجود است.

همچنین بخوانید:  آمازون این فتوشاپ و عناصر برتر سال 2019 را به 100 دلار کاهش داده است

عملکرد واقعی True-Fi Sonarworks به همان ترتیب به بهترین بسته های تصحیح اتاق امروز مانند Audyssey، Anthem ARC، Dirac، و Trinnov. اگر تا کنون یک نمودار پاسخ فرکانسی را بررسی کرده باشید، توجه داشته باشید که این مسطح حاکم نیست. منحنی معمولی دارای قله ها و دره ها است که نشان می دهد که رانندگان درون هدفون بیش از حد فرکانس ها را تحت تأثیر قرار می دهند و تحت تأثیر دیگران قرار می گیرند، رنگ آمیزی تولید صدا در مقایسه با آنچه که در استودیو ضبط شده است.

در تلاش مستمر، اندازه گیری Sonarworks و پاسخ هر یک از فرکانس های هدفون پشتیبانی شده را بررسی می کند و به دنبال کاستی های آن است. هنگامی که این تجزیه و تحلیل کامل است، تیم منحنی معکوس معکوس مناسب را برای پاسخگویی به این قله ها و پراکندگی فرکانس اعمال می کند. هدف این است که هر صدای نهایی هدفون مطابق با استاندارد مرجع استودیوی خود را به همان اندازه به لحاظ فیزیکی امکان پذیر سازد.

این وسوسه انگیز است که هدفون ها باید پاسخ فرکانس خطوط حاکم را از پایین ترین فرکانس تا بالای صفحه نمایش دهند، اما من شما را به کار پیشگام دکتر سین الیو و همکارانش در Harman International اشاره می کنم، که نشان می دهد در غیر این صورت.

صدای سفارشی بر اساس سن شما

True-Fi نه تنها نقص پاسخ فرکانسی هدفون را جبران کنید، مانند یک بسته EQ. با گذشت زمان، توانایی ما برای شنیدن فرکانس های بالا را از دست می دهیم. بنابراین True-Fi همچنین توجه به شنونده ادراک صدا را در نظر میگیرد، منحنی هدف خود را با توجه به سن و جنس خود تنظیم می کند.

همچنین بخوانید:  سوغات دبی؛ از طلا تا خوراکی‌های خوشمزه

Sonarworks یک افزایش جزئی را به پاسخ باس از تمام هدفونهایی که سعی کرده ام، اضافه کرد. اگر شما زیر 21 سال هستید، True-Fi هر چیزی را لمس نخواهد کرد. قدیمی تر شما 21 سال گذشته است، True-Fi بیشتر با افزایش فرکانس بالاتر از 2 کیلوهرتز یا بیشتر جبران می کند. نگاهی به عکس های روی صفحه زیر می بینید و ببینید چگونه True-Fi باعث افزایش فرکانس های بالاتر شد، زیرا سن افزایش شنوایی را افزایش داد.

 Tru-Fi پاسخ فرکانس بالا را با سن انتخاب شده افزایش می دهد. زیر 21 ساله هیچ EQ اعمال نمی شود. Theo Nicolakis / IDG

True-Fi پاسخ فرکانس بالا را با سن انتخاب شده افزایش می دهد. برای شنوندگان 21 ساله یا کمتر، تقریبا هیچ EQ اصلاحی اعمال نمی شود.

مهم نیست که چه تنظیماتی را انتخاب می کنید، می توانید هر یک از این تنظیمات را روشن یا خاموش کنید و شما می توانید به طور مستقل پاسخ فرکانس باس را به دلخواه خود افزایش یا کاهش دهید

آیا True-Fi با هر جفت هدفون کار می کند؟

Sonarworks باید یک فیلتر برای هر ساخته و مدل هدفون پشتیبانی کند، بنابراین این نرم افزار فقط با هر مجموعه ای از قوطی ها کار نمی کند این شرکت ها اندازه گیری کرده اند.

اما Sonarworks از طیف گسترده ای پشتیبانی می کند، با مدل هایی که به قیمت 100 دلار به مدل های بسیار با قیمت بالا می پردازند که هزینه آن 4 هزار دلار است – از جمله AirPod ها و EarPod های اپل. Sonarworks فهرستی جاری را در اینجا نگهداری می کند .

همچنین بخوانید:  همکاری IBM و مرسدس بنز برای تولید نسل جدید باتری خودرو
 پایگاه داده SonarWorks Tru-Fi با پشتیبانی از هدفون های زیر 100 دلار تا $ 4،000 Theo Nicolakis / IDG

پایگاه داده Sonarworks True-Fi پشتیبانی از هدفون های ارزان قیمت کمتر از 100 دلار تمام می شود تا مدل های بالا پایان مانند Focal Clear.

ناسازگاری ناچیز در مواد و ساخت و ساز ممکن است منجر به تفاوت های صوتی جزئی در مدل و هدفون هدف مشابه باشد، بنابراین زمانی که Sonarworks پشتیبانی از یک مدل جدید را اضافه می کند، فیلتر آن براساس نتایج میانگین چندین جفت است. این شرکت وعده دقت ± 3dB را برای هر یک از مدل های هدفون خود را پشتیبانی می کند.

 SonarWorks من دو جفت هدفون کالیبراسیون کارخانه را برای آزمایش فرستاد. Theo Nicolakis / IDG

Sonarworks من دو جفت کالیبراسیون کارخانه هدفون برای آزمایش

هدست های خود را برای یک فیلتر سفارشی ارسال کنید.

Sonarworks همچنین فیلترهای سفارشی برای هدفون خاص خود را تولید خواهد کرد – اگر شما اهداف خود را در تسهیلات شرکت در لتونی نگذارید. این یک ایده دیوانه نیست اگر شما فقط چهار چیز بزرگ را در چیزی شبیه به یک جفت Utopia فوکوس کرده اید. هنگامی که شرکت قوطی های خود را دریافت می کند، آنها آنها را اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می کند، یک فیلتر منحصر به فرد ایجاد می کند، آن را به پایگاه داده خود اضافه می کند و هدفون های شما را با شماره سریال تگ کنید. این شماره را به True-Fi وارد کنید و نرم افزار فیلد سفارشی را بارگذاری می کند. Sonarworks وضوح دقیق آن را به میزان 0.9 dB برای فیلترهای مشتری وعده داده است.

قیمت این سرویس از 148 دلار برای یک جفت هدفون با یک پروفیل تک یا 213 دلار برای پروفیل های چند مجموعه ای از قوطی ها آغاز می شود. چرا شما چندین پروفایل را می خواهید؟ اگر مدل شما می تواند به عنوان مثال بدون سیم خود عمل کند، یا اگر کیت شما با مجموعه های مختلف earpads باشد. Sonarworks همچنین فروش هدفون های پیش کالیبراسیون – هر دو مدل حرفه ای استودیو و هدفون های مصرفی که توسط انواع سازندگان تولید می شوند.

 مجموعه ای از هدست ها برچسب گذاری شده اند و شماره گذاری شده اند. Theo Nicolakis / IDG [19659014] هر کدام از هدفون های کالیبره شده برچسب گذاری شده اند و شماره گذاری شده اند.

آزمایش های گوش دادن به هدفون های مختلف

من Sonarworks را روی مک با شش مجموعه هدفون مورد آزمایش قرار دادم. Sonarworks من دو هدفون پیش کالیبراسیون فرستاد: مارشال مانیتور (مصرف کننده) و سامسون SR850 (استودیو). همچنین از هدفون های پشتیبانی شده از مجموعه من استفاده شد: مارشال دوم، Bowers & Wilkins P7 بی سیم، V-Moda Crossfade II بی سیم، و Focal Clear. من هر دو آهنگ 16 بیتی / 44kHz را از سی دی ها پخش کردم و همچنین موسیقی های با کیفیت بالا از یک سرور موسیقی موسیقی هسته ای Roon و موسیقی که در حال پخش بیش از Tidal بود پخش شد.

 SonarWorks به من یک جفت کالیبراسیون هدفون مارشال فرستاد. Theo Nicolakis / IDG

Sonarworks به من یک جفت کالیبراسیون هدفون مارشال فرستاد.

من هیچ مشکلی در بارگذاری هدفون ها در نرم افزار نداشتم. من گزینه هایی برای جستجو در پایگاه داده توسط سازنده و مدل داشتم یا وارد شمارنده هدست های پیش کالیبراسیون شده بودم. با استفاده از منوی کشویی، می توانم بین پروفایل های هدفون حرکت کنم.

متوجه شدم که من فقط می توانم هر چهار هدفون را در هر زمان ذخیره کنم. لحظه ای که من یک پنجم مدل / مشخصات گوشی نوشتم، این نرم افزار یکی دیگر از لیست را حذف می کند. [1965،9002] آزمایشات خود را با مارشال مانور و سامسون SR850 آغاز کردم. نیازی به گفتن نیست، پیشرفت هایی که True-Fi با هر دو هدفون انجام داد، چشمگیر بود. چیزی که من بیشتر دوست داشتم این است که چگونه True-Fi پاسخ تاریک و پر از ماموریت مارشال را پاک کرد. با درگیر شدن با True-Fi، احساس کردم که مانور مارشال در نهایت توازن طبیعی تونال را داشت.

بر روی Bowers & Wilkins P7 (آزمایش سنتی)، متوجه شدم اثر ظریف تر. با این حال، با استفاده از کانال روشن، هدفون با روشنایی بیش از حد روشن با فعال بودن True-Fi آغاز شد. من با تنظیم تنظیمات EQ جبران کردم. با هدفون هایی که تلاش کردم، متوجه شدم که True-Fi با توجه به هدفون تاثیر بسیار زیادی دارد: دراماتیک با برخی؛ با دیگران شفاف تر است.

برای کاربران آینده نگری مهم است که بدانند که True-Fi برخی از ویژگی های هدفون را از بین می برد. شما ممکن است شما را مانند آنچه True-Fi انجام می دهد برای مجموعه ای از هدست، اما شما نیز ممکن است قدردانی همه چیز آن را انجام دهد و نتیجه گیری کنید که شما نیاز به تنظیمات نیشگون گرفتن و کشیدن برای به دست آوردن از عملکرد رضایت بخش ترین.

هزینه پذیرش

True-Fi بدون هیچ زحمتی در بازی با تنظیمات EQ از بین می رود و بلافاصله هدفون های شما را در برابر منحنی صدای مرجع استودیوی شرکت قرار می دهد که در هزاران استودیو در سراسر جهان استفاده می شود. این یک بیت شگفت انگیز از کد است که می تواند هر چیزی را از تغییر نسبتا به تحول بنیادین صدای هدفون شما انتقال دهد. توانایی نرم افزار برای کمک به جبران افت شنوایی مرتبط با سن، درخشان است.

اما شما لازم نیست کلمه ای را برای آن بیاورید، اگر شما یک هدست پشتیبانی داشته باشید. نسخه آزمایشی رایگان را بگذارید و برای خودتان بشنوید که این نرم افزار میتواند برای جلسه گوش دادن بعدی شما چه کار کند. من فکر می کنم شما آن را دوست دارید.

برای نظر دادن به این مقاله و سایر مطالب TechHive، از صفحه فیس بوک یا خوراک Twitter ما بازدید کنید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image