علمی و فناوری

Intel Optane Memory H10 SSD Review: چگونه می تواند لپ تاپ شما را سریع تر کند

حافظه Optane H10 SSD اینتل یکی از مظاهر سخت افزار رایانه ای است که می تواند داوران را به سمت دیوانه سوق دهد. این است که صرفا یک تکنولوژی ذخیره سازی است که در برخی موارد بیشتر پاسخگو است، اما در دیگران نیز کندتر است.

این فناوری است که شما نمیتوانید برای خودتان انتخاب کنید. در حال حاضر حافظه Optane H10 فقط برای تولید کنندگان PC قابل فروش است، که آن را به لپ تاپ های محدود فضا و در نهایت لپ تاپ های بازی کامل اضافه خواهد کرد.

از آنجا که این تکنولوژی اینتل است، کار با سیستم عامل های آن را برای تایید (برای خواندن AMD) همانطور که شما آن را در لپ تاپ های جدید مشاهده می کنید، این بررسی به شما کمک خواهد کرد که تصمیم بگیرید که آیا این یک ویژگی است که ارزش جستجو دارد.

 img 20190416 141347 IDG

حافظه Optane H10 اینتل با ذخیره سازی حالت جامد عموما دو درایو در یک است.

حافظه Optin Intel H10 چیست؟

اینتل رسما این دستگاه را "حافظه اپتین H10 با ذخیره سازی حالت جامد. "این بسیار ساده تر است به فکر آن را به عنوان یک درایو هیبریدی، و یا دو درایو در یک. در نیمی از چوب M.2، اینتل 32 گیگابایت حافظه Optane را در اختیار دارد. بقیه M.2 برای استفاده از یک NAND مبتنی بر QLC 512GB استفاده می شود.

 optane h10 2 اینتل

Optin H10 اینتل با SSD واقعا یک تکرار از Optane است.

هر دو درایوهای مستقل هستند، هر کدام با پهنای باند اختصاصی x2 PCIe Gen 3. در حقیقت، اگر Optane را در راننده فناوری Rapid Storage Storage غیر فعال کنید، هر دو درایوها به عنوان درایورهای مستقل در مدیر دستگاه ویندوز 10 ظاهر می شوند.

همچنین بخوانید:  معرفی کتاب «سنگفرش هر خیابان از طلاست» اثر کیم وو چونگ
 optaneoff IDG

خاموش کردن شتاب اپتین به مدیران دستگاه ویندوز اجازه می دهد تا دو درایو مختلف را ببینند.

چرا حافظه هپاته H10 [19659008] ایده Optane Memory H10 این است که از تکنولوژی حافظه Optane برای تسریع عملکرد یک درایو کندتر با ذخیره فایل های مکرر استفاده شده در حافظه Optane استفاده کنید. این مفهوم در حال حاضر برای هارد دیسک های سنتی قرار دارد، اما برای SSD جدید است.

روشن نیست که آیا این منطقی است یا خیر. هنگامی که ما برای اولین بار دو سال پیش بررسی حافظه اپلانت را مشاهده کردیم، ما آن را بسیار موثر برای سرعت بخشیدن به هارد دیسک سخت سگ. با این حال، SSD های مبتنی بر TLC (سلول سهگانه) مبتنی بر SSD بسیار شگفت انگیز بود.

با SSD ها خیلی تغییر کرده است. درایوهای TLC بسیار سریعتر شده اند. تغییر بزرگ دیگر این است که درایوهای QLC (چهار هسته ای) چگال تر PC را سرقت می کنند. QLC اطلاعات بیشتری را در هر تراشه ذخیره می کند، که عموما به معنای قربانی شدن در عملکرد است. با استفاده از حافظه Optane H10، اینتل امیدوار است که عملکرد SSL های QLC-NAND را افزایش دهد.

 img 20190416 141445 IDG

به جای اینکه از معیارهای مصنوعی استفاده کنیم، تصمیم گرفتیم که قدرت Optane Memory H10 را با مقایسه آن با استفاده از واقعی تست های جهانی نتایج به طور همزمان چشمگیر و غیر قابل تحسین بود.

چگونه ما آزمایش کردیم

تست های ذخیره سازی معمولی بر پایه شاخص های مصنوعی برای اندازه گیری توانایی درایو در انجام وظایف مختلف استفاده می شود. با این حال، ویژگی های منحصر به فرد اوپتان را سخت تر می کند. هنگامی که در ابتدا منتشر شد، حافظه 3D XPoint، توسط Micron و Intel ساخته شده، وعده داده است که "1000X" عملکرد سوئیچینگ سریعترین درایوهای NAND را داشته باشد. با 3D XPoint در Optane، وعده عملکرد پایین اندکی است که پاسخگویی را بهبود می بخشد، اما ممکن است لزوما، به عنوان مثال، نوشتن یا خواندن (ضبط فایل) و یا کارهای دیگر را نداشته باشد.

به عنوان مثال، آزمایش های مصنوعی مانند علامت دیجیتال کریستال، Optane را با کارایی بسیار کوچکتر فایل خواندن نسبت به یک درایو مقایسه، نشان می دهد، اما در سایر معیارها مانند عمق پیوندی، صف بالا، می تواند کندتر باشد.

برای مثال، کریستال دیسک معروف 6.0.2 در حافظه Optane H10 ما عملکرد 125MBps 4K را به صورت تصادفی خواند، در مقایسه با یک درایو Intel 760P مبتنی بر TLC که 65MBps را برای عملکرد خواندن تصادفی 4K ثبت کرد.

همان همانتل 760P خواندن در 2.7GBps، در مقابل 2.4GBps برای هارد Optane حافظه H10. عملکرد نوشتن نیز در درایو TLC بهتر است. اگر شما به آزمایشات مصنوعی توجه کنید، درایو Optin Memory H10 به نظر نمی رسد.

اینتل، پیامی از مزیت دنیای واقعی را به جای آزمایشات مصنوعی تحویل داده است، بنابراین تصمیم گرفتیم با هم کنار بیاییم. ما از یک جفت لپ تاپ HP Specter x360 13 استفاده کردیم. هر دو از پردازنده های Core i7-8565U اینتل "ویسکی دریا" و 16 گیگابایت رم دوگانه استفاده می کنند. هر دو لپ تاپ دارای نسخه های یکسان یوفی و ​​نسخه های یکسان از ویندوز 10 بودند.

 img 20190416 142850 IDG

در اینجا از حافظه Optane H10 از UEFI از HP Specter x360 13 استفاده شده است.

تنها تفاوت درایو بود یک لپ تاپ دارای حافظه Optane H10 SSD با 32 گیگابایت Optin و 512 گیگابایت QLC NAND بود. یکی دیگر از ویژگی های 7D سری 760P SSD اینتل است که بر روی 512 گیگابایت TLC NAND ساخته شده است. این SSD مبتنی بر NVME قابل قبول است، بهتر است، به خوبی، SSD های SATA. درایو 512 گیگابایتی در حال حاضر در حدود 118 دلار در آمازون فروخته می شود. نمره آن تقریبا برابر با درایو 660P مبتنی بر QLC اینتل بود. از آنجا که حافظه Optane H10 NAND اساسا چندان کندتر از 660P می باشد، احتمالا یک مقایسه مناسبی است.

همانطور که پیشتر گفتیم، معیارهای مصنوعی 660P Optane H10 را در محدوده "مناسب" قرار دادند SSD 760P اینتل در اغلب تستها از آن عبور کرده است. برای دیدن اینکه شتاب حافظه Optane به 660P متصل است، ما به طور مستقیم به آزمایشات واقعی در جهان راه افتادیم.

آخرین نسخه گوگل کروم، مایکروسافت ورد، اکسل، پاورپوینت و Adobe Acrobat Reader را بر روی هر دو لپ تاپ نصب کردیم. ما مقایسه کردیم چه مدت زمان لازم برای راه اندازی برنامه ها و باز کردن اسناد بر روی هر دو لپ تاپ را مقایسه کردیم.

از آنجایی که این نوع تست اکتیو واقعا، واقعا غیر قابل اعتبار و دشوار است و همچنین تکرار آن مشکل است، تصمیم گرفتیم لپ تاپ ها را در عمل ثبت کنیم با هر دو با همان ماوس و صفحه کلید کنترل می شود. برای انجام این کار، از Huintech Sync-Monster KMS-200 استفاده کردیم. این یک KVM معکوس است که به شما اجازه می دهد که ماوس و صفحه کلید را در اطراف دستگاه های متعدد قرار دهید.

 Huintech Sync Monster Gordon Mah Ung

ما از Kins-Sync-Monster KMS-200 Huintech برای کنترل دو لپ تاپ در یک زمان استفاده کردیم [19659012] اینتل گفت حافظه Optane H10 تحت بارهای سنگین واقعی واقعی درخشان است، بنابراین ما سعی کردیم تا کارهایی مانند کپی کردن یک فایل ویدئویی بر روی هر لپ تاپ را در هنگام باز کردن اسناد مختلف در ورد، اکسل، پاورپوینت و آکروبات شبیه سازی کنیم. ما همچنین Google Chrome را راه اندازی کردیم. در حالی که این ممکن است چیزی که شما هر روز انجام دهید، واقع بینانه است که شما ممکن است گاهی اوقات انجام دهید. شما نمیتوانید نتایج را نادیده بگیرید: در حین انجام این کار، عملکرد واقعی 3X را در پاسخگویی دیدیم.

 optane h10 زمان برای باز کردن فایل کپی excel w IDG

اینتل ادعا می کند که افزایش عملکرد 2x-3x در پاسخگویی هنگام انجام کارهای دیگر مانند کپی کردن یک فایل در پس زمینه. و این درست است.

ما تصمیم گرفتیم آن را با کپی کردن فایل ویدیویی مشابه در حالی که همچنین فشرده سازی فایل با استفاده از 7-Zip و سپس باز کردن یک سند مایکروسافت ورد 365، کمی سخت تر کنیم. باز هم، این یک کار بسیار خشن است، هر چند واقع بینانه است. در حالی که حافظه Optane H10 ما را به سند ورد ما در حدود 5 ثانیه دریافت کرد، 760P مبتنی بر TLC 29 ثانیه طول کشید تا پرونده را باز کند. در واقع، ما منتظر تا زمانی که نزدیک به پایان اجرای، ما پیش رفتیم و همچنین Google Chrome را با استفاده از پیش تنظیم شده برای باز کردن چهار وب سایت راه اندازی کردیم.

 زمان optane h10 برای بازکردن کلمه w decompress و کپی فایل IDG

کپی یک فایل محلی در حالی که همزمان decompressing یک فایل و سپس راه اندازی مایکروسافت ورد 365 واقعا کشتن درایو اینتل 760P TLC، در حالی که حافظه Optane H10 اینتل

از آنجا که آزمایشات ذخیره سازی اغلب بدون شواهد بصری از بین می روند، ما همچنین آن را ضبط کردیم، بنابراین شما می توانید نتایج کنار بقیه خود را ببینید.

هنگامی که و به همین دلیل است که گاهی اوقات

که در بسیاری از موارد استفاده حافظه Optane H10 اساسا سریع و یا موهای کندتر از TLC 760P بود. برای انجام وظایف سبک، تفاوت زیادی وجود نداشت.

اما مغز خسته کننده واقعی این است که حتی اگر مزایای قابل توجهی در هنگام باز کردن اسناد در طول نسخه های پس زمینه یا فشرده سازی فایل ها مشاهده کردیم، حافظه Optane H10 در پردازش پسزمینه کپی و یا فشرده سازی، در پردازش بیشتر بود. چند ضرب و شتم پشت یک چیز است، اما کارهای خاصی مانند استفاده از ابزار فشرده سازی ساخته شده در ویندوز بارها و بارها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این عجیب و غریب واقعی حافظه Optane H10 است: قطعا شما را با آنچه که شما در حال حاضر دوباره انجام می شود، اما در هزینه عملکرد پس زمینه کار. سوال این است که یکی از اولویت ها: باز کردن برنامه پیش زمینه و انجام کارهای دیگر بدون ضرب و شتم و یا انتظار برای آن کارهای پس زمینه؟

راهنمایی اینتل این است که این شرایط می تواند بسته به وظایف رخ دهد. حافظه Optane H10 هنوز تنها دو درایو جداگانه x2 PCIe NVMe است، در حالی که اکثر SSD های NVMe در x4 کار خواهند کرد. زمانیکه پهنای باند بیشتر رابط کاربری x4 یک مزیت است، زمان می تواند باشد.

ما نیز یک CPU بسیار کوچک را مشاهده کردیم. حافظه Optane H10 به طور معمول CPU کمی سخت تر کار می کرد یا چندین ثانیه طول کشید تا فعالیت های درایو روشن شود. این به اندازه کافی برای مراقبت کافی نیست، اما هزینهای برای داشتن پلیس ترافیک بازی پردازنده برای یک SSD هیبریدی وجود دارد.

 optane h10 Intel

این به نظر می رسد یک حافظه استاندارد Optin یا Optane SSD است، اما جدید Optane H10 واقعا دو درایو در یک است.

نتیجه گیری

چون شما در حال حاضر نمیتوانید Optane Memory H10 را به صورت خود خریداری کنید، ما در مورد این محصول ارزیابی نداریم. با این حال، ما می توانیم توصیه کنیم که آیا شما باید از لپ تاپ خود استفاده کنید یا خیر.

این بسیار بستگی به انواع چیزهایی است که هنگام محاسبه تیک بزنید. اگر، برای مثال، دوست دارید یک گیگابایت داده را به یک لپ تاپ خود از یک درایو خارجی بسیار سریع (فکر کنید Thunderbolt 3 SSD) کپی کنید یا کپی های محلی فایل های خود را در جریان کاری خود انجام دهید و نمی توانید کار خود را تا زمانیکه آن را کپی نکنید، حافظه Optin Memory H10 ممکن است کمی کوچکتر شود. این به احتمال زیاد به خصوص اگر شما تمایل به فشرده سازی فایل ها و صبر کنید تا آنها را قبل از حرکت به پایان برساند.

با این حال، اگر جریان کار شما کپی فایل و decompressing فایل ها در حالی که راه اندازی برنامه های متعدد تا زمانی که سیستم فقط متوقف می شود پاسخ-Optane حافظه H10 است رفتن به یک گام خوب است. به طور کلی، این احتمالا برای اکثر مردم بهتر است.

برای نظر دادن به این مقاله و دیگر محتوای PCWorld، از صفحه Facebook یا ما Twitter feed بازدید کنید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image