علمی و فناوری

Fire TV در مقابل Roku: سکوی برش امروز باید کدام سکوی جریان را انتخاب کند؟

روی سطح تلویزیون ، Roku و Amazon Fire TV مشترکات زیادی دارند. هر دو به پخش کننده های مقرون به صرفه پیشنهاد می کنند که شما بتوانید به هر تلویزیون صفحه تخت وصل کنید و هر دو به شما امکان دسترسی به طیف گسترده ای از سرویسهای پخش محبوب را می دهند ، از Netflix و Hulu گرفته تا YouTube TV و Disney +.

حفر کمی عمیق تر برخی تفاوتهای بزرگ فلسفی بین دو سیستم عامل جریان را فاش می کند: نرم افزار Roku بر سادگی در مورد ویژگی های چشمک زن تأکید می کند ، در حالی که مجموعه سخت افزاری گسترده آن سعی در دستیابی به بودجه قابل تصور دارد. آمازون رویکرد مخالف را اتخاذ می کند ، و تعداد کمی از گزینه های سخت افزاری ساده اما در عین حال مؤثر را با یک رابط نرم افزاری پراکنده جفت می کند.

همچنین بخوانید:  اظهار نظر رئیس بانک گلدمن ساکس درباره کارت اعتباری اپل

هیچ برنده مشخصی بین این دو رویکرد وجود ندارد. درعوض ، انتخاب بین Roku و Fire TV به عنوان سکوی انتخابی شما موضوع ترجیح شخصی خواهد بود. برای تصمیم گیری کمی ساده تر ، بیایید به بررسی چگونگی مقایسه دو سیستم عامل محبوب جریان بپردازیم.

سهولت استفاده

اگر به ایده راه اندازی برنامه ها روی تلفن خود عادت دارید ، بسیار راحت خواهید بود. با استفاده از یک دستگاه Roku منوی اصلی آن شبکه ای از آیکون ها را ارائه می دهد ، به شما امکان می دهد تا به سرعت برنامه های استریم مانند Netflix ، Hulu و Amazon Prime Video را راه اندازی کنید. و وقتی تنظیم می شوید ، می توانید محبوب ترین برنامه ها را از طریق بخش "فروشگاه کانال" صفحه اصلی پیدا کنید.

همچنین بخوانید:  مرسدس بنز EQC تیونینگ برابوس رونمایی شد
 rokuultra2019home "width =" 1200 "height =" 675 "data-imageid =" 100813669 "data-licens =" ​​IDG "data-original =" https://images.idgesg.net/images/article/2019/10/rokuultra2019home-100813669-large.jpg "class =" تنبل "loading =" تنبل "/ > </a> <small class= Jared Newman / IDG

تمرکز Roku روی برنامه ها ، تنظیم و استفاده از آن را ساده می کند.

منوی Fire TV بسیار به هم ریخته است.به جای یک پرتابگر برنامه ، ردیف های جداگانه ای برای مورد علاقه و برنامه های اخیر ، به همراه یک لیست برنامه اصلی شما می توانید با نگه داشتن دکمه اصلی به آنها دسترسی پیدا کنید.صفحه اصلی نیز توسط منوهای اضافی برای فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی و برنامه های مختلف احاطه شده است که هر کدام لایه های خاص خود را از فیلم های پیشنهادی دارند. این رویکرد ، که در بخش بعدی توضیح خواهم داد ؛ اما در مقایسه با روکو ، پیمایش سخت تر است.

همچنین بخوانید:  بلوتوث 5؛ تفاوت‌ها و دلایل اهمیت

مزیت: روکو

 firetvstick4khome1 "width =" 1200 "height =" 675 "data-imageid =" 100778675 "data-licence =" IDG "data-original =" https://images.idgesg.net/images/article/2018/10/firetvstick4khome1- 100778675-large.jpg "class =" lazy "loading =" lazy "/> </a> <small class= Jared Newman / IDG

ردیف برنامه های مورد علاقه و اخیر در Fire TV می تواند منجر به برخی افزونگی شود.

کشف محتوا [19659005نکتهمهمایناستکهرابطTVTVآمازونبهتراستبدوناینکهباعثشودازبرنامههایمختلفپرشکنید،چهچیزیراتماشاکنیدپیمایشراازلیستبرنامههاادامهدهید،وردیففیلمهاونمایشهایپیشنهادیرابرایتماشایمشاهدهخواهیدکردبیشترآنهاازسرویسPrimeVideoخودآمازونهستند،اماممکناستشماازبرنامههایدیگرمانندNetflixیاHBONowتوصیههایینیزدریافتکنیداگرچهاینرویکرداحساسناخوشایندمیکند-بیشتربهدلیلآنکهآمازونبهشمااجازهنمیدهدتوصیاتیراکهظاهرمیشود،سفارشیکنید-برایمواقعیکهاحساسبیاختیارمیکنیدمفیداست

 firetvcube3 "width =" 1200 "height =" 675 "data -imageid = "100815508" data-licence = "IDG" data-original = "https://images.idgesg.net/images/article/2019/10/firetvcube3-100815508-large.jpg" class = "تنبل" بارگیری = "تنبل" /> </a> <small class= جارد نیومن / IDG

آمازون فیلم می زند و توصیه هایی را مستقیماً روی صفحه اصلی Fire TV نشان می دهد.

تلاش های Roku برای کشف محتوا بسیار محافظه کار تر است. یک بخش "برجسته رایگان" وجود دارد. در صفحه اصلی که فیلم ها و برنامه های تلویزیونی رایگان را تماشا می کند ، اگر می خواهید بدانید که در Netflix یا Hulu چه چیز جدیدی وجود دارد ، کمک نمی کند. و در حالی که Roku "مناطق" دارای ویرایشگر ویرایشگر را برای ژانرهای مختلف ارائه می دهد ، باید جستجو کنید و برای دسترسی به آنها چندین لایه منو را حفاری کنید. در نتیجه احتمالاً زمان بیشتری را در برنامه ها خواهید گذراند شما به جای کشف چیزهای دیگر در آنجا بهتر می دانید.

مزیت: TV TV

 rokuultra2019featuredfree "width =" 1200 "height =" 675 "data-imageid =" 100813671 "data-licence =" IDG "data- original = "https://images.idgesg.net/images/article/2019/10/rokuultra2019featuredfree-100813671-large.jpg" class = "تنبل" loading = "تنبل" /> </a> <small class= Jared Newman / IDG [19659008همانطورکهازنامآنپیداست،بخش"ویژهرایگان"روکوفقطفیلمهایتبلیغیرابرایتماشاپیشنهادمیکند

برنامه ها و انتخاب محتوا

Roku و Fire TV هر دو از خدمات اصلی پخش و پشتیبانی پشتیبانی می کنند. لیست طولانی از طاقچه ها ، بنابراین این نباید یک منطقه اصلی نگرانی باشد. (بزرگترین خطای Fire TV یک برنامه رسمی YouTube و پشتیبانی از YouTube TV بود ، اما هر دو در اوایل سال جاری روی سکو حاضر شدند.)

هنوز ، Roku برای ارائه کانال Roku ، یک برنامه رایگان با انتخاب فزاینده فیلم ها و نمایش های تلویزیونی با تبلیغات. Roku به تازگی فیلم های کودکان را به برنامه ها اضافه کرده است و در حال گسترش مجموعه "کانالهای" زنده "مانند ABC News ، Filmrise ، WeatherNation و MGM Sci-Fi است.

مزیت: Roku

صدا کنترل

هیچ مسابقه ای در این مورد وجود ندارد. در حالی که هر دو سیستم عامل به شما امکان جستجو از طریق صدا را می دهند ، Fire TV به شما امکان می دهد فیلم ها و موسیقی را مستقیماً از طریق ریموت صوتی خود در سرویس های بیشتری نسبت به Roku انجام دهید ، از جمله Netflix و Amazon Prime. همچنین از تنظیم تنظیم کانال های زنده در برخی از سرویس های پخش پشتیبانی پشتیبانی می کند ، و اگر بلندگو Echo دارید ، می توانید فیلم ها و نمایش ها را حتی بدون لمس کردن از راه دور خود راه اندازی کنید. (Roku کنترل های هندزفری را با بلندگوهای Echo و Google Home پشتیبانی می کند ، اما نحو کاملاً ساده است و کنترل ها محدود است.) دستیار الکسا Amazon نیز به شما امکان می دهد دستگاه های خانگی هوشمند را کنترل کنید ، سؤالات عمومی بپرسید ، یا فید های دوربین امنیتی را با استفاده از Fire TV از راه دور ، که گزینه ای برای پخش کننده های Roku نیست.

مزیت: Fire TV

سخت افزار: پخش کننده ها

ترکیب دستگاه TV TV آمازون بسیار ساده است. اگر ارزان ترین دستگاه پخش را می خواهید و می توانید عملکرد تنبل را تحمل کنید ، مبلغ 40 دلار Fire TV Stick را دریافت کنید (گرچه من در برابر آن توصیه می کنم). برای عملکرد بسیار سریعتر و پشتیبانی از فیلمبرداری 4K HDR ، می توانید کمی بیشتر از 50 دلار Fire TV Stick 4K هزینه کنید. اگر می خواهید بهترین عملکرد و کنترل صدای صوتی الکسا را ​​داشته باشید ، می توانید 120 دلار Fire TV Cube دریافت کنید.

 firetvstick4khero "width =" 1200 "height =" 800 "data-imageid =" 100778678 "data-licence =" IDG "data-original =" https://images.idgesg.net/images/article/2018/10/firetvstick4khero-100778678-large.jpg "class =" تنبل "loading =" تنبل " /> </a> <small class= Jared Newman / IDG

Fire TV Stick 4K حتی اگر تلویزیون 4K ندارید ، یک ارزش عالی است.

Roku ، در حال حاضر ، شش پخش کننده جریان را ارائه می دهد. به دور از 30 دلار Roku Express و 40 دلار Roku Premiere ، زیرا هر دو از ریموت مادون قرمز استفاده می کنند که می تواند احساس ناپسندی داشته باشد و دارای حجم تلویزیون یا کنترل توان داخلی نباشد. اختصاصی Roku Express + گزینه ای بهتر برای پخش 1080p است ، در حالی که 50 دلار Roku Streaming Stick + به نقطه شیرین برای 4K HDR می رسد.بهترین خرید نیز نوع استریمی را می فروشد. ng Stick + با یک جک هدفون روی ریموت آن به قیمت 60 دلار ، و اگر می خواهید درگاه USB و اترنت به همراه دکمه های از راه دور قابل برنامه ریزی ، Roku Ultra شما را به 100 دلار بازگرداند.

 rokustickpluswremote "عرض = "1200" height = "800" data-imageid = "100745288" data-licens = "IDG" data-original = "https://images.idgesg.net/images/article/2017/12/rokustickpluswremote-100745288- large.jpg "class =" lazy "loading =" lazy "/> </a> <small class= Jared Newman / TechHive

Roku Streaming Stick + بهترین روکو برای اکثر مردم است ، اگرچه گزینه های بسیاری دیگر وجود دارد.

علیرغم همه آنها گزینه های ، Roku یک مدل واحد با رمزگشایی Dolby Vision ، HDR10 + یا Dolby Atmos (که برای دریافت پشتیبانی Atmos در Netflix لازم است) ارائه نمی دهد. Fire TV Stick 4K و Fire TV Cube از همه این موارد پشتیبانی می کنند. دستگاه های تلویزیون آتش نشانی همچنین در به یاد سپردن جایگاه شما در برنامه های اخیر بهتر هستند ، در حالی که برنامه های رویو همیشه بعد از خروج از آنها مجدداً راه اندازی می شوند. تا زمانی که از بودجه Fire TV Stick جلوگیری کنید ، پلتفرم آمازون از سخت افزار بهتری برخوردار می شود.

مزیت: Fire TV

سخت افزار: تلویزیون های هوشمند

اگر ترجیح می دهید یک تلویزیون با ساخته شده خریداری کنید – در ویژگی های پخش به جای پخش کننده جداگانه ، Roku این مزیت را کسب می کند. تلویزیون های Roku با طیف گسترده ای از ویژگی ها ، اندازه ها و قیمت ها را از لیست طولانی فروشندگان از جمله TCL ، Sharp ، Hisense ، RCA و Walmart's Onn پیدا خواهید کرد. برخلاف پخش کننده های مستقل روکو ، برخی از این تلویزیون ها از Dolby Vision HDR پشتیبانی می کنند.

 tcl 55 اینچ TCL

اگر در حال حاضر در بازار یک تلویزیون هستید ، فروشندگانی نظیر TCL یکی از آنها را با نرم افزار Roku روی صفحه به شما می فروشند ، بنابراین شما نیازی به پخش کننده جداگانه ندارید.

با مقایسه ، تلویزیون هایی که نرم افزار تلویزیون TV آمازون را اجرا می کنند ، فقط از مارک Insignia Best Buy و Toshiba در United تهیه می شوند. ایالات با محدوده باریک تر از اندازه ها و ویژگی های صفحه نمایش. می خواهید یک تلویزیون 75 اینچی با 4K HDR و نقاط کوانتومی ؟ شما می توانید یکی از آن ها را با نرم افزار Roku دریافت کنید ، اما نه با سیستم عامل Fire TV آمازون در هیئت مدیره.

مزیت: Roku

Nerdy stuff

اگر شما از نوع شخصی هستید که دوست دارد با آنها ارتباط برقرار کند فناوری ، در سیستم عامل Fire TV از ارزش بیشتری پیدا خواهید کرد. از آنجا که این سیستم عامل مبتنی بر Android است ، می توانید برنامه هایی را که در فروشگاه Amazon موجود نیستند ، مانند Kodi ، کنار هم قرار دهید و می توانید یک کنترلر بلوتوث را برای بازی وصل کنید. Roku بیشتر یک سیستم بسته است و با وجود آنکه می توانید کانال های خصوصی را که از خارج از فروشگاه شخصی Roku می آیند نصب کنید ، گزینه ها بسیار محدودتر هستند.

Fire TV همچنین گزینه های بیشتری را برای ادغام با موارد اضافی ارائه می دهد. آنتن هوا: برای مثال ، سخت افزار آمازون Fire TV Recast ، در حالی که یک مجموعه کانال DVR می تواند کانال های زنده یا ضبط شده را با کیفیت پخش بومی پخش کند. هیچ کدام از این گزینه ها در پخش کننده های Roku در دسترس نیست ، اگرچه می توانید به جای آن از Tablo ، Emby یا Plex DVR استفاده کنید.

Verdict: Fire TV

 firetvrecast1 "width =" 1200 "height =" 800 "data-imageid =" 100780083 "data-licens =" ​​IDG "data-original =" https://images.idgesg.net/images/article/ 2018/11 / firetvrecast1-100780083-large.jpg "class =" lazy "loading =" lazy "/> </a> <small class= Jared Newman / IDG

برای کاربران آنتن ، Fire TV Recast روشی ساده برای ادغام بیش از حد است the-air DVR با پخش کننده های پخش کننده برنامه تلویزیونی Fire TV.

پشتیبانی طولانی مدت

در طول سال ها ، Roku با پشتیبانی از سخت افزارهای قدیمی ، به عنوان پخش کننده های پخش کننده و تلویزیون های هوشمند ، رکورد قدرتمندی را برای پشتیبانی از سخت افزارهای قدیمی ایجاد کرده است. سال 2014 به بعد ، برنامه ها و ویژگی های جدید خود را دریافت کنید. پلتفرم Fire TV آمازون به مدت طولانی نپرداخته است ، اما در حال حاضر تعدادی از دستگاه های جریان را در نسخه های قدیمی آندرو پشت سر گذاشته است. شناسه . اگرچه این از نظر ویژگی ها تفاوت عمده ای ایجاد نکرده است ، اما برای پشتیبانی برنامه بلند مدت نیز اثبات نمی شود.

اما در هر دو مورد ، سازندگان برنامه ها می توانند بدون در نظر گرفتن پشتیبانی از سخت افزارهای قدیمی تر پشتیبانی کنند. پشتیبانی شخصی Roku یا Amazon. به عنوان مثال ، یوتیوب تی وی با نسخه اصلی Fire TV یا Fire TV Stick کار نمی کند ، و همچنین از برخی مدل های قدیمی Roku پشتیبانی نمی کند.

مزیت: Roku

حکم

از آنجا که روکو استفاده راحت تر است ، به عنوان توصیه پیش فرض من برای کسانی که تازه وارد فضای جریان می شوند ، هیچ وابستگی موجود به محصولات آمازون را ندارد ، و فقط پخش کننده پخش محکمی را می خواهد. ارزان. اگر به یک منحنی یادگیری اهمیت بیشتری ندارید ، می توانید با یک دستگاه تلویزیون TV Fire بسیار بیشتری به دست آورید ، و به ویژه Fire TV Stick 4K بهترین ارزش در تجارت پخش کننده جریان است.

Just Don ' بیش از حد آن را بیش از حد برانداز کنید ، زیرا احتمالاً خوشحال می شوید قطع سیم کابل تلویزیون با هر یک.

توجه: وقتی چیزی را پس از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات ما خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم . برای اطلاعات بیشتر خط مشی پیوند وابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image