علمی و فناوری

CPU های هسته دنباله دار 10 دنباله Intel Lake-S '10 هسته و سرعت 5.3 گیگاهرتز

جدیدترین پردازنده های رومیزی "Comet Lake S" نسل 10 اینتل ، مسائل مربوط به پرکردگی تراشه های نسل نهم اینتل را با یک چین و چروک منحصر به فرد حل می کنند: توانایی شماره گیری و پخش خاموش پرکاری در هر پایه. سریعترین سی و دو تراشه جدید فشار ساعت را تا 5.3 گیگاهرتز می رساند ، البته این مختص یک هسته است. اینتل دارای پردازنده 10 هسته ای / 20 رشته ای Core i9-10900K سریعترین پردازنده بازی در جهان است ، ادعایی که ما مشتاق آزمایش آن هستیم.

همچنین دو مشتق از اینتل که قبلاً ارائه شده است اینتل است: قطعات سری خاص F که فاقد هسته هسته GPU یکپارچه هستند ، و همچنین ده تراشه 35 سری T T بهینه سازی شده برای طراحی های فاکتورهای کوچک.

اگرچه ساعت پایه کلی. به نظر می رسد که سرعتها بالاتر از اندازه های موجود در تراشه های Cafe Lake-R است که سال پیش دیدیم ، اما با نامگذاری 10 نسل فریب نخورید. اینها هنوز هم قطعات 14 نانومتری با GPU یکپارچه UHD 630 به عنوان نسل قبلی دارند. Lake Comet Lake همچنین به مادربردهای جدید سوکت LGA 1200 احتیاج دارد تا بتواند قدرت TDP را که در مکان های مختلف به 125W رسیده است.

عملکرد دو رقمی امیدوارکننده اینتل هنگامی که دریاچه دنباله دار با دریاچه قهوه 9th مقایسه می شود ، و در مقابل بیشتر یک رایانه قدیمی سؤال واقعی این است که آیا تراشه های جدید دنباله دار اینتل قادر خواهند بود از پردازنده 16 هسته ای Ryzen 3950X و همتایان Threadripper خود ، 32 هسته ای AMD بهره ببرد. 3970X و 64-core 3990X . جای تعجب نیست که تأکید اینتل بر لزوم عملکرد تک هسته ای ، قدرت سنتی آن است.

 خلاصه ویژگی های دریاچه دنباله دار اینتل Intel

لیستی از برخی از ویژگی های جدید در سکوی دسکتاپ Intet Comet Lake

دنباله دار دریاچه S: چیپ ها خود

Brandt Guttridge ، مدیر ارشد اینتل در مورد بازاریابی محصول دسک تاپ و ایستگاه های کاری توضیح داد که اینتل به دنبال بهبود سرعت ساعت ، تنظیم صدا و عملکرد دنیای واقعی است. اینتل به همان اندازه نگفت ، اما به نظر می رسد برخی از آنچه اینتل ارائه می دهد نقطه ضعف قدرت خود را نسبت به Ryzen به حداقل می رساند ، در حالی که حداکثر زمان Comet Lake را در حالت توربو به منظور افزایش عملکرد بالاتر است.

همچنین بخوانید:  تولید چراغ راهنمایی هوشمند برای تشخیص حرکات عابرین پیاده

Core i9-10900K لیست برای. همان قیمت Core i9-9900K ، در ابتدا: 488 دلار ، اگرچه اینتل 262 دلار برای قسمت 6 هسته ای / 12 رشته ای Core i5-10600K شارژ می شود ، ممکن است خریداران بیشتری را به خود جلب کند. با این وجود ، متوجه خواهید شد که مصرف برق بسیاری از این تراشه های جدید اکنون 125W لمس می کند ، در مقابل 95W که توسط بسیاری از تراشه های نسل 9 مصرف می شود. (Ryzen 9 3950X AMD از 105W استفاده می کند ، گرچه بیش از 700 دلار در آمازون ؛ 105W Ryzen 9 3900X هزینه 409 دلار است.)

Intel همچنین به فروش نسخه های سری F پردازنده های Comet Lake ادامه خواهیم داد. کشتی تراشه سری F با گرافیک یکپارچه غیرفعال است و نیاز دارد مشتریان به جای آن از GPU گسسته استفاده کنند. آنها ارزان تر هستند ، اما همچنین به اینتل اجازه می دهند CPU را بفروشد که گرافیک یکپارچه آن را آزمایش نکند و درآمد بیشتری را برای این شرکت ایجاد کند.

صفحه زیر 17 هسته جدید Core i9 ، Core i7 ، Core i5 و Core i3 را دنبال می کند. قطعات دریاچه تعداد زیادی قفل هستند (با پسوندهای K) ، به شما امکان می دهد تا اورکلاکرها سرعت ساعت را حتی بالاتر بروند. گوتریج گفت اینتل سالانه از چهار میلیون تا پنج میلیون پردازنده قفل قفل می کند ، "یک تکه نسبتاً قابل توجه از بازار کلی ما."

همچنین بخوانید:  Huawei AI بلندگو 2 با 399 یوان (56 دلار) در چین راه اندازی شد
 لیست هسته i9 i7 iet ieta ieta i7 i Intel
 Intel هسته دریاچه دنباله دار. لیست i5 i3 Intel

اینتل اکنون اطلاعات بیشتری در مورد قابلیت های تقویت شده توربو تراشه های جدید ارائه می دهد. در این نسل ، اینتل به Turbo Boost Max Technology 3.0 مهاجرت کرده است ، که در سال 2016 در درون یک پردازنده بازی 1700 دلاری Broadwell-E و سپس با تراشه های دسک تاپ Cascade Lake-X . در آن دو خانواده تراشه ، Turbo Boost Max Technology 3.0 یک هسته "مطلوب" را انتخاب کرد که می دانست با خیال راحت می تواند اورکلاک کند. گوتریج توضیح داد: در خانواده تراشه دریاچه دنباله دار ، یک فناوری وجود ندارد ، اما دو هسته با استفاده از قابلیت تقویت توربو ، بدون افزایش ولتاژ کاربردی ، تسریع می شوند.

تراشه های چهار سره از تقویت کننده سرعت حرارتی پشتیبانی می کنند ، همچنین در تراشه های تلفن همراه دنباله دار Lake-H اخیر یافت می شود. در هر کدام ، TVB با سنسورهای حرارتی در جای دیگر سیستم کار می کند تا در صورت امکان سیستم بر روی 200 مگاهرتز سرعت اضافی اگر سیستم بتواند آن را در خود جای دهد ، تا 70 درجه سانتیگراد تنظیم شود. اگر به Core i5 یا پایین تر علاقه مند هستید ، همه این قابلیت های توربو از بین می روند.

یک نماینده اینتل گفت که هسته گرافیکی UHD630 با سرعت 350 مگاهرتز کار می کند ، در صورت لزوم به 1.2 گیگاهرتز می رسد. استثنائات در بعضی از پردازنده های Core i5 وجود دارد ، جایی که سرعت افزایش پویا کمی تا سرعت 1.15GHz یا 1.10GHz سقوط می کند. (هسته های 9 هسته ای اینتل نیز از UHD630 استفاده می کردند.)

 لیست کامرون دریاچه دنباله دار اینتل Intel

قطعات دسک تاپ کم پایان دریاچه اینتل

اینتل همچنین دارای یک سری قطعات ارزان تر 58W برای سیستم های کم هزینه ، متشکل از خانواده پنتیوم گلد. فقط پایین ترین تراشه های Celeron کم مصرف فاقد فشارخون بالا است.

همچنین بخوانید:  ما به طور مداوم تحت تاثیر افکاری قرار داریم که حتی از وجود آن ها بی خبریم

سرانجام ، اینتل همچنین تعدادی تراشه رومیزی سری T دنباله دار دنباله دار را ارائه می دهد ، که احتمالاً برای NUC ها و سایر دستگاه های دارای فاکتور کوچک است. این تراشه های 35W شامل یک مدل Core i7 و حتی یک Core i9 است ، همراه با برخی از مزایای توربو که تراشه های دیگر ارائه می دهند. آنها ارزان نیستند.

 لیست سریال های دنباله دار Intel Intel

قطعات سری T دنباله دار انرژی کمتری مصرف می کنند ، و برای فاکتورهای کوچک شکل و سایر فضاها طراحی شده اند. سیستم های محدود شده.

تخمین عملکرد Comet Lake Intel

از نظر عملکرد ، اینتل از اعلامیه های اخیر AMD دوری نمی کند. ادعای اینتل مبنی بر اینکه Core i9-10900K "سریعترین پردازنده بازی در جهان" Ryzen 3950X را شامل می شود. در پاورقی که به ارائه اینتل ارائه شده است ، اینتل نشان می دهد که همه سیستم ها به صورت یکسان پیکربندی شده اند ، اگرچه پیکربندی ها ، چیپست Intel مورد استفاده را در لیست قرار نمی دهند. "[The] 10th Intel Core i9-10900K در اکثر عناوین بازی 25+ مورد آزمایش ، امتیاز بیشتری کسب کرد ،" Intel ادعا می کند ، که شامل Assassin's Creed: Odyssey ، Far Cry: Dawn Daw ، Hitman 2 ، Rocket League ، Shadow of the Tomb Raider ، Brigade Strange و موارد دیگر.

 intel games آزمایش Comet Lake S Intel

لیستی از بازی های اینتل برای توجیه ادعا که Core i9-10900K سریعترین پردازنده بازی در جهان است. توجه: اینتل این ادعا را براساس این واقعیت که تراشه های آن اکثریت این معیارها را بدست آورده است ، داد.

حدود یک سال ، اینتل AMD را به چالش کشیده تا از معیارهای عملکرد در دنیای واقعی استفاده کند نه مصنوعی. معیارها در اینجا صادق است: اینتل تعدادی از بازی های مختلف را نیز انتخاب کرده و تراشه های جدید Comet Lake را در برابر نسل قبلی Core i9-9900K و همچنین Core i7-7700K با سه سیستم مجهز به Nvidia RTX 2080Ti مقایسه کرد. پیشرفت های گیم پلی نسل به نسل از 10 تا 33 درصد متغیر هستند و 18 درصد سریعتر در ویرایش ویدیوی 4K قرار دارند. در مقایسه با Core i7-7700K ، عملکرد از 37 درصد به 81 درصد افزایش یافته است ، با افزایش 35 درصدی در ویرایش ویدیو.

 معیارهای اینتل دریاچه دنباله دار Intel

ارزیابی خود اینتل از دریاچه دنباله دار Comet. Guttridge گفت ، تصمیم اینتل برای فرکانس در تعداد محدودی از هسته ، بر اساس تحقیقات خود است. وی گفت: "نود و پنج درصد از سیستم هایی که به Steam وصل می شوند ، بر اساس تحقیقات داخلی ما ، از شش هسته یا زیر استفاده می کنند." "بنابراین این یک پایگاه نسبتاً بزرگ از تعداد هسته نسبتاً کوچک تا متوسط ​​است ، با این حال شما می خواهید آن را تعریف کنید. بنابراین فرکانس در شش هسته حساس عامل بسیار مهمی در ارائه کارایی است. "

فشار بیشتر بر آن: اورکلاک کردن دریاچه دنباله دار S

یکی از جالب ترین ویژگی های موجود در تراشه های جدید دنباله دار Comet Lake امکان چرخش است. خارج از هیپرتراکم به صورت ذاتی ، چیزی که Intel یا AMD آن را در هیچ جای دیگر ارائه نکرده است.

چرا این کار ، به ویژه هنگامی که تراشه های رومیزی نهم اینتل فاقد چنین ویژگی هایی بودند؟ طبق گفته Guttridge ، اینتل به دلایل کنترل این کار را انجام داده است: به شما این امکان را می دهد که فشارخون را در هسته هایی که استفاده نمی شوند غیرفعال کنید. با این وجود قدرت از اهمیت بیشتری برخوردار است: با غیرفعال کردن فشار خون در هسته هایی که استفاده نمی شوند ، پردازنده گرمای کمتری تولید می کند. گرمای کمتر به این معنی است که هسته هایی که در حال استفاده هستند می توانند در مدت زمان طولانی در حالت توربو بمانند و عملکرد کلی بیشتری تولید کنند.

"گرما ، همانطور که بیشتر شما می دانید ، دشمن ما از نظر عملکرد است. گوتریج گفت. "ما نمی خواهیم گرما تولید کنیم ، یا اگر این کار را انجام دهیم ، می خواهیم آن را از سریع پردازنده خارج کنیم."

در مرحله دوم ، اینتل به کاربران این امکان را می دهد که خطوط PCIe را از CPU خارج کنند. رابط PEG) و همچنین رابط DMI 3.0 بین CPU و چیپست. Guttridge گفت ، اورکلاک کردن اتوبوس PEG باعث می شود توان بهتری از طریق دستگاه های سطح سیستم مانند کارت های گرافیک انجام شود. سخنگوی اینتل اضافه کرد: اورکلاک کردن DMI با بارگذاری سنگین DMI می تواند منجر به پیشرفتهای مختلف شود. وی گفت ، با این حال ، اورکلاک PEG و DMI یک ویژگی اختیاری محسوب می شود و بر اساس برد متفاوت است.

اینتل کنترل های منحنی ولتاژ و فرکانس را افزایش می دهد. این شرکت همچنین برنامه جدید برنامه ریزی تنظیم شدید (XTU) خود را برای استفاده از "ویژگی های جدید" ، تازه تر می کند ، اگرچه ضربهای هیپرتراستینگ هسته ای نیست. سخنگوی سخنگوی اظهار داشت: در صورت فعال شدن اورکلاک ، ضربدر در BIOS قرار می گیرد. مدیر اینتل گفت ، ویژگی هایی مانند پرکردن هر هسته برای ابزارهای سطح سیستم ارائه شده توسط سازندگان سیستم و سیستم ارائه خواهد شد و ظاهراً متفاوت خواهد بود.

"کنترل فشارخون در هر هسته از طریق BIOS در معرض دید شماست ، زیرا این تغییر نیست. به گفته سخنگوی اینتل ، امکان پرواز در ویندوز / XTU وجود دارد. "اورکلاک PEG / DMI از طریق BIOS در معرض دید قرار می گیرد ، زیرا این مادربرد خاص است. هر شریک مادربرد به طور منحصر به فرد فروشنده سازنده ساعت مجزا و شماره قطعات خود را انتخاب می کند. "

در حالی که کنترل ولتاژ در معرض XTU است ، به اورکلاک ها توصیه می شود با فروشنده مادربرد تماس بگیرند تا ببینند رابط نرم افزاری اورکلاک خود را برای PEG ارائه می دهند / سخنگوی DMI افزود:

 مواد رابط حرارتی دریاچه اینتل دنباله دار اینتل

اینتل در حال مرگ از دریاچه دنباله دار نازک شد و مس بیشتری برای کمک به خنک کننده اضافه کرد.

طرح دریاچه دنباله دار نیز شامل نازک تر است. STIM یا مواد رابط حرارتی لحیم شده است. ارتفاع Z از CPU خود تغییر نمی کند ، که این امر بر چگونگی مناسب بودن غرق شدن حرارت و کولرها تأثیر می گذارد. با این حال ، آنچه اینتل انجام می دهد ، در حال ضخیم شدن سیلیکون است که به عنوان عایق حرارتی عمل می کند ، و به جای آن ضخامت گرماگر یکپارچه (IHS) را ضخیم تر می کند. (کاهش حدود 300 میکرومتر است ، به 500 میکرومتر می رسد.) Guttridge گفت: مس اضافی باید به انتقال گرما از CPU کمک کند ، مجدداً اجازه می دهد مدت زمان طولانی تری در حالت توربو باقی بماند.

مدیران اینتل هنوز هم برنامه "بیمه" محافظت از عملکرد خود را در دست دارند.

چهار چیپست جدید همراه با Comet Lake S

متأسفانه ، سوکت جدید LGA 1200 به مادربرد جدیدی برای کسانی که به دنبال ارتقا از قسمت های قدیمی 9 هستند نیاز دارند. Intel چهار چیپست را برای پشتیبانی از سخت افزار دسکتاپ جدید Comet Lake فاش کرده است ، از جمله Z490 که به نظر می رسد نسخه بهینه سازی شده دنباله دار دریاچه Z390 و H470 است. اینتل فاش کرده است که B460 و H410 نیز احتمالاً برای سیستمهای با بودجه گرا بیشتر در دسترس خواهند بود.

در اینجا ، مهمترین بروزرسانی حافظه است. اینتل از DDR4-2666 روی Z390 به پشتیبانی از کانال دوگانه DDR4-2933 منتقل شده است و دو دستگاه DIMM در هر کانال موجود است. علاقه مندان به وزن یک حرکت به Ryzen ناامید خواهند شد از این که اینتل در PCI Express 3.0 مانده است. Thunderbolt به عنوان گزینه ای در مورد اسناد تراشه ای که ما دیده ایم ذکر نشده است.

مشخصات Z490

تراشه Z490 به نظر می رسد ارائه دهنده حق بیمه ، با بیشترین گزینه ها: شانزده خط PCIe 3.0 از CPU ( در تنظیمات 1×16 ، 2×8 یا 1×8 + 2×4) و بیست و چهار مورد دیگر از چیپست استفاده کنید. از همان رابط DMI 3.0 برای اتصال پردازنده به چیپست در Z490 و H470 استفاده شده است.

 intel z490 chipset diagram Comet Lake Intel

Zel90 Intel به نظر می رسد گزینه برتر چیپست با Comet Lake است.

سازندگان مادربرد که تابلوهای Z490 را طراحی می کنند ، همچنین دارای شش درگاه USB 3.2 Gen2x1 ، ده پورت USB 3.2 Gen 1×1 یا چهارده پورت USB 2.0 است. شش درگاه 6Gbps SATA نیز وجود دارد. سایر ویژگی های اختیاری شامل 2.5G اترنت i219-V 2.5 اینتل و پشتیبانی RapidStorage برای RAID 0 ، 1 و 5.

از میان سه چیپست ، Z490 تنها موردی است که پردازنده و اورکلاک حافظه را به عنوان گزینه لیست می کند.

مشخصات H470

H470 فقط 1×16 PCIe 3.0 را از پردازنده و بیست دیگر از چیپست خارج می کند. در H470 ، سازندگان تخته ممکن است از بین چهار پورت USB 3.2 Gen 2×1 ، چهار پورت USB 3.2 Gen 1×1 و چهارده پورت USB 2.0 را انتخاب کنند. شش پورت 6Gbps SATA نیز موجود است ، و اترنت 2.5G Intel و RapidStorage RAID هنوز هم هر دو گزینه هستند.

 اینتل h470 چیپست دیاگرام دریاچه دنباله دار اینتل

ما واقعاً قیمت تابلوهای H470 را نمی دانیم. آنها کمتر از آنچه تابلوهای Z490 انجام می دهند ارائه دهند.

مشخصات B460

مانند H470 ، چیپست B460 اجازه می دهد تا شانزده خط از PCI Express 3.0 خاموش از میکروپردازنده ، در پیکربندی 1×16. شانزده خط اضافی PCIe 3.0 تراشه را قطع کرد. شش درگاه 6Gbps SATA وجود دارد ، به همراه گزینه هشت پورت USB 3.2 Gen 1×1 یا دوازده پورت USB 2.0.

 نمودار تراشه Intel b460 Intel

تراشه B460 اینتل یک بخش بودجه واقعی است.

اما هر سه چیپست ، شامل Wi-Fi 6 AX201 اینتل (CNVio) با گیگ + است که اولین همراه دریاچه یخ . Wi-Fi 6 گیگ + اندازه کانالهای موجود را به 160 مگاهرتز افزایش می دهد و به پهنای باند کلی 1.68 گیگابیت بر ثانیه اجازه می دهد. همه آنها از حافظه Optane نیز پشتیبانی می کنند.

مستندات در مورد H410 در زمان مطبوعات در دسترس نبود.

اینتل ادعاهای جسورانه ای درباره اینکه تراشه های جدید دنباله دار دریاچه S S چگونه می توانند تا Ryzen جمع شوند ، به خصوص با چشمگیر ، عملکرد اخیر هر دو تراشه Ryzen 9. آیا اینتل می تواند به پیشروی بازی خود ادامه دهد ، و این کار را بدون شکستن بودجه کاربران انجام داده است؟ ما امیدواریم که به زودی برخی از این پاسخ ها را داشته باشیم.

توجه: وقتی چیزی را پس از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات خود خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. برای اطلاعات بیشتر [پیوندهایوابستهوابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image