علمی و فناوری

Bond Bridge by Olibra review: آوردن فناوری خانه هوشمند برای طرفداران سقف گنگ

به نظر می رسد صنعت خانه های هوشمند به آرامی از فن آوری مبتنی بر توپی فاصله گرفته است ، بنابراین کنجکاو است که یک مرکز جدید از Olibra را وارد بازار کند. اما در حالی که گاهی اوقات از باند به عنوان یک قطب اصلی یاد می شود ، واقعیت این است که این پل است ، و این تمایز باعث می شود که این کاملاً منحصر به فرد در این زمینه باشد – و با کمال تعجب ، بسیار نادر و مفید.

نقطه فروش بزرگ پل باند این است که در نظر داشت آن وسایل و وسایل فراموش شده در خانه شما بخشی از اکوسیستم خانه هوشمند شما باشد. جلو و مرکز در آن مأموریت ، فن سقفی است. منظور من از فن نسبتاً مدرن سقف است که از طریق ریموت کنترل می شود ، نه یک سیم کشش. این ریموت ها از فن آوری RF برای برقراری ارتباط با فن استفاده می کنند و به همین ترتیب از دنیای هوشمند Wi-Fi / Bluetooth / Zigbee خارج شده اند.

همچنین بخوانید:  هابانیرو و ونیو؛ خودروهای مفهومی کیا و هیوندای معرفی شدند

خوب ، نه کاملاً – به شرط اینکه فن شما توسط یک سوئیچ کنترل شود. روی دیوار شما. GE ، Honeywell و Leviton دارای کنترلرهای مبتنی بر Z-Wave هستند که می توانند به یک شبکه هوشمند خانگی گسترده تر که از آن پروتکل استفاده می کند ، گره خورده و کنترل پنکه کنترل Lutron Caséta 50 دلار وجود دارد که از پروتکل اختصاصی آن شرکت استفاده می کند ( که به یک پل خود نیاز دارد ، که حدود 80 دلار قیمت دارد). اما این راه حلها و سایر آنها مانند آنها فقط فن را کنترل می کنند.

 پیوند توسط الیبرا کریستوفر نول / IDG

در حال حاضر ، پل باند محدود به کنترل طرفداران و شومینه های سقفی است. [ویرایش] مایکل براون ، ویرایشگر اجرایی TechHive ، محصول Leviton را در یک اتاق نصب کرده است ، و محصول Lutron در دیگری نصب شده است. در هر دو مورد ، وی برای کنترل نور چراغ ها در پنکه ها ، دارای یک کم نور هوشمند (مبتنی بر Z-Wave) است ، بنابراین هزینه پل Bond Bridge به طور قابل توجهی کمتر از راهکاری است که او مونتاژ کرده است.

اوراق قرضه شبکه RF فن را وصل می کند. به طریق شبکه Wi-Fi خود از طریق یک هاکی کوچک که شما در جایی در نزدیکی سخت افزار فن وصل می شوید. برخلاف محصولات Z-Wave و Lutron ، Bond همچنین می تواند نور پنکه سقفی را کنترل کند (در صورت داشتن یک دستگاه). به جای مراجعه به آن فن از راه دور به راحتی جابجا شده ، شما می توانید هر دو عنصر – فن و نور – را از طریق برنامه ای در تلفن هوشمند خود کار کنید. برای دیدن اینکه این وعده ها تا چه اندازه با واقعیت سنجیده شده اند ، من باند را با فن سقف خودم آزمایش کردم ، الگویی از امرسون که چند ساله است.

راه اندازی Bond Bridge باید با هر کسی که حتی با آشنایی با فن آوری خانه های هوشمند نیز آشنا است ، برای همه آشنا باشد. . واحد را به آن وصل کنید ، برنامه را نصب کنید و قبل از اتصال به WLAN خانه خود به شبکه Wi-Fi موقتی آن وصل شوید. از اینجا ، راه اندازی بسیار شبیه تنظیم راه دور تلویزیون جهانی است. فقط کافیست روی چند دکمه در برنامه Bond ضربه بزنید ، و سپس فن از راه دور خود را از طریق Bond Bridge قرار دهید. این به طور خودکار ساخت فن شما را تشخیص می دهد ، سپس رابط برنامه Bond را با انتخاب توابع مربوط به نام تجاری شما جمع می کند. اگر طرفداران شما در پایگاه داده Bond نیستند (در حال حاضر بیش از 700 دستگاه در هر Olibra پشتیبانی می شوند) ، می توانید کنترل را به صورت دستی در اینجا برنامه ریزی کنید.

همه چیز در آزمایش من به سختی سکسکه می کند ، و در عرض چند دقیقه من با خوشحالی کنترل فن سقفم را از طریق تلفن خود کنترل می کردم. هر عملکردی که از راه دور فن من وجود دارد در برنامه تکرار شد ، اگرچه چند کارکرد که طرفداران من پشتیبانی نمی کردند (از جمله یک کنترل نور دوم و یک نماد کم رنگ) نیز ظاهر شدند. این کنترل های اضافی فقط با چند ضربه به راحتی قابل حذف هستند.

تنها سکسکه واقعی من با برنامه این بود که بهترین گزینه برای پیگیری وضعیت فن نیست. حلقه سبز هنگام روشن بودن فن ، نماد قدرت را محاصره می کند (و به دنبال آن برای نشان دادن عملکرد آخرین استفاده شماست) ، اما اگر فن را از طریق روش های دیگر خاموش کنید (نصب دیگر برنامه ، از راه دور و غیره) ، حلقه ناپدید نمی شود. مجبور شدم به طور مداوم مجبور شوم برنامه را ترک کرده و مجدداً آن را راه اندازی کنم تا وضعیت قدرت فن را برای به روزرسانی دریافت کنم. حتی در آن زمان ، همیشه قابل اعتماد نبود.

Bond از Alexa و Google Assistant پشتیبانی می کند ، اگر دوست دارید از کنترل صوتی برای روشن کردن فن در تاریکی شب استفاده کنید ، به جای اینکه بخواهید از راه دور استفاده کنید یا تلفن. حتی اگر می خواهید سطح راحتی خود را به خوبی تنظیم کنید ، می توانید سرعت فن را از طریق صدا نیز تغییر دهید. کراوات اتصال باند با IFTTT کاملاً سودمند است. من می توانم به راحتی دستور العمل را تنظیم کنم تا فن را روشن کنم وقتی سیستم Netatmo من دمای اتاق را از بالای 75 درجه بالا برد و دیگری هنگام خاموش شدن دمای هوا از 70 ، آن را خاموش کرد. بسیاری از دستور العمل های اضافی برای خودکارسازی مشابه رفتارها در پایگاه داده IFTTT موجود است.

 پیوند ifttt کریستوفر نول / IDG

پشتیبانی از IFTTT راه هایی را که می توانید با کنترل پنکه سقفی و چراغ پیوست آن کنترل کنید ، بسیار گسترش می دهد.

تنها مشکل همه اینها: باند تمایل دارد که هر چند روز اتصال به شبکه خود را از دست بدهد و کاملاً متوقف شود و نیاز به راه اندازی مجدد سخت از طریق دوچرخه برق دارد.

با 100 دلار ، پل باند ارزان نیست. در واقع ، این حدود 25 دلار بیشتر از جدیدترین مرکز قطب SmartThings سامسونگ است. برعکس ، نیازی به چیز دیگری نیست دیگر برای کنترل هم فن سقف شما و هم نور وصل شده به آن. از طرف دیگر ، باند فقط از فن ها و شومینه های کنترل از راه دور پشتیبانی می کند ، با چندین نوع دستگاه دیگر ، از جمله واحدهای A / C ، سایه های حرکتی و رطوبت سازها ، همه آنها به زودی عنوان شده اند: "به زودی". در حالی که به نظر می رسد ممکن است روزی Bond Bridge (پل باند) باشد. واقعیت این است که من هیچ یک از چیزهای دیگر را در خانه خود ندارم ، حتی اگر این کار را انجام دهد ، ابزار آن برای من محدود خواهد شد.

از آنجا که پل باند چنین نمی کند. (و ممکن است هرگز) به دنیای معمولی خانه هوشمند دیگر به هر چیز دیگری متصل نشوید ، در نهایت باید از خود بپرسید که آیا 100 دلار برای پرداخت هزینه از راه دور یک فن از راه دور تلفن های هوشمند بسیار زیاد است یا خیر. این گفت ، با توجه به اینکه چقدر این ریموت همیشه ناخوشایند به نظر می رسد ، من تمایل دارم بگویم که اینگونه است. مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد.

توجه: هنگامی که پس از کلیک کردن روی پیوندها در مقالات ما ، چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی پیوند وابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image