علمی و فناوری

ATSC 3.0: برش طناب چگونه باید برای ارتقاء بزرگ تلویزیون آنتن برنامه ریزی کند

صنعت پخش تلویزیون در طی دو سال گذشته در حال رعایت استاندارد جدید برای کانال های خارج از هوا بوده است. به آن ATSC 3.0 یا Next Gen TV گفته می شود.

مزایای این استاندارد واضح است: دریافت بهتر ، پشتیبانی از فیلم 4K HDR ، پشتیبانی Dolby Atmos و پشتیبانی DTS-X ، فیلم بر روی تقاضا ، و احتمالاً حتی پخش کردن به دستگاه های تلفن همراه و اتومبیل (استاندارد همچنین دارای برخی از جنبه های بهتر ، مانند تبلیغات هدفمند است.) اما ATSC 3.0 با یک هشدار بزرگ نیز همراه است: در حالی که استاندارد جدید با هر آنتن کار می کند ، با تیونرهای ATSC 1.0 ناسازگار است. درون تلویزیون های امروز ، جعبه های مبدل و DVR ها ساخته شده است. برای بهره گیری از تلویزیون Next Gen ، برش های سیم به سخت افزار جدید احتیاج دارند.

همه اینها باعث شده است که در چه مقطعی شگفت زده شوم که دیگر معنای سرمایه گذاری در نسل فعلی تلویزیون آنتن را ندارد. با تنظیم ATSC 3.0 در اواخر سال جاری در 40 بازار برتر ایالات متحده ، و با شروع برخی از سازندگان تلویزیون شروع به ساخت تیونرهای ATSC 3.0 در مجموعه های 2020 خود ، زمان آن رسیده که خرید تلویزیون یا DVR های خارج از هوا را خاموش کنیم. این تنها ATSC 1.0 را پشتیبانی می کند؟

پاسخ این است "احتمالاً هنوز هم هنوز." 40 بازار برتر آمریکایی که در رتبه بندی نیلسن قرار گرفته اند قصد دارند امسال حداقل یک ATSC 3.0 پخش کنند و در حال اجرا باشند و 20 بازار دیگر نیز باید در آن دنبال شود. جمعاً حدود 70 درصد از جمعیت را تحت پوشش خود قرار می دهند. (لیست کاملی از بازارهایی که ATSC 3.0 را در سال 2020 دریافت می کنند در این لینک موجود است .)

در مورد سخت افزار ، سامسونگ اعلام کرده است که در 13 تلویزیون 8K خود در سال 2020 از ATSC 3.0 پشتیبانی می کند ، در حالی که LG در شش مجموعه OLED خود از استاندارد پشتیبانی می کند. سونی ATSC 3.0 را در دامنه X900H خود ارائه می دهد ، در مجموع حداقل 20 تلویزیون با پشتیبانی بعدی Next Gen TV. در سال جاری.

همچنین بخوانید:  Apple Card vs. Citi، Chase، and Capital One: آیا کارت اعتباری جدید اپل به نظر خوبی است؟

فراتر از آن ، همه چیز جنجالی می شود. دیو آرلند ، سخنگوی بدنه استانداردهای ATSC 3.0 و کنسرسیوم فناوری پخش تلویزیون Pearl ، گفت: بحث و گفتگو با سایر سازندگان تلویزیون در حال انجام است ، بنابراین ممکن است که تعداد بیشتری تلویزیون در سال 2020 وارد شود. در حال حاضر ، این فناوری برای تلویزیون های سطح بالا در نظر گرفته شده است.

"مانند همه چیز ، گران می شود و بعد کار خود را آغاز می کند ،" Arland گفت.

پخش کنندگان می خواهند از تلویزیونهای موجود نیز پشتیبانی کنند. این به جعبه های تیونر خارجی احتیاج دارد ، و برنامه ها برای آنها حتی تیره تر است.

شرکتی به نام BitRouter یک جعبه تنظیم بالا ATSC 3.0 ساخته است که می تواند از طریق HDMI به تلویزیون متصل شود ، و یک نام تجاری به نام Zapperbox قصد دارد امسال سخت افزار را به مصرف کنندگان بفروشد ، اما هیچ شرکتی هنوز قیمت ها یا در دسترس بودن را اعلام نکرده است. (با توجه به اینکه سخت افزار فعلی BitRouter یک رایانه کوچک NUC است که پردازنده Intel Core i5 را اجرا می کند ، می توان محصول مصرفی را که صدها دلار قیمت دارد تصور کرد)) یک شرکت دیگر با نام AirWavz در حال برنامه ریزی سخت افزار ATSC 3.0 است. خوب ، از جمله دانگل USB با پشتیبانی از رایانه / لینوکس مشابه آنچه در حال حاضر به پخش کننده ها می فروشد . اما AirWavz هنوز در مورد قیمت یا تاریخ انتشار صحبت نمی کند. ما ممکن است جزئیات بیشتری در مورد این محصولات را در یک نمایشگاه تجاری برای انجمن ملی پخش کنندگان (NAB) در آوریل بشنویم.

همچنین بخوانید:  Honor 10 Lite با صفحه نمایش 6.21 اینچی، Kirin 710 SoC و دوربین های عقب دوگانه در هند، قیمت گذاری در Rs شروع می شود. 13،999 (197 دلار)
 zapperbox "width =" 1200 "height =" 713 "data-imageid =" 100827188 "data-licence = "ارائه شده هنر" data-original = "https://images.idgesg.net/images/article/2020/01/zapperbox-100827188-large.jpg" class = "تنبل" loading = "تنبل" /> </a> <small class= Zapperbox

Zapperbox ممکن است یکی از اولین جعبه های اصلی با پشتیبانی ATSC 3.0 باشد.

من همچنین از Nuvyyo ، سازندگان DVR خارج از هوا تابلو خواستم ، خواه این شرکت برنامه ریزی کند. نسخه سخت افزاری ATSC 3.0 در یک ایمیل ، مدیرعامل گرانت هال گفت که Tablo در حال ارزیابی گزینه های خود از جمله تراشهای تیونر و دزدولاتوری است که می تواند همزمان از پخش ATSC 3.0 و 1.0 پشتیبانی کند ؛ اما اکنون این شرکت بر روی جریان متمرکز شده است. ژنرال های Dual Lite و Quad DVR.

"اگر پخش کننده ها بتوانند مهلت پیشنهادی برای انتقال بازارهای اصلی ایالات متحده به ATSC 3.0 را تا پایان سال 2020 رعایت کنند ، ما ممکن است ساعت هول گفت: "آیا جالب برای نمایش در این فضا در CES در ژانویه سال 2021 ،" هیجان انگیز است.

آیا باید منتظر تلویزیون بعدی ژنرال باشید؟

برداشت کلی من از این مکالمات این است که ATSC 3.0 فقط بیشترین جذابیت را خواهد داشت ما هنوز نمی دانیم که تا پایان سال کدام کانال ها با استاندارد جدید پخش می شوند و احتمالاً رونق واقعی سخت افزارهای سازگار تا اوایل سال 2021 اتفاق نخواهد افتاد.

، کمیسیون ارتباطات فدرال از کلیه پخش کنندگان درخواست می کند تا حداقل فوریه 2023 یک نسخه ATSC 1.0 از برنامه اصلی کانال اصلی خود را شبیه سازی کنند ، و FCC هنوز می تواند این تاریخ قطع را دوباره به عقب برگرداند. حتی اگر اکنون یک تلویزیون جدید یا DVR خارج از هوا بخرید ، حداقل 3 سال دیگر با آنتن کار می کنید ، که در آن مرحله ارتقاء به یک تیونر خارجی یا DVR جدید ممکن است ارزان تر از اینکه در ابتدا گیرنده باشید سال بعد یا همان.

شرط نیاز به پخش همزمان چند چین و چروک دارد که باید در نظر بگیریم: پخش کننده های عمومی خواهان معافیت هستند ، و قوانین فقط در مورد پخش اولیه فیلم در هر کانال اعمال می شود. این بدان معناست که پخش کننده های عمومی و زیر شبکه های دیجیتال (فکر کنید MeTV و دنباله دار) می توانند منحصراً به ATSC 3.0 منتقل شوند تا شبکه های پخش اصلی انجام دهند. همچنین بعید است که پخش کنندگان بتوانند از کیفیت فیلم کانالهای ATSC 1.0 بکاهند تا استاندارد جدید را جبران کنند.

همچنین بخوانید:  پیش‌بینی کاهش سود سامسونگ طی زمستان ۲۰۱۹

اما حتی وقتی پخش کنندگان سعی می کنند از ATSC 3.0 استفاده کنند ، چندین عامل وجود دارد که آنها را به هم گره می زند. استاندارد فعلی استفاده از آنتن در حال حاضر در بالاترین سطح از سال 2005 قرار دارد ، و انتقال مجدد سیگنال های مبتنی بر ATSC 1.0 ارائه دهندگان کابل هنوز منبع درآمد سودآور برای پخش کنندگان و شبکه های تلویزیونی است. شرکت های کابل هنوز با پخش کنندگان توافق نکردند که چگونه استاندارد جدید را در انتقال خود اتخاذ کنند.

"پخش کنندگان نمی خواهند غاز طلایی را بکشند ، و این 1.0 است". آرلند ، ATSC سخنگوی ، گفت. "و این برای چند سال 1.0 خواهد بود."

البته اگر برنامه های ارتقاء تلویزیون شما امسال خواستار تنظیم OLED یا 8K درجه یک شوند ، من شما را متوقف نخواهم کرد ، اما اجازه ندهید که اعتیاد به مواد مخدره را کنترل کنید. ATSC 3.0 شما را به عنوان استراتژی برش طناب دوم فرض می کند. اکنون زمان بسیار خوبی برای قطع تلویزیون کابلی ، با یا بدون آنتن است.

برای دریافت این ستون و خبرنامه های هفتگی Cord Cutter Jared's ثبت نام کنید. اخبار ، بینش ها و معاملات ارائه شده به صندوق پستی شما.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image