علمی و فناوری

AMD با راه اندازی «نووی» به عنوان یک بخش پایین تر، روند سنت GPU را بالا می برد

اگرچه AMD معماری گرافیکی جدید Navi خود را برای راه اندازی در اواخر امسال آماده می کند، مدیران AMD شگفتی نشان دادند: این شرکت قصد دارد قیمت GPU Radeon VII زیر را با قیمت 19459003 قیمت گذاری کند.

مدیران AMD تصمیم خود را در مورد درآمد AMD در سه ماهه اول سال جاری اعلام کرد. این شرکت برآورد سود را از دست داد، اما پیش بینی های درآمد تحلیلگران پیشی گرفت. AMD اعلام کرد که درآمد خالص 16 میلیون دلار، یعنی درآمد 1،27 میلیارد دلار، کمتر از 23 درصد است، که درآمد 1،7 میلیارد دلار کاهش یافته است.

این به این معنی است: ما قبلا دیده ایم چگونه اینتل دارای یک ربع سنگی بوده است و اینکه چگونه نشت نقشه راه تایید نشده ممکن است یک مسیر خشن پیش رو نیز باشد . ادراک این بود که چشم انداز خود AMD نسبتا شفاف و ساده بود. ما امیدوار بودیم که این موقعیت را بشنویم و امید داریم که AMD فرصتی برای توضیح دادن خود به طور کامل بیشتر در مورد آنچه استراتژی آن است را توضیح دهد.

همچنین بخوانید:  چه محدودیت های حریم خصوصی جدید دولت فیس بوک برای شما مهم است
 ryzen 2700x امضا AMD

درآمد AMD نشان می دهد پردازنده گرافیکی Ryzen موفق شده است.

کسب و کار گرافیک AMD در حال مبارزه

تصمیم AMD حتی بیشتر شگفت انگیز این واقعیت است که گرافیک کامپیوتر در حال حاضر AMD's Achilles پاشنه. درآمد 23 درصد به دلیل درآمد پایین در بخش پردازش و گرافیک AMD کاهش یافت و که کسب و کار 26 درصد کاهش یافت که عمدتا به دلیل فروش گرافیکی کمتری بر اساس پردازنده های AMD بود. بخشی از این ناشی از افت بازار بازار یورو است. با این حال، تقاضا برای GPU های AMD در مرکز داده افزایش می یابد و به افزایش قیمت ها حتی در صورت کاهش حجم کمک می کند.

همچنین بخوانید:  سه محصول جدید هواوی در راه هستند

پس از آن، تقاضا برای معماری فعلی AMD، Vega ظاهرا کاهش یافته است. اما این چیزی است که تصمیم AMD را کمی گیج می کند: AMD در ماه ژانویه گفت که Radeon VII به سادگی نسخه مصرفی نسخه 7nm Vega است. تراشه شامل 60 واحد محاسبه شده است، آن را بین Radeon Vega 56 و Vega 64 قرار داده است، با 25 درصد عملکرد بیشتر در همان قدرت.

اما هنگامی که خواسته شد که چگونه معماری نسل بعدی "Navi" قرار گرفته است، مدیر اجرایی AMD لیسا سو این را می گوید: "این 7nm Navi است، اما آن را در زیر قرار داده خواهد شد … [where] Radeon VIII ما در حال حاضر از نقطه نظر قیمت نقطه است."

همچنین بخوانید:  وان وب 34 ماهواره جدید را به شبکه خود اضافه کرد

Navi خواهد سو گفت که او در سه ماهه سوم امسال رد شد و نظر خود را اعلام کرد در حالی که خواسته شده است که آیا Navi قابلیت های ردیابی رادیویی مانند تراشه های RTX خود را دارد؟

 graphics card AMD

آیا بیانات سو نشان می دهد که ما باید منتظر به نظر می رسد که استراتژی AMD برای راه اندازی تراشه های جدید به کار می رود. به طور معمول، یک تراشه یک پردازنده یا پردازنده ی جدید را به عنوان یک محصول برتر عرضه می کند، با یک برچسب قیمت بالا برای بوت شدن. به تولیدکنندگان کمک می کند که سرمایه گذاری خود را جبران کنند و راه را به راه اندازند تجربیات ارزان تر به عنوان محصول در سنین. پس از یک زمان، شرکت تراشه یک محصول جدید با نام تجاری جدید را راه اندازی می کند و چرخه تکرار می شود.

روشن نیست که آیا AMD موقعیت نووی خود را به عنوان موردی قرار می دهد یا خیر، آن را نمی خواهد به شدت به ساخت یک معماری جدید طراحی شده به یک تکنولوژی جدید نسبتا جدید پردازش بدهد یا اینکه سرمایه گذاری موجود خود را در Radeon VII، همچنین به عنوان 7nm شناخته می شود فناوری Vega، فرصتی برای نفس کشیدن است. همچنین می تواند از این فرصت برای اصلاح روند 7 نانومتری خود استفاده کند، به طوری که به عنوان بخشی از نسل آینده، نسل بالاتر Navi را از روی نیمکت به ارمغان می آورد. بحث و گفتگو در مورد پیاده سازی های "بزرگ" و "کوچک" برای برنامه های مختلف وجود دارد. اما ما در حال حاضر نمی دانیم.

 ryzen radeon 50 AMD

کسب و کار پردازنده اینتل قوی است، حداقل در دسکتاپ

Su همچنین تایید کرد که چه چیزی رقبای اینتل چند روز پیش به آن اشاره کرد: کمبود CPU وجود دارد، اما آنها تا حد زیادی کاهش یافته است. او گفت: "ما کمی از آن را می بینیم،" او درباره کمبود گفت، آنها را به عنوان "جیب ها در انتهای پایین بازار" توصیف کرد.

سو گفت که انتظار دارد بیش از دوازده نوت بوک را در این سه ماهه با تلفن همراه راه اندازی کند تراشه های Ryzen داخل، از Asus، HP، Lenovo، و بیشتر. در دسکتاپ، AMD برای نسل سوم تراشه های Ryzen آماده می شود تا در اواخر امسال راه اندازی شود. AMD گفت: با این حال، قیمت CPU به دلیل کاهش قیمت پردازنده های تلفن همراه کاهش یافته است.

 پلی استیشن لوگو IDG

کنسول ها می توانند منبع درآمد ثابت باشند.

AMD همچنین گفت که سازندگان آن، جاسازی شده و درآمد قطعه نیمه سفارشی 441 میلیون دلار بود که در مقایسه با سال گذشته 17 درصد کاهش یافته است. اگر چه AMD اعلام کرد که درآمد آن بخشی از افزایش فروش پردازنده های Epyc سرور خود بود، اما درآمد آن به دلیل کاهش فروش در کسب و کار نیمه سفارشی کاهش یافت. در اصطلاحات مالی AMD، "نیمه سفارشی" اساسا به معنی کسب و کار کنسول: پلی استیشن 4 سونی، ایکس باکس مایکروسافت و سوئیچ نینتندو است. از آنجا که فروش کنسول کاهش یافته است، بنابراین درآمد حاصل از کسب و کار نیمه سفارشی دارد.

که در سال 2020 تغییر خواهد کرد، معتقد است. AMD قراردادی برای PlayStation 5 سونی را دستگیر کرد و سو گفت بدون نام یک کنسول خاص – که او معتقد است نیمه سفارشی به یک کسب و کار رشد دوباره باز خواهد گشت.

برای نظر دادن به این مقاله و دیگر محتوای PCWorld، ما را ببینید صفحه فیس بوک یا ما توییتر feed.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image