بهداشت و سلامت

4 حرکت یوگا که به رابطه بهتر کمک می کند

همه ما می دانیم که انواع حرکات یوگا مزایای زیادی برای بدن خواهند داشت. یوگا نه تنها یکی از بهترین ورزش ها برای از بین بردن استرس می باشد بلکه، به کاهش وزن، هضم بهتر و حتی DNA کمک خواهد کرد. هنگامی که برای انجام آزمایشگاه مراجعه می کنید تا آزمایش ژنتیک انجام دهید یوگا بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید به این کار کمک خواهد کرد. در این مقاله از بخش ورزش و سلامتی دکتر سلام به بررسی فواید 4 حرکت یوگا می پردازیم که می توانند در داشتن رابطه های بهتر به شما کمک کنند.

اصلی ترین مزیت حرکت یوگا

اصلی ترین مزیت یوگا، چه در تخت و چه بیرون از آن، کاهش استرس می باشد. مطالعات پیشنهاد می کنند که تمرین منظم یوگا با کاهش سطح هورمون کورتیزول باعث کاهش استرس بدن می گردد. افزایش استرس تاثیرات منفی بسیاری بر بدن دارد و کاهش میل جنسی یکی از آن ها می باشد.

حرکت یوگا

یوگا ممکن است که عملکرد کلی رابطه جنسی را بهبود ببخشد. در یک تحقیق که بر روی 40 زن که برای مدت 12 هفته یوگا کار کرده بودند، انجام شد؛ مشاهده کردند که در رابطه جنسی آن ها پیشرفت های زیادی حاصل شده است. این یک نمونه کوچک از یک تحقیقاتی است که انجام گرفته است اما ارتباط بین یوگا و بهبود روابط جنسی تضمین شده است.

همچنین بخوانید:  افسردگی پس از فقدان؛ بیماری «جان‌اسنو» پس از «بازی تاج‌و‌تخت»

یوگا به شما می آموزد که چگونه به بدن خود گوش و چگونه فکر خود را کنترل کنید. این دو تمرین ترکیبی به شما یاد خواهد داد که چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید همچنین ارتباط بهتر با همسرتان را به شما خواهد آموخت.

تمرین منظم یوگا در مورد لحظه آگاهی می دهد، چیزی که برای افزایش طول عمر رابطه جنسی مهم است. لحظه های بیشتری که می توانید با همسر خود باشید و تجربه های خوشی برای هر دو شما باشد. رابطه جنسی و یوگا هر دو به لحاظ جسمی، ذهنی و احساسی مفید هستند. یاد بگیرید که چگونه به کمک آن ها احساسات خود را بیان کنید.

چند حرکت یوگا که برای بهبود روابط جنسی مفید هستند:

اگر تمایل به افزایش میل جنسی دارید از این حرکات در تمرینات روزانه یوگا خود استفاده کنید:

حرکت گاو و گربه

این حرکت معمولا با هم انجام می شوند. این حرکات به شما کمک می کنند که استرس را کاهش دهید و آرامش را تجربه کنید.

 • تمام 4 مرحله این حرکت را انجام دهید. مطمئن شوید که مچ دست ها پایین تر از شانه ها قرار دارند و زانوها با دیگر مفاصل در یک خط قرار دارند. ستون فقرات خود را به صورت طبیعی نگه دارید و وزن خود را در تمام بدن پخش کنید.
 • در همان حالت که  هستید اجازه دهید که شکم به حالت عادی خود باشد. سپس چشم ها، چانه و قفسه سینه را به سمت بالا بکشید و شکم را به سمت داخل بدهید.
 • چانه خود را به سمت قفسه سینه حرکت دهید و ناف را به سمت ستون فقرات (شکم خود را به داخل جمع کنید). ستون فقرات خود را به سمت سقف بچرخانید.
 • این حرکات را به آهستگی برای یک تا 2 دقیقه انجام دهید.
همچنین بخوانید:  هايفو HIFU - ليفت صورت بدون جراحى

حرکت پل

این حرکت به تقویت لگن کمک می کند. کشیدن این ماهیچه ها و تقویت آن ها به کاهش درد در حین رابطه جنسی کمک خواهد کرد و حس خوبی را القا خواهد کرد.

 • پشت خود را صاف نگه دارید.
 • زانوهای خود را خم کنید و پاهای خود را در حالتی قرار دهید که زانوهاو مچ پا در یک خط قرار بگیرند.
 • بازوهای خود را به صورت صاف بر روی زمین قرار دهید و کف دست را در جهت مخالف زمین قرار دهید و انگشتان را از هم باز کنید.
 • ناحیه لگن خود را به سمت بالا بکشید و از زمین جدا کنید اما شانه ها و سر را همچنان روی زمین نگه دارید.
 • این حرکت را 5 ثانیه انجام دهید.
 • آزاد کنید.

بچه خوشحال

یک حرکت بسیار عمومی برای ریلکسیشن بسیار مفید است. این حرکت قسمت پایین بدن و شکم شما را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این، تنوع وضعیت در رابطه را دو برابر می کند. برای انجام آن در تخت، این حرکت را با همسرتان انجام دهید به گونه ای که او بالای شما قرار بگیرد و پاهای خود را دور او حلقه کنید.

 • به پشت دراز بکشید.
 • زانوهای خود خم کنید و به درون شکم بکشید.
 • سعی کنید پاهای خود را از هم باز کنید و زانو های خود را از هم دور کنید. می توانید از کمربند یا حوله برای ایجاد حلقه دور زانوها استفاده کنید تا این حرکت را برای شما راحت تر کند.
همچنین بخوانید:  بیماری‌هایی که با «ام اس» اشتباه گرفته می‌شوند

کبوتر یک پا

حرکت های متنوع ای در این حالت وجود دارد و تمام آن ها برای کشیدن و بالا بردن باسن عالی هستند. حرکت باسن در رابطه می تواند سخت باشد و شما را از انجام وضعیت های متنوع باز دارد.

 • روی زمین بخوابید.
 • پای راست خود را بلند کنید و آنرا حرکت دهید بنابراین کمترین زاویه آن با بدن 90 درجه خواهد بود.
 • پای چپ خود را از پشت به سمت بیرون بکشید در حالی که انشگتان پا به سمت زمین هستند.
 • همچنان که دراز کشیده اید وزن خود را در طول بدن بچرخانید. از بازوها برای کنترل وزن کمک بگیرید. اگر این کار برای شما سخت است از بالشت یا زیر انداز برای ارتفاع دادن به باسن کمک بگیرید.
 • آزاد کنید و دوباره انجام دهید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image