علمی و فناوری

کشته شده توسط اپل: Dark Sky تنها در قبرستان برنامه Android Cupertino نیست

در یک بیانیه مطبوعاتی که به همان اندازه خسته کننده بود ، حیرت انگیز بود ، برنامه هواشناسی و API خالق Dark Sky اعلام کرد که توسط اپل خریداری شده است. مطمئناً ، کاربران iOS خوب خواهند بود و Dark Sky همچنان برای خرید در فروشگاه App در دسترس خواهد بود تا اینکه به ناچار جایگزین برنامه هواشناسی سهام در نسخه بعدی iOS شود.

کاربران اندرویدی چندان خوش شانس نیستند. Dark Sky هیچ قول و امید را ارائه نداد و به صراحت می گوید که برنامه های Android و Wear OS دیگر برای بارگیری در فروشگاه Play در دسترس نخواهند بود و خدمات به کاربران و مشترکین موجود برای کاربران موجود و مشترکین در تاریخ 1 ژوئیه به پایان می رسد. (مشترکین که در آن زمان هنوز فعال هستند بازپرداخت برای هر هزینه اشتراک سالانه 3 دلاری خود را دریافت می کند.)

آنچه واقعاً صدمه می زند این است که اپل همچنین Dark Sky API را ترسیم می کند ، که به توسعه دهندگان ابزار قدرتمندی برای ردیابی آب و هوا در سرتاسر جهان ، و برخی از قدرت بهترین برنامه های هواشناسی اندرویدی ، از جمله ابرهای کوچک و فوق العاده حداقل خورشید. آنها باید تا پایان سال آینده یک ارائه دهنده جدید را پیدا کنند که امیدوارم به اندازه Dark Sky جامع باشد.

همچنین بخوانید:  جاوا با عرضه‌ی Jakarta EE 8 به‌صورت کامل متن‌باز شد

متأسفانه ، کاربران اندرویدی با اثرات ولگردی اپل هیچ غریبه ای ندارند. با گذشت سالها ، اپل برخی از بهترین و محبوب ترین برنامه ها را خریداری کرده و کاربران آندروید را در پیچ و تاب در باد قرار داده است و هیچ جایگزینی برای تغییر آیفون ندارد.

و متاسفانه ، این آخرین باری نیست که اتفاق می افتد. . اپل طی چندین سال سابقه خرید و کشتن (یا فلج کردن) برنامه ها و سرویس های اندرویدی را با یک لبخند و با یک تن پول ، تعداد زیادی از هوشیار و یک میلیارد مشتری به همراه دارد ، اما گوگل خیلی نمی تواند انجام دهد. این کار را متوقف کنید.

Chomp

قبل از اینکه Google در جستجوی همه چیز خفه شود ، یک شرکت کوچک به نام Chomp مشغول جویدن رقابت بود. دلیلی وجود داشت – هنگامی که در ابتدا در سال 2011 راه اندازی شد ، حرکت در بازار Android به راحتی امکان پذیر نبود. Chomp کشف برنامه ها را از طریق توصیه های شخصی شده و بررسی های مبتنی بر جمعیت راحت تر کرد. علاقه مندان به اندرویدی با داشتن یک رابط کاربری عالی ، نتایج جستجوی غافلگیرانه و یک موتور هوشمند و پیشرفته ، می دانستند که Chomp بهترین راه برای جستجوی برنامه ها است و در آستانه انفجار قرار دارد (در واقع ، Verizon به تازگی توافق کرده بود. برای جستجوی اندرویدی خود توسط Chomp) تا سال اپل در اوایل سال 2012 را غافلگیر کرد. جستجوی خود گوگل بسیار بهتر شده است ، اما اگر دروغ بگوییم که هنوز نمی توانیم چیزی پیدا کنیم ، Chomp را از دست دادیم.

همچنین بخوانید:  Galaxy Book Flex ، Galaxy Book Ion سامسونگ بر نمایشگرهای بسیار زیبا و وزن کم تأکید می کند

Beats Music

Beats Music کوتاه مدت بود ، فقط ماندگار شد از ژانویه 2014 تا نوامبر 2015 ، اما همچنان یکی از نقاط روشن در دنیای موسیقی پخش می شود. همراه با پخش نامحدود و گوش کردن به صورت آفلاین ، سرویس 10 ماهه یک چیز را ارائه می دهد Spotify و Rdio چنین نکردند: The Sentence . بیت مانند نسخه موسیقی Mad Libs ، آهنگهای تصادفی خود را بر اساس موقعیت مکانی که بود ، با چه کسی بودید و بر اساس پاسخهای چند گزینه ای که داشتید ، متناسب با حال خود تنظیم کرد. اما همه چیز از بین رفت که اپل شرکت را با قیمت 3.2 میلیارد دلار خریداری کرد ، سرویس موسیقی را خاموش کرد و آن را جایگزین Apple Music کرد. این هنوز بهتر از هر یک از ایستگاه های تولید شده توسط AI در Spotify است ، و اگر اپل همیشه آن را به سرویس موسیقی خود اضافه کند ، فوراً یک میلیون مشترک دیگر را اضافه می کند.

همچنین بخوانید:  رکوردشکنی ال جی در مالی ۲۰۱۸ با وجود زیان‌دهی بخش موبایل
 خدمات موسیقی را ضرب و شتم می کند IDG

اپل. برخی از ویژگی های Beats را در اپل موزیک گنجانده است ، اما ما واقعاً از این جمله محروم می شویم.

Texture

ممکن است بافت به اندازه Beats Music محبوب نبود ، اما یکی از بهترین راه ها برای مشترک شدن و خواندن مجلات در Android بود. تلفن های قبل از اپل درهای خود را بست . با بیش از پنج میلیون بار بارگیری و صدها عنوان از Conde Nast ، Time و بسیاری موارد دیگر ، Texture چیزی از مجلات Netflix بود که یک سرویس اشتراکی همه شما را با جستجوی قدرتمند ، مرتب سازی و اشتراک گذاری ارائه می دهد. هنگامی که اپل Texture را خریداری کرد ، چیزی در جای خود باقی نماند ، زیرا Apple News + فقط در دستگاه های iOS قابل دسترسی است. اما این خوب است ، زیرا ما می شنویم که به هر حال خیلی خوب نیست.

 بافت سیب IDG

گزارش می شود که اپل بر روی یک سرویس اشتراکی خبری کار می کند که با اپل نیوز ادغام خواهد شد. [19659013] Xnor.ai

خوب ، بنابراین این در واقع یک برنامه نیست ، اما کسب اپل Xnor.ai یکی از برنامه های مورد علاقه خانگی هوشمند آندروید ما را به هم ریخت ، بنابراین حساب می شود. Xnor.ai هوشمندی بود که از ویژگیهای بسیار جذاب Wyze Cam برخوردار بود که توانست چهره را از حیوانات خانگی متمایز کند ، بنابراین شما با اعلان های هشدار بمباران نمی شوید. این در ژانویه از بین رفت که اپل شرکت را خریداری کرد و قرارداد خود را با Wyze فسخ کرد. ما هنوز هم دوربین کوچک و همه کاره 20 $ را دوست داریم که با دستیار Google کار می کند اما ahem ، نه با سیری ، اما ویژگی های اپل را از ما دزدید. ] حدود 18 ماه از آن گذشته است اپل سرویس کشف موسیقی Shazam را به دست آورد و تعجب کرد! هنوز در فروشگاه Play موجود است. حتی آگهی رایگان است اما ما نمی توانیم کمک کنیم اما فکر می کنیم این تنها به این دلیل است که اپل در واقع هیچ کاری با آن انجام نداده است. هنگامی که Shazam در iOS و ویژگی های Now Playing در تلفن های پیکسل به iOS تبدیل شد ، می ترسیم که این گوشی برای تلفن های آندروید ما نیز برای همیشه ناپدید شود.

توجه: وقتی چیزی را پس از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات ما خریداری می کنید ، ما ممکن است یک کمیسیون کوچک درآمد کسب کنیم. برای اطلاعات بیشتر [پیوندهایوابستهوابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image