علمی و فناوری

چرا من برای راه اندازی کار من از خانه یک بسته نرم افزاری را روی روتر Wi-Fi 6 خرج کردم: سرعت ، سرعت ، سرعت

من به عنوان یک مترجم آزاد و کار طولانی مدت ، من در جستجوی سریعترین و گسترده ترین Wi-Fi ممکن روترهای زیادی بودم. من فرودگاه اصلی اپل را داشتم و پس از آن AirPort Extreme ، Linksys WRT3200ACM ، و اخیراً ، Netgear Orbi RBK50 . Newegg امروز روتر Orbi WiFi 6 را به مبلغ 550 دلار به فروش می رساند را حذف کنید و 150 دلار از MSRP را با کد 3FNMDS36 خارج کنید. این نسخه کمی بهتر از مدلی است که من در اینجا نوشتم ، با پهنای باند 1.2 گیگابیت بر ثانیه در شبکه 2.5 گیگاهرتز در مقابل 900 مگابیت بر ثانیه بر روی مدل Costco که خریداری کردم.

هر بار که روتر خود را تعویض می کردم ، سرعت و افزایش پوشش افزایش می یافت. قابل اندازه گیری اما نسبتاً خاموش. پرش از 801.11n (Wi-Fi 4) به 802.11ac (Wi-Fi 5) قابل توجه بود ، اما یادبودی نیست. و به روزرسانی به روتر مش کار آسانی بود ، اما جهشی بزرگ در پوشش را بر روی روترهای فرودگاهی که قبلاً از آنها استفاده می کردم ، تحویل نداد (من یک فرودگاه را به عنوان روتر پیکربندی کرده بودم ، و دوم به عنوان افزایش دهنده برد). وقتی می خواستم افزایش سرعت داشته باشم ، از ISP خود یک ردیف سرعت بالاتر پرداخت کردم.

اما وقتی که را وصل کردم] سیستم جدید Wi-Fi 6 Netgear Orbi (به ویژه ، اختصاصی Costco) Orbi RBK842- 1CCNAS ، که مبلغ 550 دلار را به من برگرداند) ، مثل رفتن از شماره گیری به پهنای باند بود. بله ، این یک روتر گران است و کمی سریعتر Orbi RBK852 Netgear – که از سایر خرده فروشان موجود است – حتی قیمت بالاتری نیز دارد. آمازون در این نوشتار آن را برای 700 دلار فروخت. هر دو مدل سیستم های مش باند سه باند متشکل از روتر و یک ماهواره هستند ، اما Costco SKU پهنای باند کمتری را در شبکه 2.4 گیگاهرتز خود ارائه می دهد: 900Mbps در مقابل 1.2Gbps.

همچنین بخوانید:  عکس تکان‌دهنده‌ای که پرنده‌ای را در حال تغذیه با ته‌سیگار نشان می‌دهد

بیشتر دستگاه های مشتری من دارای باند دوگانه (2.4 – و 5GHz) آداپتورهای شبکه روی پردازنده ، و آنهایی با آداپتورهای 2.4 گیگاهرتزی فقط به پهنای باند احتیاج ندارند ، بنابراین من با آن خوب هستم. نکته پایانی این است که این روتر Wi-Fi 6 برای هر پنی ارزش دارد. و فقط به دلیل نصب و نگهداری آسان نیست. در ایوان من ، جایی که من به سختی توان 20 مگابیت در ثانیه را می توانم داشته باشم ، اکنون در حدود 100 مگابیت بر ثانیه هستم. من حتی آن را تست کردم با قرار دادن مشتری در کمد با درب بسته و هنوز هم بالای 100 مگابیت در ثانیه قرار گرفتم.

 orbi rbk152 Netgear

Netgear RBK852 یک روتر مش Wi-Fi 6 به همراه یک ماهواره است.

من صادقانه بگویم ، من چنین افزایشی را انتظار نداشتم ، زیرا سیستم Wi-Fi قبلی من بسیار خوب بود. من Orbi RBK40 Netgear با ماهواره اضافی داشتم و شکایتی هم نداشتم. کاملاً صریح ، من قصد داشتم سیستم Wi-Fi 6 را برگردانم اگر معیارهای من نشان دهند که این [خیلیسریع خیلی سریعتر از آنچه بود ، نبودم. کافی است بگویم ، من آن را حفظ می کنم. برای اولین بار از زمانی که روترهای Wi-Fi را در خانه خودم نصب کردم ، اطمینان دارم که برای سالهای طولانی نیازی به تعویض این سیستم نخواهم داشت ، حتی اگر بخواهم برنامه اینترنت خود را ارتقا دهم (هر دو مدل های Netgear به پورت های WAN 2.5 گیگابیت بر ثانیه مجهز هستند.)

توجه داشته باشید که من یک سرگرمی روتر هستم و یک متخصص نیستم ، بنابراین من برای اندازه گیری ارتباطم با اینترنت از برنامه Speedtest استفاده می کنم. این بدان معنی است که سرعت بین سرور و مشتری در شبکه خانگی من – که به این ترتیب ما معمولاً روترهای Wi-Fi را محک می کنیم – می تواند حتی سریعتر باشد. اگر یک اتصال اینترنتی کند دارید ، نتایج Speedtest شما ممکن است از نظر مصنوعی پایین باشد ، زیرا آنها نمی توانند از آنچه ISP شما ارائه می دهد بالاتر باشد.

همه چیز را شارژ می کند

مانند سایر نسل های Wi-Fi ، مشتری شما دستگاه ها به آداپتورهای Wi-Fi 6 نیاز دارند تا بیشترین بهره را از روتر Wi-Fi 6 بگیرند. اما من سرعت فوق العاده ای را تجربه کردم حتی با مشتریانی که آداپتورهای قدیمی تر (Wi-Fi 5) در هواپیما داشتند. من در حال صحبت کردن مضاعف هستم و در بعضی موارد – سه برابر شدن از طریق شبکه محلی من. روتر Wi-Fi 6 به من این امکان را داد تا بتوانم از خدمات اینترنت گیگابیتی که ISP خود را پرداخت می کنم ، استفاده بهتری داشته باشم.

 تست سرعت wifi5 IDG

تفاوت بین Wi-Fi 6 جدید Orbi من ( شماره های داخل جعبه های زرد) و مدل Wi-Fi 5 کاملاً شفاف است.

مهم نیست که در کدام یک از اتاق های اصلی خانه ام که در آن تست می کنم ، با استفاده از همان دستگاه ها شاهد خواندن مرتب از سرعت 500 مگابیت در ثانیه یا بیشتر هستم. مجهز به آداپتورهای مشتری Wi-Fi 5) که قبلاً انجام می دادم. به عنوان مثال ، MacBook Pro 2016 من که همان مسافت قبلی از ماهواره در دفتر من است ، اکنون سرعت بین 500-600Mbps را برمی گرداند ، و من می توانم سریعتر در CMS کار کنم. با روتر قدیمی خود ، من در روز خوبی با آن لپ تاپ 200 مگابیت بر ثانیه و به طور متوسط ​​حدود 50 مگابیت در ثانیه دریافت می کنم. حتی می توانم 500 مگابیت بر ثانیه در اتاق خواب خود داشته باشم که درب آن بسته است ، مکانی بدون ماهواره Orbi ، جایی که قبلاً حدوداً 150 مگابیت در ثانیه به دست آوردم. پیش از این ، تست های سرعت من بسته به مکان من در خانه ، یا اگر پسرم در حال پخش ویدئویی در iPad خود بود ، بسیار متفاوت است. Wi-Fi 6 نه تنها سرعت بالاتری را ارائه می دهد بلکه می تواند به طور همزمان بیشتر مشتری های بی سیم را نیز مدیریت کند. این بدان معناست که شبکه من تحت تأثیر مواردی مانند پخش ویدیو یا بازی قرار نمی گیرد – حتی اگر آن مشتری ها آداپتور Wi-Fi 6 نداشته باشند. سرعتها تا حدودی در نوسان هستند ، اما آنها هرگز زیر 350 مگابیت در ثانیه یا بیشتر از آن فرو نمی روند – این سرعت اوج با سیستم Wi-Fi 5 من بود. اتصال سیمی (با استفاده از کابل اترنت CAT6) به AppleTV من در 900Mbps قرار دارد ، حدود 50 درصد بالاتر از 600Mbps که قبلاً می گرفتم و بسیار نزدیک به سرعت واقعی من ISP خود را پرداخت می کنم.

ما خانه های خود را با دستگاه های هوشمند پر می کنیم – شاخه ها ، سوئیچ ها ، بلندگوها ، لامپ ها ، ترموستات ها و آنچه شما وجود دارد – توانایی Wi-Fi 6 برای رسیدگی به تعداد زیادی مشتری بی سیم به طور هم زمان مهم تر خواهد شد. من در حال حاضر 55 مشتری بی سیم در شبکه خود دارم ، بنابراین شما به راحتی می توانید ببینید Orbi RBK842 چقدر ماهر Netgear است.

و این فقط نوک کوه یخ است. هنگامی که همه چیز به Wi-Fi 6 ارتقا یابد ، من اطمینان دارم که مشتریان شبکه من کاملاً فریاد می زنند. دو دستگاه سازگار با Wi-Fi 6 که توانستم آنها را تست کنم – یک سامسونگ گلکسی S10 + و آیفون 11 – سایر سرویس های بی سیم را منفجر کردند ، در حالی که من نزدیک روتر اصلی بودم ، سرعت آنها بیش از 700 مگابیت بر ثانیه بود. و وقتی سرگردان شدم ، خیلی ضرر نکردم. کمترین سرعتی که با مشتری های Wi-Fi 6 ضبط کردم هنوز بالاتر از 600 مگابیت در ثانیه بود ، بیش از دو برابر آنچه که من هنگام اتصال به سیستم Orbi Wi-Fi 5 من دریافت می کردم.

 تست های سرعت 6 wifi IDG [19659012] وای فای 6 پیکسل 4 من (سمت چپ) سرعت بسیار خوبی را در نزدیکی روتر و دور در ایوان (سمت راست) به دست آورد ، اما نمی تواند با Galaxy S10 Wi-Fi 6 با قابلیت Galaxy S10 (مرکز) رقابت کند. [19659013] اما بزرگترین دلیل خراب کردن یک دسته از خمیر روی یک روتر Wi-Fi 6 برای سرعت ، دستگاه ها و موارد استفاده از امروزی نیست. این برای فردا است حتی اگر ISP شما امروز نتواند پهنای باند گیگابیت ارائه دهد ، یک خانه مدرن به روتر احتیاج دارد که بتواند داده های زیادی را از تعداد زیادی مشتری در داخل آن منتقل کند. و ارائه دهندگان پهنای باند به زودی قادر خواهند بود اینترنت بسیار پر سرعت و تقریبا در هر نقطه ، خواه از طریق کابل ، 5G یا برخی از فناوری های جدید که ما فکرش را نمی کردیم ، ارائه دهند. علاوه بر این ، هیچ کس شکایت نکرده است که چیزی خیلی سریع است.

یک روتر Wi-Fi 6 به اندازه آینده ای است که به هر فنی که می توانید بخرید وجود دارد. بله ، هزینه آن بیش از یک مدل Wi-Fi 5 خواهد بود. و بله ، روترهای Wi-Fi 6 در آینده ارزان تر خواهند بود. اما عملکرد یک روتر Wi-Fi 6 با کارایی بالا در مقایسه با یک روتر Wi-Fi 5 با رده بالا کاملاً این مسئله را توجیه می کند.

این که آیا شما یک برش دهنده بند ناف هستید ، یک کار از خانه هستید یا یک والدین. با کودکانی که دوست دارند فیلم Fortnite را از طریق Twitch پخش کنند ، روتر بعدی شما باید دارای یک برچسب Wi-Fi 6 باشد. منظورم این است که ، اگر قصد دارید به هر حال هزار دلار برای تلفن های هوشمند بعدی خود خرج کنید ، یک روتر Wi-Fi 6 بهترین سوخت ممکن برای آن است.

توجه: وقتی چیزی را پس از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات ما خریداری می کنید ، ما هستیم. ممکن است یک کمیسیون کوچک درآمد کسب کند. برای اطلاعات بیشتر خط مشی پیوند وابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image