علمی و فناوری

ویندوز 7 مرده است: چگونه می توان به محض ممکن ایمن ماندن پس از متوقف شدن به روزرسانی های امنیتی

ویندوز 7 یکی از بهترین چیزهایی است که مایکروسافت تاکنون منتشر کرده است. این سیستم عامل بسیار پر طرفدار باعث شد تا کاربرانی که ویندوز ویستا ناامیدکننده را نادیده می گرفتند ، پناه ببرند و در دوران حتی ویندوز 8 حتی یک پناهگاه راحت باقی بمانند.

حتی امروز ، ویندوز 10 با بدترین اشتباهات ویندوز 8 را برطرف کرده و به عنوان یک دسک تاپ عالی کار کرده است. سیستم عامل خود ، یک لژیون از علاقه مندان به کامپیوترهای صوتی سوگند به ویندوز 7. چرا؟ زیرا از راه شما خارج می شود ، و این فقط کار می کند.

تا امروز. در 14 ژانویه سال 2020 ، مایکروسافت پشتیبانی گسترده ویندوز 7 را پایان می دهد. ویندوز 7 مرده است.

البته کامپیوتر شما کار خود را ادامه خواهد داد. مایکروسافت به معنای واقعی کلمه پلاگین دستگاههای شما را نمی کشد. اما ویندوز 7 دیگر به روزرسانی و یا وصله امنیتی دریافت نمی کند ، به این معنی که رایانه شما نیز بسیار آسیب پذیر در برابر همه برنامه های بدافزار مخرب است که ظاهراً هر روز عناوین را بدست می آورد. اگر از Windows 7 — استفاده می کنید و بیش از یک چهارم همه رایانه ها آن را اجرا می کنید ، طبق NetMarketShare شما به تنهایی هستید و اینترنت می توانید نامطبوع را بدست آورید.

 ویندوز 10 در میکروسافت مایکروسافت

اگر می توانید به ویندوز 10 یا لینوکس ارتقا دهید.

چسباندن با ویندوز 7 گزینه ای نیست

جدی: از ویندوز 7 با هر وسیله ضروری فاصله بگیرید. این توصیه اصلی ما است. پیوستن به ویندوز 7 قبلاً قابل درک بود. اکنون این یک مسئولیت است بدون هیچ گونه به روزرسانی امنیتی و هنوز سهم گسترده ای از بازار ، سیستم عامل مایکروسافت یک هدف بزرگ و آبدار هکرها خواهد بود.

توصیه می کنیم در صورت امکان به ویندوز 10 مهاجرت کنید ، و یک راهنما را توضیح دهید. گزینه های ارتقاء Windows 10 . اگر فقط وظایف اساسی را در ایمیل شخصی ، ایمیل ، گشت و گذار در وب و اسناد خود انجام دهید — ، لینوکس این روزها گزینه ای مناسب و کاربر پسند است. ما یک راهنمای مبتدی لینوکس نیز داریم ، و بهتر است شما می توانید آن را به صورت رایگان و بدون هیچ گونه خطری برای نصب اصلی ویندوز 7 خود امتحان کنید.

اما اگر نیاز دارید قبل از ساختن مقداری وقت بگذارید. سوئیچ کنید ، چگونه می توان ویندوز 7 را تا حد امکان ایمن نگه داشت.

از اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید …

… یا Edge ، آخرین مرورگر مایکروسافت ، اگرچه احتمالاً شما از آن استفاده نمی کنید. [19659015] pcw firefox اولیه تغییر اندازه داده شده ” width=”1160″ height=”776″ data-imageid=”100826646″ data-license=”Supplied Art” data-original=”https://images.idgesg.net/images/article/2020/01/pcw-firefox-primary-resized-100826646-large.jpg” class=”lazy” loading=”lazy”/> Mozilla

Firefox یک مرورگر مدرن امن است که هنوز هم از ویندوز 7 پشتیبانی می کند.

همچنین بخوانید:  آینده کابل‌های اینترنت زیر دریا به کدام سو می‌رود؟

بسیاری از بدافزارها از طریق آسیب پذیری های مرورگر تحویل داده می شوند ، و بسیاری از این موارد اکنون به ویندوز 7 هدایت می شوند. برای حمله بسیار گسترده است پشتیبانی مایکروسافت از اینترنت اکسپلورر نیز خاتمه دارد ، و شما قطعاً نمی خواهید یک سیستم عامل مرورگر نا امن را روی یک سیستم عامل نا امن اجرا کنید.

با این وجود سایر فروشندگان برتر مرورگر همچنان از ویندوز 7 پشتیبانی می کنند. Chrome Google محبوب است ، اما Opera آن را در بهترین مقایسه مرورگر وب ، و Firefox نیز فوق العاده است (به خاطر داشته باشید Firefox را به روز کنید تا از آسیب پذیری اخیراً آشکار نشود ). صادقانه به یکی از آن موارد تغییر دهید – هر کاری انجام دهید ، صادقانه – و مطمئن شوید که برای به روز نگه داشتن این دریچه ها ، به روزرسانی های خودکار را فعال کنید. این باید یک اولویت اصلی باشد.

نرم افزار خود را با عاقلانه انتخاب کنید

که به یک نکته کلیدی می پردازد: اطمینان حاصل کنید که نرم افزاری که از آن استفاده می کنید هنوز از ویندوز 7 پشتیبانی می کند ، به طوری که هرگونه سوراخ امنیتی بالقوه هنوز برطرف شود. ذکر شده در این مقاله

پس از آسیب پذیری های مرورگر ، اسناد Office مسموم یکی دیگر از بردارهای حمله مکرر است. اگر هنوز از Office 2007 استفاده می کنید ، متوقف شوید support پشتیبانی از آن سالها پیش پایان یافت. Office 2010 همچنان به روزرسانی های امنیتی را تا 13 اکتبر دریافت می کند ، بنابراین شما باید کمی در آنجا باشید. در صورت عضویت در Office 365 ، مایکروسافت در واقع سه سال آینده (تا ژانویه 2023) پشتیبانی Office 2010 را ادامه خواهد داد. اگر این هزینه در بودجه شما نیست ، لیست ما را از بهترین گزینه های رایگان مایکروسافت آفیس بررسی کنید. برای سایر گزینه های بدون هزینه ، مانند LibreOffice و Google Docs.

جاوا ، Flash و Adobe Reader نیز به طور معمول مورد هدف قرار می گیرند ، بنابراین در صورت نیاز آنها را به روز کنید. شما ممکن است ، هر چند. من توانستم زندگی آنلاین خود را به طور شگفت آور زندگی کنم بدون آنها هفت سال پیش ، و امروز حتی امروز ساده تر است ، اگرچه جایگزینی برخی از ویژگی های گوشتخوار در Reader سخت است . فلش و جاوا را کنار بگذارید و در صورت لزوم آنها را نصب کنید. آنها در سال های گرگ و میش هستند.

تمام نرم افزارهای نصب شده خود ، از جمله افزونه های مرورگر را حسابرسی کنید. اگر از آن استفاده نمی کنید ، آنرا خندق کنید. بسیاری از برنامه های مستقل گزینه ای را برای به روزرسانی خودکار به نسخه های جدیدتر هنگام بیرون رانده شدن ارائه می دهند.

همچنین بخوانید:  قسمت ویژه Full Nerd: Rob Hallock AMD در Threadripper 3-gen ، Ryzen 9 3950X و موارد دیگر

نصب نرم افزار آنتی ویروس

 hub antivirus Rob Schultz / IDG

رایانه خود را با آنتی ویروس قفل کنید

آنتی ویروس رایگان که مایکروسافت برای کاربران ویندوز ارائه می دهد بسیار مناسب است برای اکثر کاربران. اکنون به روزرسانی نمی شود که ویندوز 7 پایان عمر باشد. بله ، Windows Security Essentials نیز مرده است . اکنون که سیستم عامل شما تکه های امنیتی دریافت نمی کند ، اجرای محافظت از رایانه شخصی حتی بسیار مهم است. این نسخه منقضی شده McAfee که همراه با رایانه شما است ، قصد حذف آن را ندارد.

نسخه فعال شده ممکن است ، هر چند گزینه های بهتری وجود دارد. بیشتر مجموعه های امنیتی برای مدتی پشتیبانی از ویندوز 7 را ادامه خواهند داد ، و راهنمای ما برای بهترین مجموعه های آنتی ویروس برای ویندوز می تواند به شما در یافتن بهترین گزینه کمک کند. در حالی که می توانید یک زرادخانه از ابزارهای امنیتی رایگان را با هم جمع کنید ، توصیه می کنیم اگر هنوز Windows 7 را اجرا می کنید ، یک نسخه برتر را خریداری کنید ، اما مجموعه های امنیتی مدرن بسیار بیشتر از آنتی ویروس به تنهایی انجام می دهند و از شما در برابر فیشینگ ، تبلیغات مخرب محافظت می کنند. ، حملات مرورگر و ایمیل و موارد دیگر. اگر شما یک سیستم عامل پشتیبانی نشده را اجرا می کنید ، سرمایه گذاری در یک مجموعه امنیتی گرد هم هزینه خوبی است.

Norton Security Premium بهترین انتخاب برای اکثر افراد در حال حاضر است ، اما شما گزینه هایی در اختیار دارید. باز هم ، برای دیدن تمام محصولات امنیتی مورد آزمایش ما ، [ راهنمای بهترین آنتی ویروس را ببینید. قبل از خرید حتماً چرخه پشتیبانی برنامه Windows 7 را انتخاب کنید. (نورتون هنوز با ویندوز XP کار می کند ، حتی!)

بستن دریچه ها

 فضای مجازی> قفل اسرارآمیز و پیچیده با مدارهای پیچیده "width =" 1200 "height =" 800 "data-imageid =" 100813831 "data -license = "Getty Images" data-original = "https://images.idgesg.net/images/article/2019/10/cso_cybersecurance_mysterious_padlock_complex_circuits_gray_by_sqback_gettyimages-1177838112_2400x1600-100813831-large.jpg" "laz loading" "= /> </a> <small class= SQBack / Getty Images

هکرها نمی توانند آنچه را که نمی توانند لمس کنند هک کنند. این راهنمایی حرفه ای را از آغازگر ایمنی ویندوز XP قدیمی ما دنبال کنید:

، اگر یک نکته واحد وجود دارد که می تواند Windows PC را ایمن تر کند ، این این است: از حساب های سرپرست خود دور شوید . اگر توسط بدافزار منفجر شدید ، فقط می تواند به همان اندازه حسابهای سررسید کلیدهای پادشاهی محاسبات شما را بد می کنند.

Onc e [Windows 7] وصله را متوقف می کند ، اگر در هر صورت ممکن است از یک حساب استاندارد برای فعالیت های روزانه خود استفاده کنید. برای ایجاد ورود به سیستم قفل شده از حساب کاربری خود استفاده کنید و آن را با نرم افزار مورد نیاز خود ذخیره کنید – توصیه های برنامه قبلی ما را در خاطر داشته باشید – و سپس از سرزمین محدود فرار نکنید مگر اینکه نیاز به نصب یا بروزرسانی نرم افزار داشته باشید. (و حتی در این صورت ، فقط کافیست برای انجام کار نصب به حساب مدیر خود بپیوندید.) "

اگرچه می توانید حتی فراتر بروید. اگر رایانه ویندوز 7 نیازی به اتصال به اینترنت ندارد ، از نظر جسمی آن را از اینترنت جدا کنید. افزونه اترنت را به درستی بکشید ، یا Wi-Fi را غیرفعال کنید.

همچنین اگر فقط به پشتیبانی ویندوز 7 برای برنامه یا دو مورد نیاز دارید ، می توانید ویندوز 7 را در یک ماشین مجازی بر روی یک سیستم عامل مدرن و پشتیبانی شده اجرا کنید. ویندوز 10 یا برخی از رایحه های لینوکس. (باز هم ، خاموش کردن ویندوز 7 تا حد ممکن باید هدف باشد.) اگر ماشین مجازی به خطر بیفتد ، می توانید آن را پاک کنید و مجدداً راه اندازی کنید ، بدون این که به نصب اصلی خود آسیب برساند. فقط اطمینان حاصل کنید که از داده های ویندوز 7 نسخه پشتیبان تهیه کرده اید تا بتوانید جایگزین کنید هر چیزی که از دست رفته است.

حتی با وجود این همه اقدامات احتیاطی ، رایانه شما می تواند pwned را در صورت وجود شما به [ بدافزار بگویید تا وارد شوید. از شیوه های مرور ایمن استفاده کنید تا از تلاش های فیشینگ ، ایمیل های مخرب ، به روزرسانیهای جعلی و هشدارهای مربوط به خطا ، بارگیری درایو یا سایر موارد خطرناک جلوگیری کنید.

این مختص امنیت Windows 7 نیست ، اما اطمینان حاصل کنید که از نسخه پشتیبان تهیه داده های خود و همچنین با استفاده از یک مدیر رمز عبور هستید.

برنامه ریزی کنید تا به پایان برسد.

 ویندوز 7 به پایان رسید

ویندوز 7 در حالی که دوام داشت ، عالی بود ، اما اکنون از بین رفته است. در حالی که این نکات به شما کمک می کند تا از سیستم عامل طولانی تر استفاده کنید ، اجرای یک سیستم عامل ناامن در دنیای بیش از حد اتصال بیش از حد ، مشکل را به دنبال دارد. در مورد گزینه های آینده خود فکر کنید ، خواه این یک نسخه رایگان Linux Linux distro باشد ، و هزینه ارتقاء ویندوز 10 یا پرداخت سریع (19459050) را برای خرید یک Chromebook جدید یا لپ تاپ ویندوز هنگامی که اشکال فاجعه بار بعدی سر خود را به عقب بکشاند ، شما نمی خواهید در این راه جای خود را به دست بیاورید.

مراقب باشید در آنجا باشید.

توجه: هنگامی که پس از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات ما ، چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است درآمد کمی کسب کنیم. کمیسیون برای اطلاعات بیشتر [پیوندهایوابستهوابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image