علمی و فناوری

هکرها گزارش داد که پشتیبانی مشتری مایکروسافت را برای خواندن Hotmail، Outlook.com ایمیل مورد سوء استفاده قرار داد

هکرها گزارش دادند که یک حساب پشتیبانی از مشتری مایکروسافت، ارائه اعتبارهای آن و همچنین ایمیل مشتری توسعه در سرویس های ایمیل مایکروسافت وب مانند Hotmail، Outlook.com و MSN را به خطر انداخت.

TechCrunch گزارش داد تعطیلات آخر هفته مایکروسافت ارسال ایمیل به کاربران آسیب دیده، هشدار دادن به آنها این موضوع است. احتمالا کسانی که تماس نگرفته اند، تحت تاثیر قرار نمی گیرند. (مایکروسافت گفته است که چند حساب کاربری تحت تاثیر قرار گرفته است یا این شرکت مشخص نیست خدمات خاص را تحت تاثیر قرار داده است.)

در آن زمان، مایکروسافت معتقد بود که مهاجمان فقط می توانند اطلاعات هدر را بخوانند، مانند خط موضوع یا آدرس که از آن ایمیل فرستاده شد در روز دوشنبه، مادربرد گزارش داد که محتوای ایمیل نیز قابل دسترسی است. مایکروسافت پس از آن به مادربرد تایید کرد که تعداد کمی از کاربران، شش درصد، بر اساس مادربرد، اطلاعیه های ایمیل دریافت کرده اند که می گویند محتوای ایمیل آنها تحت تأثیر قرار گرفته است.

همچنین بخوانید:  اپل پیش از توافق با کوالکام، متخصص مودم 5G اینتل را استخدام کرده بود

"ما این طرح را مورد بررسی قرار دادیم که بر زیر مجموعه ای محدود از حساب های مصرف کننده تاثیر گذاشت. یک نماینده مایکروسافت در ایمیل گفت که با غیرفعال کردن اعتبار آسیب دیده و مسدود کردن دسترسی مجرمان به آن. او همچنین تایید کرد که یک گروه کوچک، 6 درصد مادربرد اصلی ذکر شده، اطلاع داده شده است که بازیگران بد میتوانند دسترسی غیر مجاز به محتوای حسابهای ایمیل خود داشته باشند و با راهنمایی و پشتیبانی بیشتری ارائه شده است.

با توجه به ایمیل اصلی ارسال شده به کاربران، مایکروسافت گفت که اطلاعات ورود کاربران منحصر به فرد در معرض خطر نیست. با این حال، این شرکت هشدار داد که مهاجمان می توانند ایمیل های فیشینگ یا تلاش های دیگر را برای فریب دادن یا پاک کردن اطلاعات شخصی دور از کاربران ارسال کنند. مایکروسافت توصیه کرد که کاربران کلمات عبور خود را به عنوان یک اقدام احتیاطی تغییر دهند. متاسفانه، اگر کاربر یکی از تعداد کمی از کاربران بود که ایمیل ها به طور مستقیم دسترسی داشتند، این بدان معنی است که هر گونه اطلاعات شخصی که در طول دوره های ژانویه 1 تا مارس 28 به طور بالقوه

همچنین بخوانید:  اولین نشانه‌ وجود آب زیرزمینی در سیاره سرخ

"لطفا اطمینان حاصل کنید که مایکروسافت بسیار جدی به حفاظت از داده ها احتیاج دارد و تیم تحقیق و رفع این مسئله را درگیر تحقیقات و حل این مسئله کرده است و همچنین سخت افزاری بیشتر سیستم ها و پروسه ها برای جلوگیری از چنین عودتی" ایمیل اصلی اعلام کرد که توسط کاربر در Reddit گزارش شده است.

این به معنی برای شماست: اگر از یکی از سرویس های تحت تاثیر مایکروسافت استفاده می کنید، در نظر بگیرید رمز عبور خود را تغییر دهید – دامنه نقض می تواند گسترش یابد. همچنین، به پوشه هرزنامه خود بچسبانید. در حالی که بعید است که یک ایمیل از این اهمیت به خاک سپرده شود، ممکن است، و شما می خواهید در مورد آن بدانید.

همچنین بخوانید:  پوشش زنده ویدیویی زومیت از کنفرانس معرفی گلکسی اس 10 سامسونگ [چهارشنبه شب ساعت ۲۱:۳۰]

این داستان در 12:56 PM با توضیحات اضافی از مایکروسافت به روز شد.

برای نظر دادن به این مقاله و دیگر محتوای PCWorld، از صفحه فیس بوک یا ما توییتر خوراک.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *