علمی و فناوری

نحوه ایجاد ماکروهای اکسل و خودکار کردن صفحه گسترده خود

ماکروهای اکسل مانند برنامه های مینی هستند که کارهای تکراری را انجام می دهند و باعث صرفه جویی در وقت و تایپ شما می شوند. به عنوان مثال ، برای محاسبه یک صفحه گسترده و گسترده ، اکسل کمتر از یک دهم ثانیه طول می کشد. این عملیات دستی است که شما را کند می کند. به همین دلیل شما نیاز به ماکرو دارید تا همه این کارها را با یک معامله یک ثانیه انجام دهید.

ماکرو اکسل: نکاتی برای شروع

ما می خواهیم نحوه نوشتن کلان ما را به شما نشان دهیم. وقتی می بینید که خودکار کردن کارهای با استفاده از ماکروها چقدر آسان است ، هرگز برنخواهید گشت.

ابتدا نکاتی درباره نحوه تهیه داده های شما برای ماکروها:

 • همیشه ماکرو خود را در موقعیت Home شروع کنید (از ترکیب کلید Ctrl + Home استفاده کنید تا سریع به آنجا برسید).
 • کلیدهای جهت دار جهت حرکت: بالا ، پایین ، راست ، چپ ، انتها ، صفحه اصلی ، و غیره ، و کلیدهای میانبر برای تسریع در حرکت.
 • ماکروهای خود را کوچک نگه دارید و روی کارهای خاص متمرکز شوید. این بهترین حالت برای آزمایش و ویرایش است (در صورت لزوم). شما همیشه می توانید این مینی ماکروها را بعداً به محض کامل شدن در یک ماکرو BIG ترکیب کنید.
 • ماکروها به آدرسهای سلولی "نسبی" احتیاج دارند ، این بدان معناست که شما به جای اینکه کد واقعی (یا "مطلق") را به سلولها بزنید "به آنها" اشاره می کنید. آدرس سلول (مانند A1 ، B19 ، C20 ، و غیره) در کلان. صفحات گسترده پویا هستند ، به این معنی که آنها دائماً تغییر می کنند ، به این معنی که آدرس های سلول تغییر می کنند.
 • مقادیر ثابت و اطلاعات استاتیک مانند نام ، آدرس ، شماره شناسه و غیره به طور کلی از قبل وارد می شوند و در واقع بخشی از کلان شما نیستند. از آنجا که این داده ها به ندرت تغییر می کند (و اگر این کار را انجام داد ، فقط اضافه کردن یا حذف یک رکورد جدید است) ، تقریباً غیرممکن است که این عملکرد را در یک کلان قرار دهید.
 • ابتدا داده های خود را مدیریت کنید: ضبط ها را اضافه کنید ، ویرایش یا حذف کنید ، سپس مقادیر به روز شده را وارد کنید.

چرا شروع کار با ماکروها آسانتر است

برای این مثال ، یک صاحب فروشگاه داریم که قلمرو خود را از یک فروشگاه واحد به یک دوجین در 12 شهر مختلف مختلف گسترش داده است. اکنون مدیرعامل ، او سالهاست که مدیریت کتاب های خود را انجام می دهد که کار ساده ای برای یک فروشگاه واحد نبود و اکنون 12 سال دارد. او مجبور است داده ها را از هر فروشگاه جمع آوری کند و آن را ادغام کند تا بر سلامت کل شرکت خود نظارت کند.

ما چند ماکرو ماکرو ایجاد کردیم تا کارهای زیر را انجام دهیم:

 1. داده های 12 فروشگاه او را در یک صفحه کار در یک صفحه گسترده استاد سه بعدی جمع آوری و ترکیب کنید.
 2. داده ها را سازماندهی و مرتب سازی کنید. [19659006] فرمول هایی را وارد کنید که داده های ترکیبی را محاسبه می کند.
همچنین بخوانید:  روانشناسی پشت رفتارهای غیراخلاقی - زومیت

پس از ثبت ، آزمایش و بهسازی ماکرو ماکرو ، می توانیم آنها را در یک کلان بزرگ ادغام کنیم یا آنها را به عنوان مینی ماکرو بگذاریم. در هر صورت ، ماکروهای ماکرو را حفظ کنید ، زیرا ویرایش ماکروها کوچکتر و ترکیب مجدد آنها ، بسیار ساده تر و کارآمدتر از آن است که سعی کنید از طریق یک ماکرو طولانی و دقیق برای یافتن خطاها قدم بگذارید.

ما نمونه ای را ارائه داده ایم. کتاب کار برای سناریوی فوق ، بنابراین شما می توانید با ما در مورد چگونگی. البته می توانید صفحه گسترده خود را نیز ایجاد کنید.

بارگیری

این کتاب کار Excel به شما کمک می کند تا در ایجاد و استفاده از ماکرو تمرین کنید. JD Sartain

کار مقدماتی: صفحه گسترده استاد

اگر صفحات گسترده خود را از زمین به بالا می سازید ، از صفحه گسترده Master شروع کنید. فرمول تاریخ را در A1 و محل فروشگاه در B1 وارد کنید. صفحه نمایش زیر را مشاهده کنید.

این فرمول تاریخ را در سلول A1 وارد کنید: = امروز () . اکنون این سلول همیشه تاریخ امروز را نشان می دهد. مطمئن باش؛ با این حال ، که محل فروشگاه شما (نام شعبه و شماره) در B1 وارد شده است.

2. ردیف 2 را خالی بگذارید. پس از وارد کردن داده های استاتیک و داده های پویا اولیه ، از ردیف 2 برای جمع استفاده خواهیم کرد. ممکن است این یک رسم عجیب به نظر برسد ، اما برای صفحه گسترده های کلان ، بهترین راه است زیرا این سطر ثابت و همیشه قابل مشاهده است.

3. در مرحله بعد ، نام های فیلد (و / یا هر اطلاعات خاص مربوط به زمینه) را در ردیف 3 وارد کنید (به عنوان مثال ، از A3 تا J3 ، یا با این وجود بسیاری از زمینه ها به صفحه گسترده شما نیاز دارد).

نکته: در صورت طولانی بودن اطلاعات ، اطلاعات را در سلولهای انفرادی بپیچانید. به عنوان مثال ، می توانید اطلاعات تماس فروشگاه همه را در یک سلول قرار داده و خطوط را بپیچید. Alt + Enter را فشار دهید تا خطوط اضافی در سلول ها وارد شود.

4. بعد ، داده های استاتیک را در ستون A. وارد کنید. این همان اطلاعات ضبط در صفحه گسترده شما است که بندرت تغییر می کند. اگر تجارت شما از شماره های محصول یا کدهای شناسایی استفاده می کند ، که منحصر به فرد هستند زیرا تنها یک کد در هر محصول وجود دارد ، آنهایی را در ستون A شروع در ردیف 4 وارد کنید (از ردیف 5 پرش نکنید). زمینه های دیگر داده های استاتیک ممکن است شامل توضیحات محصول ، قیمت محصول ، درصد مالیات بر فروش و غیره باشد.

همچنین بخوانید:  Honor V30 نوع رنگ Dawn نارنجی است. 24 دسامبر به فروش می رسد

سطرها را رد نکنید و هیچ سطر را برای ستون خالی نکنید. هر سطر باید حاوی داده های زمینه منحصر به فرد باشد – اگر کد محصول نباشد. ، سپس برخی از شناسه های منحصر به فرد دیگر ما این کار را به دو دلیل انجام می دهیم: [ستون A] ستون اصلی ناوبری است. حرکت کلان و حرکت از طریق صفحه گسترده بر اساس موقعیت صفحه (A1) و ستون A. اگر این قانون را نادیده بگیرید ، ماکرو شکست می خورد ، زیرا ردیف های خالی عملکرد کلیدهای جهت را مختل می کنند.

 • اگر تصمیم دارید چندین را ایجاد کنید. / جداول رابطه ای بعداً برای گزارش های Pivot ، برای اتصال جداول مرتبط باید یک زمینه اصلی و منحصر به فرد داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر به [جدولهایمحوریمحوراکسل ما مراجعه کنید.
 • 01 ساخت صفحه گسترده کارشناسی ارشد JD Sartain / IDG در سراسر جهان

  ابتدا صفحه گسترده استاد را بسازید.

  5. به طور معمول ، توضیحات محصول در ستون B قرار دارد ، مقدار فروخته شده در ستون C ، قیمت محصول در ستون D ، هزینه طولانی در E ، تخفیف در F ، تخفیف در F ، مالیات فروش در G و Totals در H.. مجموع ستون ها در بالا ردیف 2 ، یادت هست؟ عرض ستون ها را بر اساس طول نام فیلدها شکل دهید و ارتفاع ردیف را بر روی همه ردیف ها به 20 تنظیم کنید. تراز بالا / پایین را به مرکز تغییر دهید ، توجیهی را که ترجیح می دهید (از چپ ، راست ، وسط) انتخاب کنید ، و سپس "سبک ها" را به ترجیح خود قالب بندی کنید.

  6. پس از راه اندازی پایگاه داده اصلی ، هیچ کاری را جابجا نکنید. در صورت نیاز به افزودن فیلدها ، از دستور Insert Column استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید مالیات بر فروش دوم اضافه کنید ، مکان نما خود را در هر نقطه روی ستون H (Totals) قرار دهید و روی زبانه کلیک کنید: صفحه اصلی> درج> قرار دادن ستون های ورق . ستون جدید به ستون جدید H تبدیل می شود و ستون Totals به سمت I حرکت می کند. این روند روی کلان تأثیر نمی گذارد.

  7. همین روند در مورد ردیف ها نیز صدق می کند. به طور معمول به شما توصیه می کنم که سطرهای فعال در پایگاه داده فعال باشد. به عنوان مثال ، اگر فرمول = SUM (B3: B20) می گوید و شما یک ردیف را در خارج از محدوده فرمول مانند B21 قرار می دهید یا از آن استفاده می کنید ، داده های رکورد جدید در فرمول گنجانده نشده و بنابراین ، محاسبه نمی شود.

  8 . اکنون آن محدوده فرمول را تنظیم خواهیم کرد. فرمول های زیر را در ردیف 2 وارد کنید (این یک کار یک بار است):

  C2: = SUM (C4: C500)

  E2: = SUM (E4: E500)

  F2: = SUM (F4: F500)

  G2: = SUM (G4: G500)

  H2: = SUM H4: H500)

  بعد ، فرمول های زیر را در این ستون ها وارد کنید (همچنین یک رویداد یک بار):

  E4: = SUM (C4 * D4) ، سپس از کپی کنید E4 به E5: E500

  همچنین بخوانید:  همجوشی هسته‌ای؛ انرژی نامحدود و پاک

  F4: = SUM (E4 * 10٪) ، درصد تخفیف فعلی در فروشگاه شما ، سپس از F4 به F5 کپی کنید: E500

  G4: = SUM (E4-F4) * 6.25 ، جایی که 6.25 مالیات فروش در منطقه شماست ، سپس از G4 به G5 کپی کنید: G500

  H4: = SUM (E4-F4 + G4) ، سپس از H4 به H5 کپی کنید: E500

  اکنون که همه فرمول های صفحه گسترده را در جای خود دارید ، تمام کاری که باید انجام دهید اینست که مقدار (ستون C) را برای هر رایانه فروخته شده (روزانه ، هفتگی یا هر ماهانه) اگر قیمت ها تغییر کردند ، قیمت های جدید را در ستون D. وارد کنید. بقیه این بانک اطلاعاتی همه فرمول ها یا اطلاعات استاتیک هستند.

   02 فرمول ها را برای محاسبه ستون ها و ردیف ها وارد کنید JD Sartain / IDG در سراسر جهان

  فرمول های محاسبه ستون ها و ردیف ها.

  9. همانطور که در بالا مشاهده شد ، با صفحات گسترده «ماکرو» ، محدوده فرمول را ردیف های بسیاری فراتر از آخرین رکورد قرار می دهید ، بنابراین می توانید رکورد های جدید را در انتها اضافه کنید و نگران تنظیم دامنه نباشید. از آنجا که کلان پایگاه داده را مرتب می کنند ، سوابق جدید به موقعیت مناسب منتقل می شوند. داده های صفحه گسترده در مثال ما به ردیف 210 ختم می شود. دامنه فرمول تا ردیف 500 گسترش می یابد ، بنابراین می توان رکورد جدید بعدی را در ردیف 211 اضافه کرد.

  10. پس از تعریف صفحه گسترده و تنظیم ساختار ، داده های استاتیک در محل و فرمول های صحیح ، 12 نسخه را در صفحه کار 2 تا 13 ایجاد کنید. زبانه ها را در پایین ویرایش کنید تا تک تک فروشگاه ها را شناسایی کنید. نام برگه برگ1 را به استاد تغییر دهید ، زیرا این پرونده پایگاه داده اصلی شماست.

  11. داده های مکان را در ردیف 1 تغییر دهید تا اطلاعات فروشگاه (که مطابق با فروشگاه در تب است) را در هر 12 صفحه گسترده شناسایی کنید. در مرحله بعد ، یک نسخه الکترونیکی از صفحه گسترده هر شعبه را برای هر یک از مدیران فروشگاه ارسال کنید. به عنوان مثال ، برگه بوستون را به بوستون ، برگه دالاس به دالاس ، و غیره ارسال کنید.

  نسخه آنها شامل فرمولهای صفحه گسترده است که روی صفحات گسترده شخصی آنها کار می کند (اما فرمولهای صفحههای ترکیبی در کارنامه نیست).

  12 کلان فرمول را برای استاد ارائه می دهد. استاد صفحه گسترده ای برای کل فروشگاه ها است. اگر شما کسی هستید که تمام داده ها را جمع کرده و ماکرو ماکرو را نیز اجرا می کنید و یک فروشگاه شخصی را نیز مدیریت می کنید ، باید از یکی از 12 برگه ای که برای فروشگاه خود کپی کرده اید استفاده کنید. استاد فقط برای جمع اعظم است.

  13. پس از آنکه شعب به صفحه گسترده شخصی خود ایمیل ارسال کردند ، بهتر است فقط برگه های انفرادی را از دفترچه های کاری 12 فروشگاه کپی کنید.

   03 کپی کردن استاد 12 بار برگه نام JD Sartain / IDG در سراسر جهان

  کپی صفحه گسترده استاد 12

  اکنون ما آماده برنامه ریزی یک کلان هستیم! فقط روی صفحه بعدی کلیک کنید.

  Source link

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  CAPTCHA ImageChange Image