علمی و فناوری

مودم Snapdragon X60 5G جدید Qualcomm مخاطب یک نفر را دارد: Apple

آخرین مودم 5G Qualcomm جهشی نیست که X55 سال گذشته بود ، اما ممکن است مهم تر باشد. در حالی که Snapdragon X60 5G Modem-RF System از پیشرفت های فنی و عملی بهره می برد تا از سرعت فوق العاده شبکه های نسل بعدی بهره ببرد ، مودم جدید Qualcomm برای تلفن هایی مانند Galaxy S20 سامسونگ که در حال حاضر در سوار هستند ساخته نشده است. با 5G ، آن را برای کسی که نیست ساخته شده است: آیفون.

بیایید ابتدا موارد فنی را از این راه خارج کنیم. X60 اولین "پشتیبانی از تجمع طیف در همه باند ها و ترکیبات اصلی 5G است." این بدان معناست که تلفن های X60 نسبت به گوشی های X55 امروزی از آینده مقاوم تر هستند و از mmWave و sub-6 با استفاده از duplex تقسیم فرکانس (FDD) و تقسیم زمان دوگانه (TDD) در طیف گسترده تری از استقرار پشتیبانی می کنند. بعلاوه ، می تواند سرعت بارگیری حداکثر 7.5 گیگابیت بر ثانیه و سرعت بارگذاری 3Gbps را داشته باشد ، بسیار بیشتر از حتی قابلیت های نظری شبکه های 5G فعلی که ساخته می شوند.

اما با وجود این که مزایایی مانند جمع آوری حامل و صدای بیش از حد NR قطعاً مهم هستند ، بیشترین پیشرفتی که مودم X60 ارائه می دهد در اندازه آن است. مودم جدید Qualcomm اولین کسی است که با استفاده از یک فرایند 5 نانومتری ساخته شده است و باعث می شود راندمان بالاتر در یک ردپای کوچکتر باشد. این یک جهش بزرگ از 7nm X50 و X55 است ، و بعید به نظر می رسد که کسی بزودی بتواند به زودی از جمله اپل از بین برود. و این دقیقاً پیامی است که Qualcomm می خواهد برای آن ارسال کند.

همچنین بخوانید:  بازی پازلی Persephone v2.0

اندازه بیش از سرعت

هیچ رازی نیست که اپل با آیفون 12 بعدی در قطار 5G در حال صعود خواهد بود ، اما آنچه چندان مشخص نیست ، کدام مودم خواهد بود. استفاده می شود اپل و کوالکام برای تهیه تراشه های آیفون به توافق چند ساله رسیدند ، که همه تصور می کنند مودم 5G را شامل شوند ، به خصوص که اساساً Qualcomm تنها بازی در شهر است. انتظار می رود که مودم X60 در سال 2021 وارد گوشی های اندرویدی و آیفون شود.

اما بعد از اینکه اپل تکه های کسب و کار مودم گوشی های هوشمند اینتل را باز کرد ، اعتماد به کوالکام جزئی از برنامه های بلند مدت اپل نیست. اما X60 نشان می دهد که کوالکام آن مسیر را اجتناب ناپذیری نمی داند. با پرش به 5 نانومتر با نسل سوم مودم 5G خود ، کوالکام مودم کوچکتر و کارآمدتری را ارائه می دهد ، که به نظر می رسد همین دلایل باعث می شود اپل مودم خود را در وهله اول بسازد. یک مودم کوچکتر و کارآمدتر به اپل کمک می کند تا آیفون را بدون اینکه عمر باتری را کاهش دهد ، نازک نگه دارد.

همچنین بخوانید:  بیوگرافی جان مینارد کینز، اقتصاددانی که دنیای ما را شکل داد

مسئله آنتن نیز وجود دارد. گزارشی اخیر از شرکت سریع شرکت تلاش های اپل برای طراحی آنتن خود را برای آیفون 12 پس از رد ماژول آنتن QTM525 5G mmWave Qualcomm در حال حاضر به دلیل اندازه آن ارائه می دهد. اما یک آنتن جدید با مودم X60 در راه است ، که "دارای طراحی کاملاً کمتری نسبت به نسل قبلی است که تلفن های هوشمند و باریک تری را امکان پذیر می کند."

اگر این پاسخی مستقیم به اپل نباشد ، من نمی دانم. چیست. کوالکام حتی نمی تواند دقیقاً مودم QTM535 "به دلایل رقابتی" را کوچکتر کند ، که اساساً یک حرفه ای حرفه ای nyah-nyah-nyah به اپل است. کوالکام می خواهد اپل بداند که آنتن آن خوب نخواهد بود.

همچنین بخوانید:  Blackview BV9900: تلفن غیر قابل خراب کردن دوربین فقط به صورت زنده رفت!

بنابراین حتی اگر مودم و آنتن جدید برای آیفون 12 آماده نباشند. Qualcomm نسبتاً مبهم بود ، فقط گفتن "تلفن های هوشمند پریمیوم تجاری" با استفاده از جدید. سیستم مودم "در اوایل سال 2021" انتظار می رود "- کوالکام فشار زیادی را به اپل وارد می کند تا بتواند سیستمی بهتر از X60 را ارائه کند ، مبادا مبادا آنتن دیگری را در دست داشته باشیم.

اپل ممکن است در یک راه حل 5G خانه کار کند. برای آیفون و آی پد ، اما Qualcomm قصد ندارد بزرگترین سازنده تلفن برتر را به راحتی از بین ببرد. با وجود مودم X60 ، Qualcomm فقط به عنوان تأمین کننده 5G در تلفن های اندرویدی نقش اصلی خود را سیمانی نمی کند ، بلکه به دنبال قفل کردن آیفون برای آینده ای قابل پیش بینی است. مطمئناً ، سامسونگ به نازک بودن و ماندگاری باتری اهمیت می دهد ، اما تنها اپل توانایی تصرف خود را دارد. و کوالکام نمی خواهد که این اتفاق بیفتد.

توجه: وقتی بعد از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات ما ، چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی درآمد کسب کنیم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی پیوند وابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image