علمی و فناوری

مطالعه نشان می دهد که پوشیدنی های Fitbit می تواند به پیش بینی شیوع آنفولانزا کمک کند

همانطور که در Q1 2017 ، Fitbit تولید کننده پیشرو پوشیدنی در سطح جهان بود اما تولید کننده باند تناسب اندام مدتهاست که توسط شیائومی و اپل حذف شده است. اگرچه این شرکت هنوز هم در بین 5 تولید کننده پوشیدنی برتر قرار دارد ، سهم بازار آن فریاد بزرگی از رهبر بازار یعنی اپل دارد. با استفاده از داده های تحقیقاتی IDC برای Q3 2019 ، Fitbit 3.3 میلیون پوشیدنی پوشیدنی حمل کرد در حالی که اپل تخمین زده می شود 29.5 میلیون و شیائومی به ترتیب 12.4 میلیون پوشیدنی را تحویل گرفت. با وجود سهم پایین در بازار ، پوشیدنی های Fitbit هنوز هم برخی از بهترین ردیاب های بدنسازی و بهداشتی در اطراف هستند. یک مطالعه انجام شده در ایالات متحده یکی از ویژگی های پنهان اکثر Fitbits را کشف کرد. این توانایی برای کمک به کاربران است که بدانند اگر مبتلا به آنفولانزا شده اند – و به مقامات بهداشتی هشدار می دهند که برای کمک به آنها آماده شوند.  Fitbit Versa 2

همچنین بخوانید:  پیش نمایش های اپل "برای همه بشر" ، به اپل تی وی + 1 نوامبر می رسد

این مطالعه نشان داد که ضربان قلب و داده های خواب از پوشیدنی برخوردار است. ساعتهای ردیابی تناسب اندام می توانند مقامات بهداشت عمومی را نسبت به شیوع آنفولانزا در زمان واقعی با دقت بیشتری نسبت به روش های نظارت فعلی پیش بینی و هشدار دهند.

در این مطالعه از داده های بیش از 47000 کاربر Fitbit در پنج ایالت ایالات متحده استفاده شده است. نتایج ، که در ژورنال بهداشت و درمان Lancet Digital منتشر شده است ، نشان داد که با استفاده از داده های Fitbit ، پیش بینی های گسترده ای از شیوع آنفولانزا بهبود یافته و تسریع می شود.

برای این مطالعه ، تیم Radin داده های 200000 نفر را که Fitbits فعالیت خود را پیگیری کردند ، شناسایی کرد. ، ضربان قلب و خواب حداقل 60 روز در طول دوره مطالعه مارس 2016 تا مارس 2018. از 200،000 ، در کل 47248 کاربر از کالیفرنیا ، تگزاس ، نیویورک ، ایلینویز و پنسیلوانیا یک Fitbit را به طور مداوم در طول دوره پوشیدند. میانگین سنی 43 و 60 درصد زن بودند.

همچنین بخوانید:  وزیر بهداشت: گام دوم غربالگری کرونا شناسایی افراد ناقل بدون علامت است

ضربان قلب و استراحت کاربر در زمان استراحت تحت نظارت قرار گرفت و پرچم گذاری شد و به صورت غیر طبیعی در صورتی که میانگین ضربان قلب هفتگی به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین کلی آنها بود و میانگین خواب هفتگی آنها زیر سطح کلی آنها نبود. میانگین. این داده ها سپس با تخمین های هفتگی مرکز کنترل بیماریهای آمریکا در مورد بیماری هایی مانند آنفولانزا مقایسه شد.

بدیهی است که مطالعات بیشتری نیاز دارند. به منظور اثبات قابلیت اطمینان استفاده از داده های پوشیدنی برای تشخیص آنفولانزا انجام می شود ، اما همانطور که Rosalind Eggo ، یک متخصص بهداشت عمومی در دانشکده بهداشت و بهداشتی و حاره ای در لندن می گوید ، این مطالعه نشانه ای از این است که ردیاب های بدنسازی وعده هایی را داده اند. به عنوان یک ابزار کنترل بیماری اما او گفت که برای ارزیابی میزان اطمینان این داده ها با گذشت زمان ، کار بیشتری لازم است ، این اندازه گیری ها برای آنفولانزا چقدر خاص است ، و چقدر کاربران نماینده Fitbit از کل جمعیت هستند. » fitbit

همچنین بخوانید:  معرفی کتاب فرمول برنامه‌ریزی اثر دیمون زاهاریادس

گفته می شود که این بهترین روش برای نظارت بر آنفولانزا است زیرا مطالعات قبلی با استفاده از داده های منبع جمعی – مانند Google Flu Trends و Twitter – موفقیت متغیر را تجربه کرده اند ، تا حدودی ، به گفته کارشناسان ، زیرا جدا کردن رفتار افراد مبتلا به آنفولانزا غیرممکن است. از افرادی که به دلیل توجه بیشتر رسانه ها و عموم مردم در هنگام شیوع آن ، در اینترنت جستجو می کنند.

( منبع )

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image