بهداشت و سلامت

مراحل فنگ شویی دکوراسیون منزل برای جریان یافتن انرژی مثبت

اصول چیدمان دکوراسیون برای جریان یافتن انرژی های مثبت چیست؟ آیا می دانید چگونه قوانین فنگ شویی دکوراسیون منزل را پیاده سازی کنید؟ طراحی منزل تان چه تاثیری بر یک فنگ شویی خوب دارد تا بتوانید راه های جذب انرژی مثبت در خانه را یاد بگیرید و انرژی منفی را از خانه تان دفع کنید؟ در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام به بررسی فنگ شویی دکوراسیون منزل می پردازیم و در ادامه پنج گام برای خلق یک خانه وابی-سابی را اموزش خواهیم داد.

از فنگ شویی در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید

فنگ شویی را می توان با هدف ایجاد یک خانه دوست داشتنی، حمایتی، سرگرم کننده و شاد، در دکوراسیون منزل استفاده کرد. راهکارهای طراحی مورد استفاده در رابطه با فنگ شویی کمی با طراحی سنتی متفاوت است، اما زمانی که شروع به استفاده از فنگ شویی می کنید، یک دکوراسیون منزل هماهنگ خواهید داشت که از آن لذت می برید.

فنگ شویی دکوراسیون منزل

طراحی فنگ شویی یک راه برای دکوراسیون منزل به منظور خلق یک احساس پر انرژی از شادی و همانگی است. طراحی فنگ شویی لزوما به معنی ایجاد یک خانه ظن نیست، بلکه طراحی فنگ شویی به این معناست که محیطی ایجاد کنید که بهترین انرژی را برای حمایت از فعالیتی خاص یا مجموعه ای از فعالیت ها در فضای مورد نظر ایجاد کند.

اتاق کار خانگی نیاز به انرژی پرطراوت فعالیت و موفقیت دارد، در حالی که یک اتاق خواب نیاز به انرژی نرم و احساسی دارد. شما می توانید انرژی های مورد نظر را با پیروی از اصول اساسی فنگ شویی در رابطه با فعالیت های طراحی خود به دست آورید.

قدم اول در دکوراسیون منزل تان با فنگ شویی قبل از فعالیت های طراحی اصلی می باشد. حذف انرژی های قدیمی و ایجاد یک انرژی قوی و پاک و روشن از پایه، نیاز اساسی فنگ شویی است. این موضوع در سطح عملی به چه معنی است؟

این بدان معنی است که شما باید آشفتگی خود را از بین ببرید. از نظر دیدگاه فنگ شویی، طراحی یک خانه درهم و برهم هیچ معنایی ندارد. این موضوع همانند استفاده از یک آرایش غلیظ بر روی یک صورت شسته نشده است. چرا این کار را می کنید؟ تنها پس از پاک کردن انرژی قدیمی می توانید به سمت یک فرایند طراحی فنگ شویی موفق پیش بروید. اما صبر کنید، یک گام دیگر قبل از این که شما خود را در بازی با رنگ ها، بافت ها و انواع بی شماری از راهکار های فنگ شویی غرق کنید، وجود دارد. بیایید بهترین قدم های طراحی فنگ شویی برای دکوراسیون منزل را دریابیم.

همچنین بخوانید:  چاقی و تاثیر آن بر باروری

فنگ شویی دکوراسیون منزل

1) هوا و نور با کیفیت در فنگ شویی دکوراسیون منزل

این دو عنصر برای داشتن یک چی یا انرژی فنگ شویی خوب، در منزل تان بسیار مهم هستند، بنابراین برای طراحی فنگ شویی دکوراسیون منزل نیز ضروری می باشند. بنابراین، اگر شما تمام کارهای مقدماتی را انجام داده باشید، خانه تان بدون مشکل ( یا تقریبا بدون مشکل ) است؛ هوای خوب و نور خوب هم دارید ، پس اکنون آماده شروع طراحی فنگ شویی هستید!

فنگ شویی دکوراسیون منزل

2) تعریف نقشه انرژی منزل شما

نقشه باگوا یا انرژی منزل شما به عنوان یک طرح مورد استفاده خواهد بود یا به عبارتی دیگر یک نقشه روشن می باشد برای این که بفهمید که چه رنگی در اتاق های خاص استفاده شود، چه تصاویری در خانه شما بهتر است، چگونه محلی را برای بهترین جریان انرژی انتخاب کنید و غیره . دانستن باگوا برای داشتن یک طراحی فنگ شویی موفق بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید این مرحله را نادیده نمی گیرید.

فنگ شویی دکوراسیون منزل

3) استفاده از رنگ برای فنگ شویی خوب دکوراسیون منزل

رنگ یک راه بسیار قدرتمند برای تغییر انرژی در خانه شما است و بسیار سریع موجب رسیدن به نتایج دلخواه می شود. به همین ترتیب، شناختن چگونگی استفاده از رنگ به شکل ماهرانه برای یک طراحی فنگ شویی خوب دکوراسیون منزل ، بسیار مهم است. آیا رنگ آبی یک فنگ شویی خوب برای اتاق خواب شماست و یا درب ورودی با رنگ قرمز مطلوب است؟

فنگ شویی دکوراسیون منزل

4) محصولات فنگ شویی که احتیاج دارید را تعریف کنید

ممکن است بسیاری از آن ها را داشته باشید و یا نیاز به یک چشمه زیبا و برخی از هنرهای فنگ شویی عالی داشته باشید، یا ممکن است یک تصویر از بودا در دفتر خانه خود داشته باشید که برنامه اصلی طرح شما باشد.

طراحی فنگ شویی خوب به معنی دیدن یک فضای (ظن) (یا ایجاد یک دید چینی) نیست، بلکه به این معنا است که شما با هدفی روشن و با استفاده از موارد خاصی از راهکارهای فنگ شویی طراحی را انجام دهید.

5) استفاده از طراحی مدرن به عنوان راهکار فنگ شویی دکوراسیون منزل

حال ، شما چشمه و کرسیتال های خود را خریداری کرده اید، اکنون کجا و چگونه آن ها را قرار دهید که بهترین فنگ شویی را در منزل خود داشته باشید؟ البته، اولین قدم این است که باگوای منزل خود را کنکاش کنید (که شما در مرحله دوم، در بالا آن را انجام داده اید). گام بعدی در طراحی فنگ شویی خوب این است که، راهکارهای خود را با توجه به بهترین یا خوش شانس ترین جهت خود تعیین کنید.

همچنین بخوانید:  زایمان کوتاه تر و آسان تر با تمرینات کگل در بارداری

6) خلاصه ای از طراحی فنگ شویی

هنگام دکوراسیون منزل خود با فنگ شویی، مهم است که بر روی تصویری بزرگ تمرکز کنید (کل خانه یا آپارتمان شما) و هم چنین روی نقاط خاص منزل خود تمرکز کنید تا در تمام اتاق های خود بهترین انرژی فنگ شویی را داشته باشید.

فنگ شویی دکوراسیون منزل

پنج گام برای خلق یک خانه وابی-سابی

“وابی-سابی” اصطلاحی ژاپنی است که اساسا به معنای یافتن زیبایی در نقص و کاستی است. وابی به زندگی کردن با تواضع، سادگی و بی آلایشی اشاره دارد ضمن اینکه با طبیعت هم سازگار است. سابی هم به عنوان قابلیت پذیرش چرخه زندگی هر چیزی، با وجود تمام کمبودها و نقاط ضعفی که دارد، تعریف می شود.

در حیطه طراحی داخلی و دکوراسیون منزل ، یک خانه وابی-سابی چیزیست که اصالت را در بر می گیرد و چیزهای فرسوده، رنگ و رو رفته و مستعمل را ارزشمند و دوست داشتتنی می پندارد. همچنین حس آرامش و آسودگی را به خاطر استفاده از سادگی به وجود می آورد.

 برخلاف همیشه که سعی می شود جدیدترین وسایل تجملاتی و پر زرق و برق به خانه اضافه شود و برای اینکه همه جزئیات کامل به نظر برسند وسواس به خرج داده می شود، وفق دهندگان وابی-سابی داخلی، در سادگی هارمونی و هماهنگی پیدا می کنند. به عبارت دیگر وابی –سابی می تواند نوشدارو و چاره ای که ما به دنبال آن هستیم باشد برای هرج و مرج و دنیای غرق در کمال طلبی که این روزها در آن زندگی می کنیم. البته به کارگیری و اجرای ایده های انتزاعی مانند وابی-سابی همیشه ساده نیست. به همین خاطر ما فوت وفن هایی که می توانید برای داشتن خانه ای راحت و پر از حس و حال خوب، از آنها بهره ببرید را در اختیارتان قرار می دهیم:

فنگ شویی دکوراسیون منزل

چیزهای دست ساز و هنرمندانه را در محیط بگنجانید

وابی-سابی در کل درباره استقبال و تجلیل از اصالت در هر جایی است که بشود پیدا کرد و هیچ چیز اصیل تر از دکورهای هنرمندانه و دست ساز نیست. یگ گلدان که در مسافرت خریده اید، کار دستی هنرمندانه ای که خودتان درست کرده اید، یا ظروف سفالی که از بازارچه های محلی تهیه کرده اید همگی عناصر ساده ای هستند که گرما، صمیمیت و حس اصالت فضا را افزایش می دهند و این یکی از مهمترین ویژگی های وابی سابی است.

فنگ شویی دکوراسیون منزل

برای فنگ شویی دکوراسیون منزل ، بی نظمی و آشفتگی را از بین ببرید

تنها به دلیل این که رویکرد وابی-سابی ارزش دادن به کاستی و نقص است، به این معنی نیست که آشفتگی توجیهی در این روش دارد. یک خانه وابی-سابی می باسیت عاری از بی نظمی و شلوغی و بسیار سازمان یافته باشد تا الهام بخش حس آرامش و آسودگی خاطر شود. اما خیلی هم نباید وسواس گونه عمل کرد.

همچنین بخوانید:  دلایل کاهش وزن ناگهانی

اگر شما به حداقل زیبایی و ظرافت قانع هستید،  نیمی از راه را رفته اید. به یاد داشته باشید وابی-سابی درباره سادگی نیست بلکه به خاطر سادگی است. بیشتر درباره حس نظمی است که به خاطر آن حس آسایش و سکوت در خانه به وجود می آید.

فنگ شویی دکوراسیون منزل

طبیعت را به خانه بیاورید

مواد اورگانیک و عناصر بر گرفته از طبیعت، اجزای عمده و اصلی یک خانه وابی-سابی هستند چون حس و حال خوبی را از همه جا می آورند. این را هم اضافه کنیم که آلودگی های طبیعی ای که در گیاهان، چوب و سنگها یافت می شوند یادآور وجود زیبایی درنقص اشیا هستند. برای به حداکثر رساندن این حس های خوب  مبلمان چوبی، گل های تازه و هر گیاهی را که دوست دارید به خانه بیافزایید. اگر خیلی در نگهداری از گیاهان سر رشته ندارید، می توانید از گیاهان گوشتی مثل کاکتوس که نیاز به مراقبت چندانی ندارند، بهره ببرید

فنگ شویی دکوراسیون منزل

در دکوراسیون منزل تان از دکورهای ناهماهنگ استقبال کنید

همیشه لازم نیست همه چیز با هم تطابق داشته باشند و نیازی به همبستگی افراطی نیست. در واقع، تطبیق بیش از حد به طور جدی از جو صمیمانه و خونگرم خانه می کاهد و نمی توان راحتی را در آن تجربه کرد. منظور این نیست که عمدا چیزهای بی شباهت را با هم جفت و جور کنید، بلکه بهتر است چیزهایی را به خانه تان اضافه کنید که دوست دارید. ممکن است از نظر زیبایی شناسی تناسب و تطبیق درستی با محیط نداشته باشد. ولی زمانیکه از دید وابی-سابی به آن نقص می نگرید، کامل است.

فنگ شویی دکوراسیون منزل

فقط نیازهای اصلی و اولیه را تامین کنید

یکی از حساسیت های وابی-سابی، به حداقل رساندن دارایی و وسایل است و فقط آن چیزهایی که نوستالژی، زیبایی، کارایی و یا ترکیبی از آنها را به خانه می آورند، نگه داشته می شوند.این رویه از حداقل گرایی نشات گرفته از مینیمالیسم استفاده نمی کند بلکه به جای آن قصد دارد فقط چیزهایی که برای داشتن آرامش و روحیه شاد جهت لذت بردن بیشتر از هر لحظه زندگی، لازم است را نگه دارد. بر خلاف یک مینیمالیست متعصب که ممکن است یک گلدان دوست داشتنی را دور بیندازد فقط به این خاطر که متناسب با محیط نیست، یک فرد متعهد به وابی-سابی آن گلدان را نگه می دارد فقط چون حس خوبی در آن نهفته و انسان را خوشحال می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image