علمی و فناوری

مایکروسافت برنده جنگ چمن کامپیوتر نبود. سونی هرگز نشان نداد.

این هفته ، Kotaku گزارش داد که پلی استیشن 4 اختصاصی Horizon: Zero Dawn ممکن است در آینده نزدیک به رایانه شخصی بیاید. و بگذارید ابتدا بگویم ، جالب است که این خبر بزرگ شد زیرا وقتی Quantic Dream اعلام کرد که Detroit: Become Human بود سال گذشته به رایانه شخصی آمد – دیگر بازی منتشر شده توسط سونی- تقریباً به همان میزان تعجب آور درباره اهداف سونی برای رایانه الهام می گیرید.

البته ، مردم معمولاً Horizon: Zero Dawn را ستودند و Detroit را تمجید نکردند. شاید این تنها تفاوت باشد ، که Horizon به عنوان یکی از بازی های "پرستیژ" سونی دیده می شود.

من فکر می کنم در مورد رایانه شخصی و به خصوص در مورد رایانه شخصی به عنوان بازوی مایکروسافت فکر کنم – زیرا این همان چیزی است که برای برخی از افراد تبدیل شده است. PC به عنوان افزونه ای برای پلتفرم Xbox دیده می شود ، یا شاید Xbox یک پسوند از رایانه شخصی است. جهنم ، حتی نوشتم که Xbox Series X " وقتی که مایکروسافت آن را در جوایز بازی های دسامبر فریاد زد ، شبیه یک برج PC " است.

همچنین بخوانید:  گوشی هوشمند تاشدنی شیائومی در تیزری رسمی نمایش داده شد
 Xbox Series X Microsoft

و جالب است. دوره و زمانه عوض شده. فقط کمی بیش از یک دهه پیش ، بازی برای Windows Live مانند یک دسترسی عظیم به نظر می رسید. اولین تلاش مایکروسافت برای wed PC و Xbox به عنوان یک لانچر حشره دار با مجوزهای حشره دار و عملکرد چند نفره حشره دار آشکار شد و آن را مکید . این ویروس در رایانه شخصی ویران شد و حتی امروز نیز آسیب های خود را ادامه می دهد. درست در این ماه ، Rockstar Grand Theft Auto IV را از Steam بیرون کشید و دلیل آن عدم وجود بازی برای کلیدهای Windows Live را نام برد.

همچنین بخوانید:  اسپیس ایکس به‌زودی طراحی جدید استارشیپ را رونمایی می‌کند

با این شکست مایکروسافت شبه کامپیوتر را ترک کرد. دوباره یا حداقل این چیزی است که گیمرهای PC ادعا کردند. واقعاً این دوره غفلت خیرخواهانه ، آغاز احیای رایانه شخصی بود. ویندوز 7 الاغ را لگد زد. دریچه یک امپراطوری ساخت. عملکرد متوسط ​​رایانه شخصی را از سخت افزار کنسول جلو کشید و این وضعیت موجود حتی با انتشار Xbox One و PlayStation 4 در سال 2013 نیز برگزار شد.

مخاطبان بزرگتر به معنای پول بیشتر بودند ، که به معنای توسعه دهندگان بود. با بازگشت به کامپیوتر ، پورت ها بهتر شدند و رایانه شخصی مانند سوئیس دیجیتال احساس کرد. این قلمرو بی طرف بود یا به ظاهر بی طرف بود. سالهای 2014 و 2015 اوج بازیهای "Console Exclusive" بودند که یا به Xbox One یا PS4 coming می آمدند ، اما مطمئناً به رایانه شخصی آمدند. [19659002[اینگونهاستکهماایننسلکنسولراشروعکردیم

 Grim Fandango Remastered Grim Fandango Remastered

Grim Fandango Remastered هنوز هم در رایانه های شخصی و PS4 است اما نه Xbox – حتی اگر مایکروسافت هم اکنون ] دو برابر خوب. منحصر به فرد کنسول! وحشی!

هرچند اوضاع تغییر کرده است. شاید پنج سال پیش ، مایکروسافت دوباره بی سر و صدا ادغام رایانه های شخصی و Xbox را دوباره آغاز کرد. این روند همیشه صاف و لطیف نبوده است. حرکت همه جانبه اما اجباری از ویندوز 7 به ویندوز 10 بحث برانگیز بود. سالهای اولیه ویندوز 10 حتی بیشتر از این.

Valve سعی کرد از ویندوز کاملاً جدا شود و رویای آینده مبتنی بر لینوکس را با SteamOS و Steam Machines آرزو کرد. Tim Sweeney Epic نامه ای را برای گاردین رمزگشایی قالب UWP نوشت و آنرا "انحصار توزیع و تجارت" نامید.

این درست چهار سال پیش بود .

و گوش کن ، من قصد ندارم مثل PC عمل کنم و اکنون Xbox همان پلتفرم یکسان هستند. آنها چنین نیستند ، و از نظر ایده آل هرگز چنین نخواهند شد. اما مایکروسافت طی 5 سال گذشته کاملاً با رایانه شخصی کار کرده است.

  1. ویندوز 10: ویندوز 10 ثابت کرده است ، اگر حتی به عنوان ویندوز 7 محبوب نیست ، حداقل یک پیگیری مناسب و معقول است.
  2. Xbox Game نوار: من هنوز هم فکر می کنم که عجیب است که چه مقدار نرم افزار با مارک Xbox در رایانه شخصی من است ، اما تعمیرات اساسی مختلف Xbox Game Bar آن را به یکی از بهترین راه ها برای گرفتن عکس از تصاویر و ویدیوهای درون بازی تبدیل کرده است. کلیپ ها ، به خصوص اگر از کارت انویدیا استفاده نمی کنید.
  3. کنترل کننده جدید: از سال 2016 ، کنترلرهای Xbox دارای بلوتوث هستند ، بنابراین دیگر نیازی به خرید دانگل تخصصی ندارید.
  4. Xbox Play Anywhere: هر انحصاری شخص اول Xbox از سال 2016 "Xbox Play Anywhere" بوده است ، به این معنی که شما یک بار آن را خریداری کنید و آن را هم در فروشگاه ویندوز 10 و هم Xbox داشته باشید. پیشرفت را نیز بین سیستم ها همگام سازی می کند.
  5. Xbox Game Pass: از سال گذشته ، مایکروسافت اشتراک Game Pass خود را به رایانه شخصی آورد. عنوان گیج کننده ای با عنوان " Xbox Game Pass برای PC " ، با این حال اشتراک جداگانهای با ترکیب متفاوت بازی ها است – اما به راحتی بهترین ارزش اشتراک در رایانه شخصی با 5 دلار در ماه است و رایانه را به تساوی می رساند. با خدمات Xbox.
  6. پسر بد اخلاق باز می گردد: سپس در اواخر سال 2019 ، دیوارها فرو ریختند. مایکروسافت پس از سالها تلاش برای مجبور کردن افراد به فروشگاه ویندوز 10 ، مجدداً قرار دادن بازی های خود را بر روی Steam آغاز کرد. طعنه؟ فروشگاه ویندوز 10 ممکن است در این مرحله توافق بهتری باشد. مطمئناً ، شما می توانید بازی ها را در Steam buy بخرید یا می توانید 5 دلار در ماه بپردازید و آنها را از طریق Game Pass دریافت کنید. چرا شما می توانید تغییرات را تحمیل کنید و بدون نیاز به خشم مردم ، اگر بتوانید آنها را با معامله بهتر به آنها فریب دهید ، بله؟

باز هم ، هر حرکتی که مایکروسافت انجام داده موفق نشده است. اگرچه به تعداد کافی از آنها وجود دارد ، و نتیجه این است که در سال 2020 کامپیوتر دوباره کاملاً مثل "مایکروسافت سرزمین" احساس می کند. بنابراین هنگامی که سونی می خواهد بازی مانند Horizon: Zero Dawn را به رایانه شخصی بیاندازد ، به عنوان یک بیانیه بزرگ دیده می شود.

و این ناامید کننده است ، زیرا به سادگی اینگونه نبود. مایکروسافت ویندوز را درست می کند – این مورد اختلاف نیست. شاید این همیشه آشکارترین نتیجه باشد ، با توجه به اینکه مایکروسافت می تواند نام Xbox را در سطح سیستم عامل وارد کند. سونی همیشه از انواع مختلفی برخوردار است.

 Xbox Console Companion IDG / Hayden Dingman

Xbox Console Companion ، یکی از بسیاری از برنامه های مارک Xbox در ویندوز 10.

من هنوز هم فعالیت های گاه به گاه یک صدای جیر جیر از پنج سال پیش. مایکروسافت با ابراز وجود بازی های مخصوص Windows Live ویندوز لایو ، اعلام کرد که Xbox Live در سطح سیستم در ویندوز 10 ساخته خواهد شد. من نیز مانند بسیاری دیگر با هشدار واکنش نشان دادم. آیا باید بپردازیم؟ این چه جهنمی تازه بود؟ و لری هیرب ایکس باکس ، که در غیر این صورت به عنوان سرگرد نلسون شناخته می شود ، با "شارژ نشدن" پاسخ داد. Xbox Live Gold برای بازی های چند نفره آنلاین با استفاده از خدمات ما در رایانه های شخصی و تلفنهای ویندوز 10 مورد نیاز نخواهد بود. "

[ یادداشت جانبی: تلفن های ویندوز را بخاطر بسپارید؟ ]

و اینطور نیست. پشتیبانی ایکس باکس لایو از رایانه به ویژه در خارج از فروشگاه ویندوز به سختی قابل توجه است. من این مسئله را بیشتر بیان می کنم ، زیرا نشان می دهد که مردم نمی خواستند مایکروسافت و / یا Xbox با بازی رایانه های شخصی آمیخته باشند. PC حتی با وجود پدر و مادرش با افتخار مستقل بود.

امروزه حضور مایکروسافت کاملاً مثبت مثبت به نظر می رسد ، و جای تعجبی نیست که برخی از رایانه های شخصی را به عنوان یک Xbox fiefdom مشاهده کنند. با این حال ، من استدلال می کنم که این به همان اندازه نتیجه عدم توجه سونی به عنوان سخاوتمندی مایکروسافت است.

بین سالهای 2010 تا 2015 یک دوره وجود داشت که توسعه دهندگان به آرامی به خاطر می آوردند که PC بعد از یک دهه صرف تظاهرات دیگر ، دوباره وجود داشت. EA ، Ubisoft ، Bethesda ، Capcom ، Square ، Activision — همه آنها شروع به پول بیشتری در درگاه های رایانه شخصی خود کردند و با سرورهای اختصاصی و بسته های بافت 4K به رایانه غذا دادند. من شروع به مشاهده رایانه های شخصی در نمایشگاه ها بیشتر ، چه در صحنه و چه در نمای پشت درهای بسته کردم.

 Bloodborne Bloodborne

واقعاً من فقط عصبانی هستم که Bloodborne هرگز به رایانه شخصی نیامد.

سونی هرگز به نمایش در نیامد. DualShock 4 ، یک کنترل کننده فوق العاده که از روز اول بلوتوث را اسپرت می کند ، فقط "بیشتر" با رایانه شخصی کار می کند. شما نمی توانید Uncharted 4 را روی رایانه شخصی ، یا Bloodborne یا [God45 of War] ، یا [God45 of War] ، یا تا سپیده دم بازی نکنید. و من نمی خواهم بگویم که این انتخاب بدی برای سونی بود. بدون شک سخت افزار فروخته است. من یک پلی استیشن 4 Pro دارم که بازی کرده ام … شاید شش بازی در آن باشد. موارد بسیار زیبا که من فقط ذکر کردم ، به علاوه Horizon: Zero Dawn .

من سونی را نیز از بین نمی برم. من فکر می کنم هر بازی باید به رایانه شخصی بیاید و اگر این شروع فشار بزرگ سونی است؟ عالی. من دوست دارم دوباره وارد دوره پلی استیشن 5 بی طرفانه شوم.

خط پایین

به نظر می رسد شاید خیلی دیر شده باشد ، حتی که سونی به این نتیجه رسیده است که رایانه شخصی دامنه مایکروسافت است. ما یکپارچه را می گیریم ، پورت هایی که خیلی قدیمی هستند یا خیلی طاقچه هستند تا اهمیت زیادی پیدا کنند. چرا که نه؟ مایکروسافت درباره خدمات Xbox همه چیز درمورد خدمات است ، و این اعتقاد و مارک را در قسمتهای عمده بازی رایانه های شخصی مدرن ساخته است. اگر God of War اکنون به رایانه شخصی بیاید ، کمی مانند یک کاپیتولاسیون احساس می کند ، حتی اگر مایکروسافت از نظر پولی سود نبرد.

اگر سونی می آمد. به نظرم رایانه با همه افراد دیگر خیلی عجیب نیست. من فکر نمی کنم که بخواهیم افرادی را که در برنامه های سونی برای رایانه شخصی قرار دارند به عنوان یک پلتفرم در نظر بگیرند ، زیرا در سال 2013 و 2014 هنوز تعجب آور بود که بتوانیم درگاه رایانه ای صحیح از هر بازی را منتشر کنیم. لعنتی. "وای ، یک بندر کاملاً کارآمد از راه‌اندازی مجدد Tomb Raider ؟ و آنها حتی کار کردند تا موها روی رایانه بهتر به نظر برسند؟ من نمی توانم آن را باور کنم. "

تحت این شرایط ، یک بندر God of War فقط به نظر می رسید به اندازه Halo در رایانه شخصی. و در عین حال در سال 2020 ، می توانم را بارگذاری کنم Halo: Reach از طریق Steam . چه کسی حدس زد ، درست است؟ این شرم آور است که سونی نبرد را متوقف کرد بدون آنکه هیچ تهاجمی به آن حمله کند. امیدواریم که شایعات Horizon: Zero Dawn درست باشد.

توجه: هنگامی که شما پس از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات ما ، چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است یک کمیسیون کوچک درآمد کسب کنیم. برای اطلاعات بیشتر [پیوندهایوابستهوابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image