علمی و فناوری

قیمت خودرو تا هفته آینده اعلام خواهد شد

وزیر صنعت اعلام کرد که با قیمت‌گذاری ستاد تنظیم بازار، قیمت جدید خودروهای پرفروش تا هفته آینده مشخص خواهد شد.

دیشب رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به مسائل مهم در حوزه‌ی صنعت خودرو گفت:

خودروسازان موظفند خودروهایی که با قیمت قطعی فروخته‌اند، با همان قیمت واگذار کنند. قیمت جدید خودروهای پرفروش نیز تا هفته‌ی آینده و با قیمت‌گذاری توسط ستاد تنظیم بازار مشخص می‌شود. هدف اصلی از مصوبه‌ی فروش خودرو با قیمت ۵ درصد زیر حاشیه‌ی بازار، پایین آوردن قیمت خودرو در بازار بود. شرط این‌گونه فروش خودرو، افزایش تولید و عرضه‌ی محصولات است. دو خودروساز اصلی کشور (ایران خودرو و سایپا) تنها مجوز پیش‌فروش ۳۰ درصد از ظرفیت تولیدشان را دریافت کرده‌اند. دو علت اصلی بدقولی خودروسازان در عمل به تعهداتشان، مشکلات ورود قطعات از خارج و کاهش تولید خودرو بود.

رضا رحمانی وزیر صنعت

مقاله‌های مرتبط:

رحمانی با اشاره به بازار ۷۰ هزار میلیارد تومانی خودرو در کشور گفت:

۵۰۰ هزار نفر در ۲ هزار واحد صنعتی قطعه‌ساز در ۱۵ استان کشور در این صنعت مشغول به کار هستند. چند ماه پیش تولید خودرو در کشور به‌شدت کاهش یافته بود و در وضعیت خطرناکی قرار داشتیم، اما اکنون روند نزولی تولید خودرو کاهش یافته و شاهد افزایش تولید هستیم.

خودروهای وارداتی

رحمانی با اشاره به وجود ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرک گفت:

با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با دستگاه قضایی، این خودروها به‌زودی ترخیص می‌شود و به دست خریداران و مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

[ad_2]

Source link by [author_name]

همچنین بخوانید:  مرورگر مایکروسافت اج / Microsoft Edge و کسب امتیاز 100 درصد در HTML5 Accessibility

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image