فیلم و موسیقی

قیمت بلیت سینما در شهرهای مهم جهان/ لندن گران‌ترین، تهران ارزان‌ترین


لندن یکی از گران‌ترین شهرهای دنیاست و حتی شهروندان قدیمی این شهر گاه از قیمت بالای بلیت سالن‌های سینمایی همچون «اودئون» در میدان لاکس لیسِستِر شوکه می‌شوند.

به گزارش سینماخبر به نقل از وِرایِتی، قیمت سینما در شهرهای مهم جهان و مقایسه اختلاف هزینه‌ای که برای تماشای یک فیلم پرداخت می‌شود، می‌تواند جالب باشد.

لندن یکی از گران‌ترین شهرهای دنیاست و حتی شهروندان قدیمی این شهر گاه از قیمت بالای بلیت سالن‌های سینمایی همچون «اودئون» در میدان لاکس لیسِستِر شوکه می‌شوند.

این سالن سینمای قدیمی و معروف در لندن همین جمعه پس از یک مرحله نوسازی و مجهز شدن به فناوری روز سینمای دالبی، قیمت ۴۰ پوند معادل ۵۰ دلار و ۷۵ سِنت را برای هر بلیت تماشای فیلم تعیین کرده است.

بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به این قیمت بلیت واکنش نشان داده و آن را بسیار ناعادلانه خوانده‌اند. مسؤولان در جواب این واکنش‌ها جزئیاتی منتشر کرده‌اند از قبیل اینکه این بها برای بالاترین سرویس و بهترین نقطه از این سالن سینما بوده و همچنین از یک فیلم با فیلم دیگر تفاوت قیمت وجود دارد و همچنین صندلی‌ها و جاهای معمولی این سینما بلیتی به قیمت ۱۰ پوند معادل ۱۲ دلار و ۵۰ سِنت دارند. قیمت بلیت شدیدا به نوع فیلم بستگی دارد، جای نشستن و روز و زمان اکران هم از عوامل تعیین کننده در قیمت بلیت هستند.

همچنین بخوانید:  فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/ استقبال از یلدا با «بنجامین باتن» و «خواهران غریب»

«وِرایِتی» به همین منظور تحقیقی در این مورد انجام داده و قیمت سینما در روزهای تعطیل با نوسان کامل را در چند شهر عمده جهان ارائه داده است. با این وجود قیمت بلیت لندن چیزی حدود دوبرابر بهای بلیت در شهر نیویورک است. قیمت‌های زیر شامل بهای بلیت و احیانا یک پذیرایی مختصر بوده و غذا و نوشیدنی را شامل نمی‌شود. در ادامه قیمت‌ بلیت در چند شهر عمده جهان را ملاحظه خواهید کرد:

لندن

۵۰ دلار و ۷۵ سِنت معادل ۴۰ پوند: سینما «اودئون» میدان لاکس لیسِستِر همراه با سیستم سینمای دالبی با صندلی کاملا باز شونده به پشت که تا حد درازکش امکان راحتی را فراهم می‌آورد، بعلاوه یک میز کوچک در جلوی صندلی.

همچنین بخوانید:  ماجرای دردسر اینستاگرامی بانوی عمارت چیست؟

نیویورک

۲۶ دلار و ۴۹ سِنت: سینما AMC میدان لینکولن لُوِز همراه با سیستم سینمای دالبی و صندلی بازشونده.

لُس‌آنجلس

۲۱ دلار و ۹۹ سِنت: AMC سنچری سیتی، با سینمای دالبی و صندلی بازشونده.

دُبی

۲۰ دلار و ۴۰ سِنت(۷۵ درهم امارات): سینما ریل، مارینا مال دُبی، با سینمای آتموس دالبی و صندلی بازشونده.

پاریس

۱۷ دلار و ۲۵ سِنت(۱۵ یورو): منطقه «پَته بوگرِنِه» با سینمای آتموس دالبی.

توکیو

۱۶ دلار و ۲۰ سِنت(۱۸۰۰ ین ژاپن): مجموعه سینماهای «توهو» در منطقه «روپونجی هیلز».

پکن

۱۰ دلار و ۹۰ سِنت(۷۵ یوان چین): مجموعه سینماهای «استلار اینترنشنال سین‌پلِکس، به صورت 4D.

رُم

۹ دلار و ۷۵ سِنت(۸.۵۰ یورو): مجموعه سینماهای «آدرومِدا» با سیستم سینمای آتموس دالبی.

همچنین بخوانید:  مسابقات تلویزیونی و تاک‌شوهای شبانه به شبکه یک اضافه می‌شوند/ برنامه تحویل سال با اجرای علی ضیاء چهره سال را از مردم انتخاب می‌کند

مکزیکو سیتی

۹ دلار و ۱۰ سِنت(۱۸۱ پِزو): مجموعه سینماهای «سینِ‌پولیس فورام بوناویستا، به صورت 4D.

تهران

۱ دلار و ۵۰ سِنت ( به نرخ دلار روز) (۱۵ هزار تومان): این مبلغ بالاترین نرخ بلیت در تهران است که برای سالن‌هایی که تحت عنوان «پردیس سینمایی» هستند تعیین شده است. دیگر سینماهای تهران برای هر بلیت مبلغ ۱۲ هزار تومان دریافت می‌کنند. البته بلیت نیم‌بها هم وجود دارد که در تهران شامل روزهای شنبه و سه‌شنبه می‌شود که بلیت ۱۵ هزار تومانی به بهای ۸ هزار تومان و بلیت ۱۲ هزار تومانی به بهای ۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

این آمار نشان می‌دهد که تهران از جنبه هزینه سینما یکی از ارزان‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود؛ هرچند کیفیت سالن و سیستم سینمای دالبی و صندلی‌ها نیز از عوامل تاثیرگذار بر بهای بلیت بوده که تورم شهرهای مختلف نیز مزید بر علت خواهد بود.

انتهای پیام/Source link by [author_name]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *