علمی و فناوری

فایرفاکس برای رمزگذاری ترافیک اینترنت در منبع ، روی DNS پیش فرض از طریق HTTPS می چرخد

موزیلا اعلام کرده است که مرورگر Firefox خود DNS رمزگذاری شده را روی HTTPS به طور پیش فرض برای همه کاربران در ایالات متحده آغاز کرده است ، یک قدم مهم در جهت رمزگذاری کامل همه ترافیک اینترنت و از بین بردن خطر. حمله با این حال ، در حالی که موزیلا این ویژگی را به عنوان "یکی از بسیاری از محافظت از حریم خصوصی انتظار می رود که در سال 2020 از ما ببیند ،" می تواند برای یک نبرد طولانی مدت قانونگذاری در پیش بگیرد.

در سطح فنی ، DNS بیش از HTTPS (DoH) جستجوی اولیه وب سایت مورد نظر برای دستیابی ، معروف به سیستم نام دامنه را رمزگذاری می کند. موزیلا توضیح می دهد: "DNS یک پایگاه داده است که یک نام انسانی مانند www.mozilla.org را به یک سری از اعداد رایانه ای ، به نام یک آدرس IP (به عنوان مثال 192.0.2.1) پیوند می دهد." "با انجام یک" جستجو "در این پایگاه داده ، مرورگر وب شما می تواند وب سایتهایی را از طرف شما پیدا کند."

از آنجا که این درخواست های تقسیم دوم شامل آدرس IP شما نیز هستند ، یک هکر می تواند از آن اطلاعات استفاده کند تا نمایه آنلاین شما و سایتهایی را که بازدید می کنید ، ایجاد کند یا سرور خود می تواند داده های شما را برای اهداف تبلیغاتی یا بازاریابی جمع آوری کند ، غالباً بدون اطلاع شما.

همچنین بخوانید:  ویژگی های گوشی هوشمند Xiaomi را در تیزر رسمی ویدئو

با روشن کردن DNS پیش فرض از طریق HTTPS ، Firefox به کاربران اطمینان می دهد که فقط از سرورهای قابل اعتماد استفاده می کنند – Cloudflare و NextDN در ابتدا – که "متعهد به دور ریختن همه داده های قابل شناسایی شخصی هستند بعد از 24 ساعت ، و هرگز دادن این اطلاعات به اشخاص ثالث. " بنابراین اگر از مرورگر Firefox در ایالات متحده استفاده می کنید ، ترافیک اینترنت شما سرور ISP شما را نادیده می گیرد و آن را به Cloudfare یا NextDN هدایت می کند تا از ابتدا تا انتها رمزگذاری را تضمین کند. این تقریباً مانند گشت و گذار در VPN بدون ورود به سیستم است.

نبرد بر سر رمزگذاری

اگرچه ، رمزگذاری نهایی تا پایان ممکن است مثل چیزی باشد که همه می خواهند و به آن احتیاج داشته باشند ، همه در آن سوار نیستند. دلیل محدود شدن پیش فرض وزارت بهداشت آمریکا به دلیل تلاش های انگلستان برای ممانعت از پورنو کودک و سایت های دیگر به درخواست دولت است. پیش فرض DoH اجرای ISP ها را بسیار سخت تر می کند.

همچنین بخوانید:  پورشه کاررا GT با تیونینگ گمبالا معرفی شد
 تنظیمات firefox doh IDG

شما می توانید DNS را روی HTTPS در تنظیمات شبکه Firefox فعال یا غیرفعال کنید.

DoH نیز در Chrome ، Opera و Edge (Chromium) را مرور می کند ، اما به طور پیش فرض روشن نیست و اجرای آن چندان آسان نیست. مرورگر Safari اپل هنوز گزینه DoH را ارائه نمی دهد.

دولت ایالات متحده نیز از DNS نسبت به HTTPS محتاط است. سال گذشته توسط کمیته دادگستری مجلس کمیته قضایی مجلس تحت تأثیر قرار گرفت ، مرورگر Chrome Google – که DoH را به عنوان یک گزینه اما به صورت پیش فرض ارائه نمی دهد] "به دلیل نگرانی از اینکه می تواند با سخت تر کردن آن برای دیگران مزیت رقابتی کند. طبق اطلاعات وال استریت ژورنال . علاوه بر این ، ارائه دهندگان ISP کابل و ارتباط از راه دور همچنین نگران این هستند که وزارت بهداشت و درمان آمریکا "ویژگی های مهم اینترنت و عملکرد" ​​، از جمله کنترل والدین را بشکند و "تلاش های دولت فدرال و بخش خصوصی را برای استفاده از اطلاعات DNS برای کاهش خطرات امنیت سایبری تضعیف کند. "

همچنین بخوانید:  MOZA AirCross 2 Gimbal با سازگاری دوربین قوی ، ویژگی های ابتکاری راه اندازی شد

موزیلا به نوبه خود هرگونه خطر احتمالی را کاهش می دهد و عهد می کند با شرکت ها ، مدارس و سازمان های دیگر و همچنین ISP ها همکاری کند تا نگرانی های مربوط به وزارت بهداشت را کاهش دهد. در بیانیه ای به ZDNet ، این شرکت گفت: "ما شگفت زده و ناامید شدیم که یک انجمن صنفی برای ISP ها تصمیم به ایجاد اشتباه زیرساخت های اینترنت چند دهه گذشته گرفت."

برای استفاده پیش فرض از وزارت بهداشت و درمان. ، باید آخرین نسخه مرورگر Firefox (73.0.1) را بروزرسانی یا بارگیری کنید. کاربران می توانند DoH پیش فرض DoH را در مرورگر Firefox غیرفعال کنند — یا اگر در خارج از ایالات متحده هستید را فعال کنید ، با مراجعه به زبانه Network تحت تنظیمات عمومی و حذف تیک گزینه جعبه فعال کردن جعبه HTTPS ، آن را فعال کنید.

توجه: شما بعد از کلیک کردن روی پیوندها در مقالات ما ، چیزی خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر [پیوندهایوابستهوابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image