علمی و فناوری

عرضه تراشه های 14 نانومتری TSMC به هواوی می تواند توسط ایالات متحده مختل شود

فقط یک هفته پیش شنیدیم که ایالات متحده قصد دارد محدودیت های جدیدی را هنگام فروش سخت افزار در دستگاه های هواوی اعمال کند . حالا ، به نظر می رسد که در نهایت اتفاق می افتد. برنامه هایی برای اقدامات جدید ایالات متحده می تواند تهدید تراشه های 14 نانومتری توسط شرکت تولیدی نیمه هادی تایوان (TSMC) به هواوی چین را تهدید کند.

هواوی توسط بسیاری از کشورها متهم به حفظ روابط نزدیک با ارتش چین شده است. استقرار و عملکرد به عنوان بازوی دولت کمونیست ، و منجر به آن شد که 5G و سایر سیستمهای الکترونیکی کانون سوء ظنها شوند. به همین دلیل ، دولت ترامپ در حال آماده سازی حداکثر 10 درصد فن آوری آمریکا برای محصولاتی بود که باید به هواوی عرضه شود ، لیبرتی تایمز در اوایل روز گذشته گزارش داد.

همچنین بخوانید:  علامت های عکاسی دوربین Meizu 17 5G و Meizu 17 Pro 5G چیدمان سنسورها را تأیید می کنند

از تراشه های TSMC ، محصولات 7 نانومتری فقط شامل 9 درصد فناوری یا قطعات ایالات متحده هستند ، بنابراین مشکلی ایجاد نمی کنند ، اما برای نیمه هادی های 14 نانومتری ، محتوای ایالات متحده به 15 درصد افزایش می یابد. این بدان معنی است که اگر این محدودیت به مرحله اجرا برسد ، TSMC دیگر قادر نخواهد بود تراشه های 14 نانومتری هواوی را ارسال کند. قوانین خود را تغییر نداد. به گزارش «لیبرتی تایمز» ، این شرکت به سؤالات مربوط به شرایط کاملاً فرضی پاسخ نخواهد داد. این بدان معنی است که در حال حاضر ، تنها کاری که می توانیم انجام دهیم اینست که صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

همچنین بخوانید:  درخواست بودجه ۲۰۲۰ ناسا: لغو توسعه نسخه قدرتمند SLS و کاهش بودجه برنامه‌های علمی

( منبع ) [19659008]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image