علمی و فناوری

طبق گفته ها هواوی کمکهای پزشکی coronavirus در اروپا را کاهش می دهد

هواوی اظهار داشت که پس از اظهارات رئیس امور خارجه اتحادیه اروپا خوزهپ بورل مبنی بر اجرای "سیاست سخاوت" ، کمک های پزشکی خود را به اروپا متوقف خواهد کرد. بورل همچنین ادعا کرد که کمکهای هوآوی نشان می دهد که "جنگ جهانی روایت ها" در بازی وجود دارد.

بورل یک پست وبلاگ نوشته بود که احساس می کنیم اوقات بدی است ، جایی که وی اظهار داشت: "به دنبال اهدای اتحادیه اروپا تجهیزات پزشکی به. در اوایل سال چین ، "چین آلودگی های جدید محلی را به ارقام مجرد کاهش داده است – و اکنون تجهیزات و پزشکان را به اروپا می فرستد." وی همچنین ادعا کرد که سخاوت چین یک اقدام تهاجمی است تا بر خلاف ایالات متحده ، این شریک مسئولیت پذیر و مطمئن را به وجود آورد. وی همچنین ادعا کرد که پکن حتی سعی در بی اعتبار کردن اتحادیه اروپا نیز کرده است.

همچنین بخوانید:  مایکروسافت با واقعیت مجازی DreamWalker، مسیر پیاده‌روی را شخصی‌سازی می‌کند

در این زمینه ، یک مقام رسمی هواوی اعلام کرد. با موضوعی که طبق گزارش های EURACTIV فاش شده است ، این شرکت برای جلوگیری از گرفتار شدن در بازی های قدرت آمریکا و چین کمک می کند تا کمک های خود را به کشورهای اروپا کمک کند. با این حال ، این شرکت می گوید "برای گفتگو با مقامات بهداشتی اروپا که به شدت نیاز به تجهیزات اضافی دارند" باز "است. این مقام مسئول همچنین تأکید کرد که اهداء هدفی هرگز به عنوان یک کارزار روابط عمومی نبوده است.

همه گیر کروناویروس در چین آغاز شد اما به سرعت مانند آتش سوزی گسترش یافت ، کشورهای قریب به اتفاق که تاکنون به عنوان قدرتهای جهانی مانند ایتالیا ، اسپانیا ، فرانسه و حتی در نظر گرفته می شدند. ایالات متحده آمریکا. در حالی که تئوری های توطئه در مورد اهداف چین مطرح می شود ، ما نمی توانیم بزرگی چندین شرکت برتر چینی مانند Alibaba ، Huawei ، Xiaomi و دیگران را کنار بگذاریم. کمک های این شرکت های چینی و همچنین دولت چین برای کمک به کشورها در مهار این معضل مسیری طولانی طی کرده اند و برای آنها جایزه دریافت کرده اند. اخیراً ، چین به درخواست تجدیدنظر برای کمک صربستان و ارسال تجهیزات به این کشور پاسخ داده بود. طبق گزارش ها ، الکساندر ووسیچ رئیس جمهور صربستان به سفیر چین در صربستان گفته است که بدون چین ، اروپا می تواند "به سختی از خود دفاع کند."

همچنین بخوانید:  اولین موسیقی متن Bang & Olufsen دارای پشتیبانی Dolby Atmos و AirPlay 2 است

هواوی همچنین میلیون ها ماسک به چندین کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله ایتالیا اهدا کرده است ، ایرلند ، جمهوری چک ، لهستان ، هلند و اسپانیا ، برای کمک به تلاش های محلی برای مبارزه با این بیماری. اخیراً دولت چین این هفته میلیون ها ماسک و تجهیزات پزشکی را به جمهوری چک اهدا کرد. در پاسخ به این ژانر ، وزیر امور خارجه جمهوری چک ، جان هاماچک ادعا کرده بود که چین "تنها کشوری است که قادر به تهیه چنین مبلغی به اروپا است". این بیانیه ها بدون شک واشنگتن و حتی کمیسیون اتحادیه اروپا را ناراحت می کنند زیرا چین را با نور دیگری از آنچه ایالات متحده می خواهد پکن را به نمایش بگذارد ناراحت می کند.

همچنین بخوانید:  گلکسی S7 و S7 Edge همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی را به‌صورت دوره‌ای دریافت می‌کنند

([ منبع )

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image