علمی و فناوری

شیوع بیشتر سرطان پروستات در جوامع پیشرفته |

به گفته دکتر محمد کاظم آقامیر ، رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر طبق تحقیقات بین المللی درصد مبتلایان به سرطان پروستات در جوامع پیشرفته با وضعیت اقتصادی مطلوب بالاتر است. استرس ، امواج ، غذاهای پرچرب به عنوان فاکتورهای مضر و بیماریزا در کلان شهرها شناخته شده اند.

به گزارش سرویس اخبار علمی سایت تک نیوز ، آقامیر همکاری این مرکز با موسسات تحقیقاتی فعال در حوزه مخابرات را فرصتی جهت مطالعه بیشتر در زمینه تاثیر امواج بر تشکیل سنگ و همچنین سرطان مثانه اعلام نمود. پیش از این ثابت شده بود که سلولهای مغزی به خصوص در بچه ها تحت تاثیر امواج قرار می گیرد. میزان تجمع انرژی موبایل بر اساس فرمول ( SAR ) محاسبه می شود ، بررسی نشان داده در حالتی که گوشی موبایل زنگ می زند و فرد پاسخ می دهد بیشترین انرژی از امواج ساطع می گردد. به زودی موبایلهایی ساخته می شود که به کمک آن بتوان میزان انرژی ساطع شده و همچنین انرژی متمرکز در بدن را مشخص کرد تا بدینوسیله نتایج قابل قبولی از تحقیق درباره تاثیر امواج بر بدن بدست بیاید.

همچنین بخوانید:  تست Huawei AppSearch ، به کاربران کمک می کند تا برنامه های محبوب را بدون فروشگاه Google Play بارگیری کنند

رئیس بیمارستان سینا وضعیت ایران را از لحاظ تولید مقاله در مقایسه با سایر کشورها مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت ما جزو 22 کشور برتر در این زمینه هستیم. نتایج خوب کارهای پژوهشگران ایرانی و بازدهی بالای آنها  با توجه به بودجه کمی که برای پژوهش های علمی در نظر گرفته شده قابل تقدیر است. آقامیر وجود یخچالهای 80- سانتیگراد ، بانک داده غنی و آزمایشگاه حیوانات را از امکانات خوب مرکز تحقیقات ارولوژی دانست و از مسئولین تقاضا نمود بودجه تحقیقاتی بیشتری را در نظر بگیرند تا سیستم سلامت کشور ارتقا یابد .  جهت مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار پزشکی مراجعه کنید.

همچنین بخوانید:  OPPO Find X2 Neo را در سایت خرده فروشی هلند مشاهده کنید. دارای دوربین سلفی 44 مگاپیکسلی است

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image