علمی و فناوری

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۴۳ تن رسید

وزیر بهداشت اعلام کرد طبق بررسی‌های انجام شده منبع ویروس کرونای جدید از ناقلین چینی بوده و موارد آن در حال مشخص شدن است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرد طبق بررسی‌های انجام شده، منبع ویروس کرونای جدید در ایران از ناقلین چینی بوده و موارد آن در حال مشخص شدن است. همچنین به گفته‌ی او یکی از فوتی‌ها در قم بازرگانی بود که از طریق پروازهای غیرمستقیم سفرهایی به چین داشته است. وزیر بهداشت همچنین از تشکیل ستادی با عنوان ستاد فنی اجرایی مقابله با کرونا خبر داد که تمام مدیران ارشد حوزه‌ی بهداشت، درمان، آموزش و همچنین افرادی از سازمان نظام پزشکی و برخی دستگاه‌های مرتبط اجرایی در آن حضور دارند. در این ستاد مسائل کل کشور ارزیابی می‌شود و نظارت‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها تنظیم، مطرح و ابلاغ می‌شود.

وزیر بهداشت همچنین از مردم قم خواست به سایر نقاط سفر نکنند و اعلام کرد در حال حاضر رفتن به سمت قم و شهرهای زیارتی مطلقا توصیه نمی‌شود؛ زیرا قم یک کانون بیماری است که باید مدیریت شود؛ موارد زیادی که نتیجه‌ی آزمایش آن ها مثبت بوده، اکثرا منشاء سفر به قم داشته‌اند.

نمکی در ادامه افزود برای همه خانواده‌های قم تا آخر امشب پکیجی آماده می‌شود که شامل تعدادی ماسک و مایع ضدعفونی‌کننده و بروشور و پمفلت آموزشی است. همچنین به گفته‌ی او، این برنامه به‌تدریج برای سایر خانواده‌ها نیز اجرا خواهد شد و از امروز (۴ اسفندماه ۹۸) ماسک رایگان در این شهر توزیع خواهد شد.

فرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز اعلام کرد تاکنون ۶ بیمار مشکوک به کرونا ویروس در شهرستان بابل شناسایی شده‌اند که دو بیمار با علائم بیماری خفیف به درمان‌های سرپایی در منزل توصیه شده‌اند. همچنین چهار نفر دیگر نیز در بیمارستان میناگر بستری هستند که نخستین بیمار مشکوک به بیماری کرونا در بابل امروز از بیمارستان مرخص شد. او در این مورد توضیح داد که بیمار یک خانم ۵۳ ساله بود و با مساعد شدن عمومی از بیمارستان مرخص شد و حال عمومی بیماران بستری در بیمارستان میناگر بابل مساعد است.

سیدعباس موسوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز مرگ یک مسافر تهرانی در یکی از بیمارستان شهرستان تنکابن در اثر ابتلا به بیماری کرونای جدید را تأیید کرد. او گفت:

جسد این فرد تا اعلام نهایی نتیجه آزمایش‌های کرونا ویروس در سردخانه نگهداری می‌شود تا جلوی انتشار این ویروس گرفته شود.

کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد، تا پیش از ظهر امروز (۴ اسفندماه ۹۸) تعداد ۱۵ نفر جدید مبتلا به ویروس کرونای جدید شناسایی شدند که از این تعداد ۷ نفر در قم، ۴ نفر در تهران، ۲ نفر در گیلان و یک نفر در استان مرکزی و یک نفر در تنکابن بوده‌اند. از این ۱۵ نفر که طی ظهر روز گذشته تا پیش از ظهر امروز شناسایی شده‌اند، ۳ نفر جان خود را از دست دادند. بنابراین با احتساب این ۱۵ نفر، در مجموع ۴۳ نفر بیمار مبتلا به کروناویروس جدید تشخیص داده شده که ۸ نفر طی روزهای گذشته جان خود را از دست دادند.

Source link

همچنین بخوانید:  نشت سامسونگ گلکسی A91 ، دارای برگه مشخصات بسیار چشمگیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image