علمی و فناوری

سونوس از گوگل مبنی بر دزدی فناوری بلندگوهای هوشمند شکایت کرد

شرکت الکترونیکی مصرفی آمریکایی مستقر در کالیفرنیا ، Sonos ، دو دادخواست جداگانه علیه Google در برابر دو دادگاه فدرال ایالات متحده به اتهام کپی کردن طرح بلندگوهای بی سیم خود قرار داد. این شرکت به دنبال ایجاد کمیسیون تجارت بین المللی (ITC) برای ممنوعیت محصولات Google مانند لپ تاپ ، تلفن و بلندگو است.  google طبق گزارشی که برای اولین بار توسط نیویورک تایمز انجام شده ، سونوس دو دادخواست را تحت پوشش قرار داد. ثبت اختراعات علیه گوگل ، با ادعای "Google پس از دستیابی به مشارکت در سال 2013 ، فن آوری بلندگوهای چند اتاقه خود را به سرقت برد." در سال 2013 ، Sonos فکر کرد که هنگامی که Google موافقت خود را برای طراحی سرویس موسیقی Google Play خود طراحی کرد تا بتواند با اسپیکرهای خانگی Sonos کار کند ، یک قرارداد ضبط را تضمین کرده است. سونوس برای این پروژه ، طرح های مؤثر را به سخنرانان خود تحویل داد. مدیران Sonos اظهار داشتند که این معامله مانند یک حرکت بی ضرر احساس می شود ، به ویژه اینکه Google فقط یک شرکت اینترنتی بود و اسپیکر را ایجاد نکرد.

همچنین بخوانید:  عناصر سازنده گوشی‌های همراه بدون بازیافت به‌اتمام می‌رسند

طبق دادخواست ، گوگل گفته می شود گوگل از فناوری ثبت شده در دستگاه Chromecast که اکنون قطع شده است استفاده کرده است.

گوگل در بیانیه ای به Verge گفت: فناوری گوگل به طور مستقل توسط گوگل توسعه یافته است – این از Sonos کپی نشده است. ما این ادعاها را مورد اختلاف قرار می دهیم و از آنها دفاع جدی خواهیم کرد. "

سونوس ، سازنده بلندگوهای بی سیم رده بالا ، همچنین ادعا کرد که گوگل" محصولات خود را یارانه می دهد تا در حالی که از آنها استفاده می کند ، داده های بیشتری را از خریداران بفروشد.

همچنین بخوانید:  زبان برنامه نویسی ایرانی پس از ده سال تلاش منتشر شد |

پاتریک اسپنس ، مدیر عامل سونوس گفت: "گوگل شریک مهمی است که ما سالها با آنها همکاری کرده ایم ، از جمله آوردن دستیار گوگل در سونوس سونوس در سال گذشته. با این حال ، گوگل با ایجاد شفاف و آگاهانه از فناوری اختراع شده ما در ایجاد محصولات صوتی خود کپی کرده است. "سونوس فاش کرد که از سال 2016 ، اندکی پس از اولین Google Home ، هشدار به گوگل درباره نقض حق ثبت اختراع داد. اما همه هشدارها روی گوشهای ناشنوا افتاد.

سونوس همچنین ادعا کرد که آمازون نیز حق ثبت اختراعات خود را با خانواده دستگاه اکو نقض کرده است ، اما تصمیم گرفته است پرونده خود را "یک به یک" انجام دهد.

همچنین بخوانید:  نسخه‌های جدید کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1650 با حافظه‌ی GDDR6 معرفی شدند

جالب خواهد بود که بدانید چگونه

( منبع )

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image