علمی و فناوری

سامسونگ خواستار پرداخت حقوق اپل برای سفارشات OLED ضعیف شده است

گزارش از کره می گوید سامسونگ تقاضا کرده است که اپل مجوز پرداخت پانل های OLED پایین تر را بدهد. اپل به طور سنتی از صفحه های LCD برای اپل استفاده می کند، اما با آیفون X که در سه ماهه چهارم سال 2017 منتشر شد، تغییر یافت. سامسونگ تنها عرضه کننده پانل های OLED برای اپل است. متاسفانه، انتظارات اپل در مورد فروش آیفون برآورده نشد. در نتیجه، سفارش برای پانل های OLED سامسونگ پایین تر از آنچه توافق شده است.  اپل آی فون XR

ظاهرا، سامسونگ و اپل قرارداد تقلبی حداقل سفارشات OLED امضا کرده اند. گزارش ها حاکی از آن بود که انتظار می رود اپل از 50 میلیون پانل در سال 2017 به اولین بار حمل کند. پس از آن سامسونگ صورتحساب را به مبلغ 200 میلیون دلار تا سال 2018 عرضه کرد . متاسفانه، تقاضا برای آیفون X کمتر از انتظارات اپل بود و بنابراین، سفارشات OLED بارها و بارها مرتفع شده اند. نمایشگر سامسونگ در حال حاضر اپل را مجبور به پرداخت جریمه برای از دست دادن حداقل مقدار سفارش خود می کند.

همچنین بخوانید:  می واچ شیائومی با طراحی مشابه اپل واچ چهاردهم آبان‌ماه معرفی می‌شود

EDITOR'S PICK : Lenovo Z6 تایید کرد که توسط باتری 4،000mAh با پشتیبانی سریع شارژ شده است

سامسونگ امید زیادی برای پانل OLED اپل تقاضا می کند تا برنامه های خود را برای ساخت یک "کارخانه فوق العاده OLED" در چین در سال 2017 به منظور افزایش تقاضا فراهم کند. قرار بود این کارخانه ظرفیت تولید 30 درصد بیشتر از کارخانه موجود A3 را داشته باشد که در آن اپل پانل آیفون OLED ساخته شده است. آخرین چیزی که در مورد این کارخانه شنیده می شود این است که سامسونگ مجبور به سرمایه گذاری در حدود 1 میلیارد دلار در کارخانه OLED جدید است. اما پس از آن، این شرکت در حال حاضر برخی از سرمایه گذاری های خود را در گیاه A3 به منظور دیدار با تقاضای اپل. بنابراین، غول تکنولوژی کره جنوبی به دنبال صدها میلیون دلار از اپل به عنوان مجازات دریافت می کند. اپل قصد ندارد مجازات را بپردازد، اما به جای ارائه پانل OLED برای محصولات دیگر مانند تبلت ها و نوت بوک ها ارائه می دهد. ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا این مصلحت حل و فصل خواهد شد و یا در پرونده دیگری خواهد بود.

همچنین بخوانید:  اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی توسط نسخه‌های غیررسمی تلگرام فاش شد

UP NEXT: Xiaomi Mi CC9 دارای دوربین 32 مگاپیکسلی و دوربین عقب 48 مگاپیکسلی است که توسط Xiaomi

( منبع )

تایید شده است.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image