فیلم و موسیقی

رونمایی از کارکردهای مثبت سنت‌های ایرانی در «۰۰۹۸» تلویزیون

[ad_1]

«۰۰۹۸» یک نماد است برای یک رمزگشایی، از هر جای دنیا که می‌خواهید ایران را بگیرید؛ ما باید به کدهایی پایبند باشیم که ما را به هویت ایرانی‌مان بازخوانی کند.

به گزارش سینماخبر  برنامه«0098» کوششی است در راستای آموزش غیرمستقیم مهارت‌های زندگی و چگونگی انتخاب سبک زندگی خانواده، اولین هدف محتوایی و اجرایی خویش ارتباط مؤثر در خانواده را مدنظر قرار داده، حلقه مفقوده زندگی که آسیب‌های اجتماعی (طلاق،اعتیاد و…) را در پی دارد.

در هر برنامه سه گروه از خانواده ها ی مختلف- پدر و مادر- در برنامه حضور می یابند. این سه گروه شرکت کننده 20 نفر به عنوان هوادار به استودیو می آورند، سپس گفتگویی بین سه گروه و تماشاگران صورت می‌گیرد. به تعبیر محسن زارعیان در برنامه «0098» سعی شده از نگرش تک بعدی پرهیز شود و به ابعاد اجتماعی و جامعه‌شناسی پرداخته شود و موضوعاتی پیرامون مهارت‌های زندگی، تعلیم و تربیت فرزندان مطرح و همچنین شیوه‌های مختلف زندگی انتخاب شده است.

همچنین بخوانید:  ویدیوکنفرانس اتحادیه جهانی نمایش‌درمانی برگزار شد/پیشنهادات ایران

مریم جلالی درباره اتکای این برنامه به سنت‌های ایرانی، تصریح کرد: ما سنت‌هایمان تغییر و کارکردهای آن عوض شده است، انسان امروزی باید از کارکردهای مثبت جامعه امروزی برای رسیدن به هدف‌های مثبت استفاده کند. «0098» یک نماد است برای یک رمزگشایی، از هر جای دنیا که می‌خواهید ایران را بگیرید باید ابتدا شماره 0098 را شماره‌گیری کنید، ما نیز باید به کدهایی پایبند باشیم که ما را به هویت ایرانی‌مان بازخوانی کند. این برنامه سعی دارد مهارت ارتباطی افراد جامعه را تقویت کند.

وی افزود: البته در گذشته ماندن هم درست نیست، آنچه ما را به عنوان یک ایرانی مسلمان می‌سازد تعادل است افراط و تفریط هم درست نیست. ما نه باید در گذشته بمانیم و نه گذشته را از یاد ببریم. احیای سنت‌های گذشته یعنی یادآوری و درنظرگرفتن کارکردهایی که ما را ایرانی نشان می‌دهد و به ما هویت ایرانی مسلمان می‌بخشد.

همچنین بخوانید:  بازگشت خانم بازیگر به قاب جادویی/ «ستایش» همچنان در رامسر تصویربرداری می‌شود + عکس جدید

جلالی تصریح کرد: از من می‌پرسند مگر می‌شود آن سفره‌ها و دورهمی‌های گذشته را دوباره احیا کرد؟ و من در جواب می‌گویم بله می‌شود اگر کارکردها و هدف‌ها مشخص باشد و شاید هم لازم باشد از ابزارهای امروزی استفاده کرد. اینکه مهمانی‌های ما تجملاتی شده، دلیلش این است که هدف و کارکرد این میهمانی به غلط عوض شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مراسم‌هایی مانند شب یلدا می‌تواند هویت ایرانی را احیاء کند به خبرنگار خبرگزاری تسنیم،‌ گفت: ایرانی‌ها آن قدر با سلیقه بودند که از هر اتفاقی بهانه‌ای برای احیای سنت‌ها و فرهنگ ایرانی استفاده می‌کردند و ما نیز به عنوان یک ایرانی الان باید در کنار حفظ این سنت‌ها از اتفاقات جدید هم برای احیای فرهنگ ایرانی استفاده کنیم و ایرانی بودن خود را فریاد بزنیم. این بهانه‌ها می‌تواند حتی ترافیک، فضای مجازی و دیگر اتفاقات جاری کشور باشد. ما می‌توانیم با این سنت‌ها حتی معضلات را نیز حل کنیم .

همچنین بخوانید:  ماجرای یک مدیر ارشد وزارتی در «مر قانون»/ نقد چاشنی طنز می‌خواهد

گفتنی است، برنامه «0098» در گروه مهارت‌های تخصصی و عمومی  و به تهیه کنندگی محسن زارعیان در 26 قسمت 100 دقیقه‌ای هر جمعه ساعت 15 از شبکه آموزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link by [author_name]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image