علمی و فناوری

رئیس جمهور آمریکا ترامپ قرارداد تجاری "فاز یک" با چین را منعقد کرد

پس از انتخاب رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ تعدادی از تعرفه ها را برای واردات خارجی وضع کرد که منظور از آن تقویت تولید محلی است. این تعرفه ها در سال 2018 به کار گرفته شدند و در ابتدا کالاهای الکترونیکی را تحت پوشش قرار می دادند اما از آن زمان به سایر کالاها مانند فلز نیز افزایش یافته است. به غیر از مالیات های استاندارد ، دولت ترامپ تعرفه هایی را برای کالاهای وارداتی از چین تعیین و تشدید کرد ، که منجر به جنگ تجاری بین دو کشور شد.

در حالی که دو کشور در تلاشند مذاکره کنند معامله برای چند ماه در حال حاضر ، در اوایل امروز رئیس جمهور ایالات متحده و مقامات ارشد دولت چین در کاخ سفید ایالات متحده ملاقات کردند. طبق گزارش ها ، دو کشور به توافق اولیه رسیده اند تا کارها بهتر شود.

همچنین بخوانید:  Planet Zoo Review: Zoo Tycoon ، اما برای افرادی که می خواهند حمام هایی با مضمون خرس بسازند

با توجه به توافق نامه ، چین حمایت از مالکیت معنوی متعلق به شرکت های آمریکایی را تسهیل می کند. علاوه بر این آنها خرید محصولات کشاورزی ایالات متحده را با 40 میلیارد دلار به 50 میلیارد دلار کاهش می دهند. در عوض ، ایالات متحده نرخ تعرفه را که قرار بود در تاریخ 15 اکتبر و در حدود 250 میلیارد دلار واردات چینی تعیین شود ، به تعویق می اندازد.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image