بهداشت و سلامت

دماغ چاق یعنی دختر دارید؟

مجله سیب سبز – محبوبه عطایی: اغلب مادران در 20 هفتگی بارداریشان میدانند جنینی که در شکم دارند دختر است یا پسر، اما تحمل 20 هفته بیخبری هم برای بسیاری از تازه‌مادران آسان نیست.

درحالیکه متخصصان پیش از آنکه سونوگرافی در هفته‌های 16 تا 20 بارداری از جنسیت جنین پرده بردارد، اظهارنظری در مورد آن نمیکنند، مادربزرگ‌ها گاهی در همان روزهای اول بارداری با مشاهده تغییرات ظاهری مادر یا تغییراتی که در سبک زندگیاش اتفاق میافتد به او میگویند که قرار است دختر‌دار شود یا اینکه پسری را به دنیا بیاورد.

گرچه کمتر متخصصی است که ادعای مادربزرگ‌ها را تایید کند اما تجربه نشان داده که در بسیاری موارد، تیر زن‌های قدیمی به هدف میخورد و تحلیل‌های سنتی آنها در مورد وضعیت بارداری یک زن، از دستگاه‌های مدرن سونوگرافی در تشخیص جنسیت نوزاد آینده بهتر عمل میکند.

به کدام طرف میخوابید؟

شاید پیش از این چندان به حالت خواب‌تان توجه نکرده باشید اما برای تشخیص جنسیت جنین‌تان، امشب که به تختخواب‌تان میروید، جهتی که در آن به خواب میروید را مورد توجه قرار دهید. مادربزرگ‌ها میگویند اگر به سمت چپ بخوابید، پسر در شکم دارید اما اگر تمایل بیشتری به خوابیدن به سمت راست داشته باشید، فرزند دختر به دنیا خواهید آورد.

دماغ چاق یعنی دختر دارید؟

معده‌تان به هم ریخته؟

دختربچه‌ها همیشه شما را شادتر نمیکنند. به عقیده مادربزرگ‌ها، کسانی که قرار است دختردار شوند، در بارداریشان بدحالی بیشتری را تجربه میکنند. آنها بیشتر حالت تهوع دارند و اوضاع معده‌شان نابسامان‌تر است. اگر شما هم هر صبح را با تهوع شروع میکنید و به‌خاطر به هم ریختگی معده‌تان در ابتدای بارداری حتی وزن کم کرده‌اید، احتمال دختر‌دار شدن‌تان زیاد است.

دست‌تان میخارد؟

خشکی دست از علائم شایع بارداری است اما زنان قدیمی میگویند این نشانه سراغ هر کسی نمیرود. آنها بر این باورند که خشک شدن پوست دست، نشانه پسردار شدن است اما زنانی که قرار است دختر به دنیا بیاورند، پوست دست‌شان نرم و لطیف میشود. احتمالا کمتر متخصص زنانی است که چنین ادعایی را تایید کند اما تجربه نشان داده که مادربزرگ‌ها خیلی چیزها را درست میگویند.

ویار چه دارید؟

تغییرات ذائقه و اشتهای شما هم میتواند به جای دستگاه سونوگرافی عمل کند و جنسیت جنین‌تان را فاش کند. مادربزرگ‌ها میگویند زنانی که قرار است دختردار شوند، میل زیادی به مصرف مرکبات دارند. از نظر آنها جنین دختر ویار مرکبات میآورد، درحالی که پسردارها میل زیادی به این میوه‌ها ندارند. حالا که فصل، فصل مرکبات است، احتمالا کار شما برای بررسی این موضوع و تشخیص جنسیت جنین‌تان آسان‌تر است.

همچنین بخوانید:  قرص لاغری ونوستات چیست؟ چگونه باعث لاغری می شود؟

جوش‌جوشی شده‌اید؟

حتما شما هم شنیده‌اید که جنین پسر مادر را زیبا میکند و جنین دختر زیبایی را از مادر میگیرد. شاید این موضوع را نتوان با قدرت علم ثابت کرد اما مادربزرگ‌ها اصرار دارند که این ادعا چیزی جز حقیقت نیست. آنها میگویند دختردار شدن هورمون‌های مادر را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث جوش‌جوشی شدن مادران باردار میشود. پس اگر دختردوست هستید، باید چند ماه زشت‌تر شدن را به جان بخرید.

دست و پا چلفتی شده‌اید؟

پسردار شدن میتواند نظر خیلیها را در مورد شما تغییر دهد. مادرانی که جنین پسر در شکم دارند، از نظر زنان قدیمی دست و پا چلفتی میشوند و مدام سکندری میخورند درحالی که به گفته آنها زنانی که قرار است دختردار شوند، از قبل از بارداریشان هم تواناتر میشوند و چشم همه را با فعال بودن‌شان خیره میکنند.

دماغ‌تان چاق شده؟

به نظر میرسد که صورت‌تان تپل‌تر شده و اجزایش ورم کرده است؟ مادربزرگ‌ها میگویند چاقی دماغ و تپل به نظر رسیدن صورت‌تان، به‌خاطر دختردار شدن‌تان است. از آنجا که پزشکان در مورد این ادعاها اظهارنظری نمیکنند، نمیتوانیم دلیل علمی این اتفاق را توضیح دهیم اما اگر به حرف زنان قدیمی باور داشته باشیم، تنها با دیدن چهره یک خانم باردار میتوانیم جنسیت فرزندش را پیش‌بینی کنیم.

با نمک شده‌اید؟

نمیتوانید جلوی خودتان را بگیرید و سراغ چیپس، پفک و لواشک نروید؟ مادربزرگ‌ها میگویند این شما نیستید که دوست دارید به هر خوراکی شوری حمله کنید بلکه فرزند پسری که قرار است به دنیا بیاورید بیش از اندازه نمک‌دوست است. اما برخلاف جنین‌های پسر، دخترها باعث میشوند به بستنی، شکلات و دیگر خوراکیهای شیرین میل پیدا کنید. نگاهی به خانم‌های باردار اطراف‌تان بیندازید. بدون شک میتوانید کسانی را پیدا کنید که این تغییرات در اشتهایشان اتفاق افتاده و جنسیت فرزندشان همانی بوده که مادربزرگ‌ها حدس میزده‌اند.

همچنین بخوانید:  مزایای روغن نعناع برای سلامتی

بی اعصاب شده‌اید؟

دختردار شدن روی روان شما هم تاثیر میگذارد. شنیده‌اید که خانم‌های باردار دل‌شان نازک شده و کم‌طاقت میشوند؟ زنان قدیمی میگویند این اتفاق برای همه باردارها نمیافتد، بلکه سراغ کسانی میرود که قرار است دختردار شوند. اگر اشک‌تان مدام سرازیر است و بیبهانه دل‌تان میگیرد، انتظار وارد شدن یک دختر به خانواده‌تان را داشته باشید.

شکم‌تان بالا آمده؟

شاید تفاوت موقعیت شکم خانم‌های باردار توجه شما را هم جلب کرده باشد. مادربزرگ‌ها میگویند چنین تفاوتی به‌خاطر جنسیت جنین ایجاد میشود. از نظر آنها کسانی که قرار است دختر‌دار شوند شکم‌شان بالاتر است درحالی که شکم پسردارها انگار به پایین افتاده است.

شکم‌تان پهن است؟

بعضی از خانم‌های باردار تا ماه‌های آخر بارداری‌شان هم شکمی برآمده ندارند و در ماه‌های آخر انگار روزهای ابتدای بارداریشان را میگذرانند. قدیمیها میگویند این حالت برای زنانی اتفاق میافتد که قرار است دختردار شوند. به عقیده آنها جنین دختر باعث میشود که مادر شکمی پهن داشته باشد اما زنانی که قرار است پسردار شوند، شکمی تیز و رو به جلو دارند.

دماغ چاق یعنی دختر دارید؟

دست‌تان رو به بالاست؟

شاید برخی از ادعای زنان قدیمی با چاشنی تجربه همراه باشد اما پشتوانه بسیاری از ادعاهایی که در مورد جنین‌شناسی میکنند هم تنها تصادف است. به این گفته خانم‌هایی که خود را جنین‌شناس تجربی میدانند توجه کنید: «به یک خانم باردار بگویید دستش را به شما نشان دهد، اگر وقتی دستش را به سمت شما دراز کرد روی آن را دیدید، یعنی قرار است دختردار شود اما اگر پشت دستش را به شما نشان داد، جنین پسر در شکم دارد!» حالا قضاوت با خودتان! آیا میتوان جنسیت نوزاد را با جهت نمایش دست مادر تشخیص داد؟

بچه‌ها چه میگویند؟

از نظر مادربزرگ‌ها بچه‌های کوچک را هم میتوان جنین‌شناس دانست. به باور آنها برای تشخیص جنسیت فرزندتان کافی است از یک کودک نوپا کمک بگیرید. اگر پسر کوچولویی به شکم شما توجه کرد، یعنی دختر به دنیا میآورید و اگر یک دختر کوچولو توجهش به شکم شما جلب شد یعنی قرار است پسردار شوید.

قلبش تند میزند؟

تعداد ضربان‌های قلب جنین شما هم از نظر قدیمیها میتواند جنسیت او را نشان دهد. اگر قلب جنین‌تان بیشتر از 150 بار در دقیقه میزند، یعنی قرار است دختردار شوید اما اگر ضربان قلبی که از شکم شما شنیده میشود کمتر از 150 بار در دقیقه باشد، یعنی قرار است یک پسر را به دنیا بیاورید.

همچنین بخوانید:  سونوگرافی داپلر در مقابل سونوگرافی جنرال

سینه‌هایتان نامتقارن شده؟

تغییر اندازه سینه‌ها در زمان بارداری یک اتفاق طبیعی است که بدن مادر را برای شیردهی در آینده آماده میکند. اما قدیمیها میگویند اندازه سینه مادران باردار همیشه یکسان نیست. از نظر آنها اگر سینه راست از چپ بزرگ‌تر باشد، یعنی دختر در راه دارید اما اگر سینه چپ بزرگ‌تر باشد، قرار است پسردار شوید.

 نوک سینه‌تان تیره شده؟

 نوک سینه‌تان تیره شده؟ تغییر رنگ نوک سینه هم از دیگر اتفاق‌های طبیعی دوران بارداری است اما از نظر قدیمیها همه مادران به یک اندازه این تغییر را تجربه نمیکنند. به گفته مادربزرگ‌ها کسانی که قرار است پسردار شوند، محدوده دور نوک سینه‌شان تیره‌تر میشود درحالی که مادرانی که دختر در شکم دارند، به این اندازه دچار تیرگی نوک سینه نمیشوند.

حلقه‌تان چه میگوید؟بعضی از راهکارهای قدیمیها برای تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی، بیشتر به یک بازی شبیه است. برای مثال قدیمیها توصیه میکنند برای خبردار شدن از جنسیت فرزند آینده‌تان، حلقه ازدواج خود را به یک نخ وصل کنید و روی شکم‌تان قرار دهید. اگر حرکات آن دایره‌وار بود، یعنی قرار است پسردار شوید اما اگر حرکات پاندول‌شکل بود، معنایش این است که جنین شما دختر است.

ادرارتان چه رنگی است؟

زنان قدیمی معتقدند جنسیت جنین را با رنگ ادرار هم میتوان تشخیص داد. آنها میگویند زنانی که رنگ ادرارشان زرد روشن است، قرار است پسر‌دار شوند اما آنهایی که جنین دختر در شکم دارند، ادرارشان به رنگ زرد تیره درمیآید. آنها حتی ادعاهای عجیب‌تری را هم مطرح میکنند، مثلا میگویند دختردارها ته‌مانده نان را نمیخورند اما برای کسانی که قرار است صاحب فرزند پسر شوند، خوردن ته‌مانده نان مشکلی ندارد یا بعضی هایشان میگویند اولین لباسی که برای نوزاد خریده میشود میتواند جنسیتش را تعیین کند.

اگر این لباس پهن باشد، قرار است پسر به دنیا بیاید اما اگر لباس جمع و جورتری خریده شود، فرزند آینده دختر است حتی گاهی این باور را نیز به سایز کفش مرتبط می دانند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image