علمی و فناوری

دست زدن به هولوگرام ها با HoloLens 2 شگفت انگیز است، اما تلفن AR بیشتر سرگرم کننده است

HoloLens 2 مایکروسافت از نظر فنی، شگفت انگیز است. در عرض چند دقیقه، دستگاه به راحتی به سر من بستگی داشت، چشمانم اسکن شد، و یک پرتقال کوچکی در مقابل چهره من فرو می ریزد و روی دست من فرود می آید.

سپس به سمت راست نگاه کرد، و هم مرغ ناپدید شد. مایکروسافت مقداری بزرگ از HoloLens در زمینه بینایی (FOV) را در نسخه 19459006 به دست آورد، اما هنوز هم به اندازه کافی کوچک است که من از لبه های فریم بسیار آگاه بودم. این ممکن است به عنوان یک هدست VR ظاهر شود و احساس کند، اما به نظر نمی آید. این واقعا هیچ چیز مانند برنامه های واقعیت تقویت شده (AR) در گوشی شما نیست. اما این قطعا پل به چیزی بهتر در آینده نه چندان دور است.

 مایکروسافت HoloLens 2 آدام پاتریک موری / IDG

HoloLens 2 حتی بیش از یک جفت از عینک های نسخه مناسب است.

این پتانسیل چیزی است که زمان من با HoloLens را خیلی خسته کننده ساخته است. در حالی که می توانم تشخیص دهم که HoloLens 2 به طور مشخص از فناوری Ikea Place AR در تلفن من پیشرفته تر از برنامه خرید Ikea Place AR است، اما لزوما تجربۀ بهترتری نسبت به از بین بردن صندلی های مجازی در اتاق نشیمن من نیست.

همچنین بخوانید:  کوچک‌ترین پیشرانه‌های تولیدی در خودروسازی

تجربه های واقعیت افزوده را بهتر می کند [19659008] با Galaxy S9 و Gear VR ، یا کارتون گوگل مسیرهای پیاده روی پیاده روی روباه در Maps، تجربه ساده اما لذت بخش است. این مورد در مورد الگوریتم های پیچیده HoloLens 2 و آگاهی فضایی پرطرفدار نیست.

هولوگرام های روحانی که توسط HoloLens تولید شده اند، در فضای مقابل چشمان من، به جای حلق آویز کردن روی دیوار یا استراحت روی زمین، شناور شدند. آنها می توانستند این کارها را انجام دهند – پروژه ساختمانی که من مشاهده کردم در یک جدول دایره ای ساخته شده به طور خاص برای نسخه ی نمایشی بود، اما مایکروسافت به طور هدفمند HoloLens را مهندسی کرد تا عملی تر از جادو شود. منوها و دکمه ها به لطف لمس من پاسخ دادند، اما واقعا به نظر نمی رسید که در اتاق باشند. حتی همیگانی که همه چیز را قانع نکردند

 مایکروسافت HoloLens 2 آدام پاتریک موری / IDG

میدان دید ممکن است دو برابر بزرگتر با HoloLens 2 باشد، اما این خیلی زیاد نیست.

خط پایین: HoloLens 2 بیشتر شبیه آینده آشکار یک فیلم Blade Runner از فیلم hoverboard غم انگیز بازگشت به آینده II قسمت بود و آن را به هیچ وجه مقایسه نکرد HoloLens 2: ساخته شده برای کسب و کار

من متوجه شدم که من مخاطب هدف برای هدست 3،500 دلاری HoloLens 2 نیستم. مایکروسافت دو بار در خط demo به من ضربه زد تا اولویت بندی افراد مهم را به دست آورد. و به جای تیراندازی بیگانگان، من در حال بررسی سایت ساخت و ساز، بررسی مسائل با ساخت، و پیگیری پروژه از طریق هر مرحله از توسعه بود. در طول راه، با لغزنده ها، دکمه ها را تحت فشار قرار دادم و با حرکت دادن دست های خود مجازات اشیاء مجازی را تغییر دادم.

 مایکروسافت HoloLens 2 آدم پاتریک موری / IDG

HoloLens 2 از لحاظ فنی، اما سرگرم کننده نیست

هنگامی که آن را کار کرد، آن را سرد بود، اما کشش دست خود را برای لمس چیزهایی تنها می توانم ببینم کمی عجیب و غریب بود. هیچ پاسخ لمسی وجود ندارد و اشیا همیشه به لمس من پاسخ نمی دهند. چندین اقدام، تلاش های مکرر برای گرفتن و یا فشردن چیزهایی بود که در واقع نمی توانستند فشرده شود.

جلسه من با یکی دیگر از روزنامه نگاران بود، و در حالی که ما قصد داشتیم با هم کار کنیم، روحیه همکاری که در طول نمایش در صحنه نشان داده شد کلیدی نبود. به استثنای اینکه او به معنای واقعی کلمه به میدان من رفت، من هیچ نظری درباره او در اتاق نداشتم، زیرا روی صفحه نمایش هیچ نشانه ای از این نداشت که شخص دیگری در فضای مجازی بود. در یک نقطه ما تشویق شدیم که یک نوار لغزنده را در طرفین اتاق کنترل کنیم. هنگامی که نوار لغزنده حرکت نمی کرد، نمی توانستم بفهمم که آیا شریک من با من مبارزه می کرد، یا HoloLens فقط جنبش های من را تشخیص نمی داد.

 مایکروسافت HoloLens 2 آدم پاتریک موری / IDG

برای 3500 دلار HoloLens یک ابزار تجاری است، نه یک ابزار مصرف کننده.

سرگرم کننده در دره

مایکروسافت به وضوح طرح هایی برای به رسمیت شناختن مفهوم HoloLens به توده ها دارد. الکس کپمن، تکنسین فنی، تصمیم گرفت تا آن را در بزرگترین نمایشگاه الکترونیک موبایل سال جاری معرفی کند، او همچنین مدیر اجرایی تیم تیم سوئینی را به مرحله معرفی اعلام کرد که پشتیبانی از موتور Unreal Engine 4 که قدرت Fortnite در حال آمدن به پلت فرم HoloLens است.

بنابراین یک رویایی وجود دارد که HoloLens 3 یا 4 ممکن است یک وسیله مقرون به صرفه و مناسب برای فروش به مصرف کنندگان باشد. اما در صورت وجود آن، پلتفرم HoloLens تا زمانی که بخواهد یک همراه ایکس باکس باشد، کاری انجام می دهد. حتی ساده ترین برنامه های کاربردی مبتنی بر گوشی های VR و AR ارائه محدوده محیط 360 درجه ای است که شما را به دنیای جدید انتقال می دهد و شما را مجذوب خود می کند.

برای توضیح در مورد این مقاله و دیگر محتوای PCWorld، از صفحه Facebook یا ما Twitter feed بازدید کنید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image