علمی و فناوری

درمان بیماران با استفاده از چاپگر سه بعدی |

استفاده از تجهیزات الکترونیکی انعطاف‌پذیر جهت درمان و بهبود زخم ها، روش جدیدی است که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. اما استفاده از این تجهیزات به طوری که مختص هر فرد باشد و بر اساس نیازهای او طراحی شده باشد، بسیار می تواند مفید باشد. باندهای الکترونیکی که در حال حاضر از آن ها استفاده می شود تا میزان بهبود زخم ها از طریق آن ها بررسی شود نیز نوعی از این تجهیزات الکترونیکی انعطاف‌پذیر می باشند.

به گزارش سرویس اخبار علمی تک نیوز، ارائه روش هایی موثر جهت ساخت این تجهیزات الکترونیکی انعطاف‌پذیر، موضوعی است که توسط پژوهشگران “دانشگاه دوک”(Duke University) مورد بررسی قرار گرفته است. این روش، چاپ سه‌بعدی است که مستقیما روی پوست، کاغذ، باند و ابزار انعطاف‌پذیر دیگر صورت می گیرد. به گفته “آرون فرانکلین”(Aaron Franklin)، از پژوهشگران سرپرست این پروژه، چاپ سه بعدی این ابزارها بر خلاف باور عمومی به این شکل نیست که یک نفر، مداری الکترونیکی را طراحی کند و آن را در یک چاپگر قرار دهد و پس از این مراحل، یک مدار الکترونیکی کاملا کاربردی را از چاپگر خارج کند. بلکه از مراحل و روش های پیچیده ای تشکیل شده است که عموم مردم توانایی درک آن را ندارند.

همچنین بخوانید:  Vivo V15 با دوربین 32 مگاپیکسلی Pop-Up با صدور مجوز NBTC در تایلند

استفاده از چاپ سه بعدی به طور مستقیم بر روی بدن بیماران از راه هایی است که در آینده نزدیک می تواند به طور گسترده مورد استفاده پزشکان قرار گیرد. در حال حاضر ساخت تجهیزات الکترونیکی، فرایند پیچیده ای را طی می کند که شامل حمام‌های شیمیایی، مرحله محکم‌سازی و قرار گرفتن در معرض دمای بالا است. در روش جدید ابداع شده، جوهر رسانای نقره‌ای استفاده خواهد شد که در دمای پایین چاپ می شود. جهت مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار پزشکی و سلامت مراجعه کنید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image