مد و عکاسی

دانلود کتاب آموزش انواع نورپردازی عکاسی پرتره با فلاش


نورپردازی در عکاسی پرتره اهمیت فراوانی دارد. اگر به دنبال یک کتاب آموزش نورپردازی هستید که خیلی خلاصه و ساده به شما بگوید برای گرفتن نمونه عکس های پرتره، هم در آتلیه و هم فضای باز، از چه تجهیزات و چیدمان نورپردازی ای (مثل فلاش، سافت باکس و…) استفاده شده، این کتاب دیجیتال PDF را در ادامه به رایگان دانلود نمایید. در این کتاب آموزش نورپردازی پرتره ۲۵ عکس پرتره آورده شده که برخی در فضای باز و برخی در آتلیه یا فضای بسته و همه با نور مصنوعی یا فلاش گرفته شده اند. در این راهنما برای هر عکس، تصویر چیدمان نورپردازی به صورت دیاگرام آورده شده که موقعیت سوژه، دوربین و تجهیزات نورپردازی را به شما نشان داده و سپس یک توضیح مختصر و مفید در مورد ایده، زوایا، تنظیمات و تکنیک نورپردازی داده شده است.

همچنین بخوانید:  انواع پرسپکتیو در عکاسی | لنزک

هر زمان ما روی دکمه شاتر کلیک می کنیم یک داستان می گوییم. کنترل نور در عکس هایمان می تواند به ما در بهتر گفتن داستان کمک کند. ما می توانیم به کمک نور به بیننده بگوییم به چه نگاه کند و یا چه چیزی را نادیده بگیرد. ما می توانیم با استفاده از نور، کاری کنیم که عکس به نظر بامزه، ترسناک، هیجان انگیز یا… بیاید. به عبارت دیگر، احساس عکس را تعیین کنیم.

یک عکس یکسان با سه نورپردازی مختلف، می تواند سه داستان کاملا مختلف را روایت کند. اگر وقتی عکس می گیرید به نور فکر نکنید، در واقع دارید به شخص دیگری اجازه می دهید تصمیم بگیرد که داستان عکس شما چیست.

همچنین بخوانید:  8 نکته سریع: آموزش عکاسی از جزئیات معماری

نورپردازی، به ویژه با فلاش و در یک محیط کنترل شده بسته مثل استودیو یا آتلیه عکاسی، یک ابزار قدرتمند در دستان عکاس است. ما پیش تر در سایت لنزک پیرامون اهمیت شناخت نور و اهمیت نورپردازی صحبت کرده ایم. حال قصد داریم یک کتاب آموزش نورپردازی در عکاسی پرتره معرفی کنیم که سناریو و چیدمان های نورپردازی با فلاش مختلفی را در بر داشته و می تواند یک راهنمای خوب برای ورود شما عزیزان به دنیای نورپردازی حرفه ای پرتره باشد.

بیشتر بیاموزید: راهنمای نورپردازی پرتره – ۲۴ چیدمان ضروری نورپردازی استودیویی

کتاب های آموزش نورپردازی در عکاسی فراوان هستند، اما مثل همیشه سادگی در عین مفید بودن این کتاب pdf ما را به خود جلب کرد. لطفا پس از مطالعه کتاب، که لینک دانلودش در ادامه آورده شده، ما را از دیدگاه خود مطلع سازید.

همچنین بخوانید:  آموزش 3 نکته مبتدی برای عکاسی از جزئیات در یک صحنه

نویسنده: زک کم

برای مطالعه سایز آموزش های نورپردازی در عکاسی لنزک، از مقاله های برچسب «نورپردازی» سایت بازدید نمایید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image