فیلم و موسیقی

«خدا ترسی» از صفات ویژه مرحوم سلحشور بود

مراسم اولین سالگرد درگذشت مرحوم سلحشور در باغ فیض تهران با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی و مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.

به گزارش سینماخبر، مراسم اولین سالگرد درگذشت عزت سینمای ایران مرحوم فرج الله سلحشور عصر امروز پنجشنبه 5 اسفندماه با حضور جمع کثیری از هنرمندان و مسئولان در باغ فیض تهران برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین  قرنی در این مراسم طی سخنانی گفت: مرگ مسئله است که انسان دیر یا زود آن را درک می‌کند و انسانها در رو به رو شدن با آن مساوی نیستند. برخی از مرگ می‌ترسند و برخی دیگر آن را با آغوش آن را می‌پذیرند. برخی از بزرگان با استقبال به سوی مرگ می‌روند و مرحوم فرج الله سلحشور آنگونه بود.

وی با اشاره به این که مرحوم سلحشور خدا ترس بود گفت:مرحوم سلحشور در تمام کارهایش خدا را در نظر می‌گرفت، حتی در لحظه لحظه سریال یوسف پیامبر با وضو حضور پیدا می‌کرد.

این کارشناس مسائل دینی افزود: یکی از صحنه‌هایی که همه انسان‌ها با آن رو به رو می‌شوند ملک الموت است؛ اما برای برخی آنقدر زیبا به چشم می‌آید که از زیبایی او جان می‌دهد، ولی برای برخی دیگر آنقدر ترسناک جلوه می‌کند که شخص بخاطر ترس از او جان می‌دهد. فیلم هنر است، بازیگری هنر است، اما پشتوانه می‌خواهد و هر کسی ذره‌ای از پشنوانه قرآنی در کار خود استفاده کند همواره موفق خواهد بود. آن زمان است که هنر او باقی می‌ماند و باعث باقی الصالحات می‌شود.

در این مراسم متن پیام امام خامنه‌ای به مناسبت درگذشت فرج‌الله سلحشور بازخوانی شد و مرتضی طاهری به مناسبت اولین سال درگذشت مرحوم سلحشور به مرثیه‌سرایی پرداخت.

برپایه این گزارش، در این مراسم همچنین  مستند «بنده‌ فیلم ساز هستم» به نمایش در آمد.

گفتنی است که در پایان این مراسم شرکت کنندگان با حضور بر سر مزار مرحوم فرج الله سلحشور حضور یافته و به قرائت فاتحه پراختند.

مرحوم فرج الله سلحشور 8 اسفند سال 94 به علت سرطان دارفانی را وداع گفت. وی در زمان حیاتش آثار ارزشمندی از جمله «مردان آنجلس» و «یوسف پیامبر» را تولید کرده بود و تا آخرین لحظات عمر خورد دغدغه ساخت سریال حضرت موسی(ع) را  داشت.

تسنیم

Source link

همچنین بخوانید:  نگاه تازه «گرگ و میش» به دفاع مقدس/ چالش‌های تازه برای نسل جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image