علمی و فناوری

جف بزوس برای مقابله با تغییرات آب‌و‌هوایی ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

جف بزوس، مدیرعامل آمازون، اعلام کرد برای مقابله با تغییرات آب‌و‌هوایی کره‌ی زمین، بنیادی با سرمایه‌ی اولیه‌ی ۱۰ میلیارد دلار راه‌اندازی می‌کند.

جف بزوس با انتشار پستی در اینستاگرام اعلام کرد بنیادی به‌نام Bezos Earth Fund راه‌اندازی می‌کند که هدفش مقابله با تغییرات آب‌و‌هوایی کره‌ی زمین است. بزوس اعلام کرد این بنیاد با بودجه‌ای ۱۰ میلیارد دلاری کار خود را آغاز خواهد کرد. 

مقاله‌های مرتبط:

مدیرعامل آمازون اعلام کرد بودجه‌ی این بنیاد برای کمک به مراکز علمی، فعالان محیط‌زیست، سازمان‌های مردم‌نهاد و هر جنبش فعال درزمینه‌ی کاهش اثرهای تغییر آب‌و‌هوایی صرف خواهد شد. یکی از منابع مطلع به خبرگزاری ورج گفت این بنیاد قرار نیست روی شرکت‌های خصوصی سرمایه‌گذاری کند و تمرکز آن روی سرمایه‌گذاری‌های عام‌المنفعه خواهد بود. براساس اعلام بزوس، این بنیاد در تابستان سال ۲۰۲۰ آغاز به کار می‌کند و به‌جز اطلاعاتی که او در اینستاگرام منتشر کرده، جزئیات بیشتری از آن دردسترس نیست.

مجله‌ی اقتصادی فوربس سرمایه‌ی بزوس را حدود ۱۳۰ میلیارد دلار تخمین زده است؛ بنابراین، سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری روی پروژه‌های بشردوستانه تأثیر چندانی بر وضعیت مالی او نخواهد گذاشت. بزوس، ثروتمندترین فرد جهان، به‌اندازه‌ی سایر ابرمیلیاردرهای دنیا در حوزه‌ی فعالیت‌های بشردوستانه فعال نبوده است؛ ولی در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد تصمیم گرفته است مجموعه‌ای از مدارس غیرانتفاعی را با هدف آموزش افراد کم‌توان مالی افتتاح کند. ناگفته نماند در سال ۲۰۱۷، او درباره‌ی ایده‌های بشردوستانه‌اش نظرسنجی توییتری انجام داد. 

Source link

همچنین بخوانید:  تکان دادن ساعت هوشمند SmartWatch MediaTek SoC گواهینامه بلوتوث SIG را دریافت می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image