علمی و فناوری

جابجایی از Android به iPhone: اینجاست که تلفن اپل برنده و خراب می شود

من اوایل روی باند آندروید حرکت کردم: من در سال 2009 iPhone 3G خود را فروختم ، یک HTC Hero را خریداری کردم و هرگز به عقب نگاه نکردم. من از آن زمان تاکنون هر روز از Android استفاده می کنم ، و درمورد پلت فرم Google به عنوان یک روزنامه نگار فناوری می نویسم. با این وجود ، من سعی کردم با پیشرفت های آیفون همگام باشم و اخیراً یک هفته از زندگی خود را برای اینکه دوباره با تلفن هوشمند اپل مجدداً آشنا شوم ، کنار گذاشته ام.

من تمام تلفن های اندرویدی خود را در یک کشو قرار دادم و با آیفون 11 پرو زندگی کردم. . مسلماً ، آیفون برخی کارها را بسیار خوب انجام می دهد ، حتی برای یک کاربر طولانی مدت اندرویدی مانند خودم. با این حال ، چیزهای زیادی نیز وجود دارد که من با اشتیاق آتشین از آنها متنفر هستم.

از کجا آیفون برنده می شود

موتور Taptic اپل : Haptics یک جنبه نامفهوم اما مهم تعامل با تلفن های هوشمند است و اپل این را می فهمد. "موتور Taptic" در واقع یک موتور لرزش غول پیکر است که در قاب آیفون قرار دارد و فوق العاده است. بازخورد haptic تنگ و قدرتمند است و از تمام تلفن های Android موجود در بازار پیشی می گیرد. تقریباً احساس می کنید گاهی اوقات دکمه های بدنی را فشار می دهید. تلفن های پیکسل گوگل تقریبا بهترین هاپتیک های اندرویدی را دارند ، اما حتی آن دستگاه ها بسیار ناپسند از اپل هستند.

ناوبری حرکت : من شک داشتم وقتی اپل تصمیم گرفت ژست ها را برای پیمایش تلفن خود اجباری کند. طرح ژست پیشرفت چشمگیر در یک دکمه فیزیکی است. در واقع ، رویکرد ژست اپل بهترین چیزی است که من دیده ام. حرکات فوق العاده صاف هستند و به نوارهای طولانی احتیاج ندارند – به نظر می رسد UI را می چرخید. من همچنین قدردانی می کنم که قرص ژست در قسمت پایین صفحه فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهد. دلیلی وجود دارد که گوگل مستقیماً برخی از حرکات اپل را در Android 10. کپی کند.

همچنین بخوانید:  نظرسنجی هفته: تلفن های تاشو عمودی یا تلفن های تاشو افقی؟
 حرکات iphone Ryan Whitwam / IDG

حرکات آیفون حرکات تلفن Android را ضرب و شتم کرد. آنها فقط این کار را می کنند.

عملکرد باتری : اپل عمر باتری را در آیفون اولویت بندی می کند ، و این یک تغییر طراوت برای من است. روزهای ابتدایی Android تقریباً برای همه برنامه نویسان بود که توسعه دهندگان برنامه تقریباً می توانستند هر کاری انجام دهند ، و بسیاری از برنامه ها باتری را از مصونیت مجازات قطع کردند. گوگل بدترین زیاده روی را کاهش داده است ، اما iOS همیشه اندازه گیری شده است. این برنامه به آرامی ویژگی های جدیدی را به سیستم عامل اضافه کرد و در نتیجه برنامه ها نسبت به باتری شما مهربان تر هستند. iPhone 11 Pro حتی اگر به شدت از آن استفاده کنید یک روز تمام طول خواهد کشید. تقریباً با تلفنهای Android با 20 تا 30 درصد باتری بزرگتر در دسترس است.

سوئیچ خاموش : سوئیچ حالت خاموش آیفون راهی ساده و سریع برای خاموش کردن تلفن شما است. آیفون 3G قدیمی من یکی داشت و خوشحالم که اپل با آن گیر کرده است. هنوز هم کنترل صدای زنگ زنگ و حالت Do Not Disturb وجود دارد ، اما برای استفاده از آن ها باید تلفن را بیدار کنید. سوئیچ آیفون به دور نمی شود ، اما دارای یک کلیک دقیق و لمسی است ، و هنگام فعال کردن حالت خاموش ، بازخورد هپتیکی دریافت می کنید. بسیار آسان و قابل اطمینان است ، شما می توانید حالت زنگ را در حالی که تلفن در جیب شماست تغییر دهید.

همچنین بخوانید:  چگونه برای گرفتن جنون 2018 مارس بدون پرداخت هزینه برای تلویزیون کابلی
 آیفون ساکت Ryan Whitwam / IDG

سوئیچ حالت خاموش آیفون مطمئناً مفید خواهد بود.

True Tone نمایش : دقت رنگ ایده آل نجیب است ، اما این همیشه برای صفحه نمایش تلفنی که ممکن است ساعت ها به آن خیره شوید ، مناسب نیست. فناوری True Tone اپل دمای رنگ صفحه نمایش را بر اساس روشنایی محیط تغییر می دهد و باعث می شود چشم ها راحت تر شود. بنابراین ، شما در خارج از سفید و سفید و روشن ، تنهای گرم و کم تحرک تری می گیرید. صفحه نمایش آیفون بسیار بهتر از تلفن های دیگری که من استفاده کرده ام با جهان "آمیخته" شده است. Google از ویژگیهای مشابهی در پیکسل 4 برخوردار است ، اما در هیچ جای دیگری به اندازه کارآیی قرار ندارد.

AirDrop : به ​​اشتراک گذاشتن محتوا با اینترنت به طور گسترده این روزها آسان است – Facebook ، Twitter ، Snapchat وجود دارد … انتخاب کنید. اما به اشتراک گذاشتن ایمن با شخصی که در کنار شماست ، از نظر نسبی دشوار است. در آیفون ، به لطف AirDrop یک نسیم است. فقط به منوی اشتراک گذاری ضربه بزنید ، AirDrop را انتخاب کنید ، و مخاطبین مجاور مانند جادو ظاهر می شوند. گیرنده گزینه انتخاب یا رد هر انتقال را دارد. اگر جرات دارید ، می توانید حتی برای افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند ، AirDrop را نیز مشاهده کنید.

جایی که آیفون نتواند

صفحه اصلی : ده سال بعد که iPhone را پشت سر گذاشتم ، آن را است. صفحه اصلی تقریباً کاملاً بدون تغییر است. این یکی از بزرگترین نقاط درد برای من بود که از سیستم عامل اندرویدی به وجود آمد. من کشوی برنامه را خیلی از دست دادم. علاوه بر این ، iOS فقط از ابزارک های ابتدایی پشتیبانی می کند ، و همه آنها در یک صفحه سمت چپ قرار دارند. ناامید کننده است که هر برنامه ای که نصب می کنم در صفحه اصلی به پایان برسد ، و من را مجبور کند که اگر می خواهم هر چیزی را پیدا کنم ، وسواس سازماندهی این لیست همیشه در حال گسترش از آیکون ها را داشته باشم. در طی این سازماندهی های مکرر ، پرتاب کننده عادت دیوانه کننده ای دارد به فرض من می خواهم وقتی روی یک آیکون حتی برای کسری از ثانیه در هر نقطه و در نزدیکی یک آیکون دیگر شنا می کنم ، یک پوشه بسازم. این روند بسیار خسته کننده است ، من از نصب برنامه هایی که کاملاً نیازی به آن ندارم جلوگیری کردم.

همچنین بخوانید:  مقایسه Galaxy S10 با iPhone XS پیکسل 3

برنامه های پیش فرض : هرچه ممکن است امتحان کنید ، هرگز از برنامه های پیش فرض اپل در آیفون فرار نخواهید کرد. می توانید مرورگرهای مختلف ، سرویس گیرندگان ایمیل و غیره را نصب کنید ، اما با آنها مانند برنامه های کلاس دوم در سکوی اپل رفتار می شوند. به عنوان مثال ، URL ها همیشه در Safari باز می شوند. اگر شخصی آدرس شما را برای شما ارسال کند ، در Apple Maps باز خواهد شد. اپل با عصبانیت پشتیبانی از صفحه کلیدهای شخص ثالث را به چند نسخه اضافه کرد ، اما آنها همان سطح صفحه کلید Apple را ندارند. آیفون همچنین دوست دارد صفحه کلید پیش فرض اپل را در فواصل به ظاهر تصادفی دوباره فعال کند. وضعیت پیش فرض برنامه یک درد بزرگ است ، به خصوص اگر به انتخاب پیش فرض های خود در Android عادت کرده باشید.

 برنامه های پیش فرض آیفون Ryan Whitwam / IDG

اصرار اپل در هل دادن برنامه های پیش فرض کاملاً آزار دهنده است. [19659009] نمایشگر همیشه روشن : اپل با استفاده از فناوری صفحه نمایش OLED دیر بازی کرد و اکنون یکی از مزایای اصلی آن است که از آنها استفاده می کند. اکثر تلفن های Android از ویژگی های صفحه نمایش همیشه روشن پشتیبانی می کنند ، که گاهی اوقات یک صفحه نمایش محیط نامیده می شود. این به شما امکان می دهد اعلان ها و سایر اطلاعات را با یک نگاه مشاهده کنید ، و باتری زیادی را تخلیه نمی کند زیرا پیکسل های OLED سیاه از هیچ نیرویی استفاده نمی کنند. اپل چیزی شبیه به این ندارد و iPhone هنگام دریافت اعلان ، صفحه کامل را از خواب بیدار می کند. این فقط زباله است.

اطلاعیه ها : وقتی اپل سال ها پیش آیفون را خاموش کردم ، اپل تازه اعلان های فشار را اجرا کرده بود. امروز ، اپل دارای یک مرکز اعلان است که کمی شبیه به Android است ، اما شباهت ها فقط در اعماق پوست است. مدیریت اعلان های آیفون بسیار اندک از Android است. تلفن پس از دیدن یک بار اعلانات ، بخش اعلان ها را به بخش دیگری منتقل می کند و ردیابی موارد را دشوار می کند. وقتی آن اعلان را مشاهده کردید ، ممکن است قطعه خیلی کوتاه باشد و اعلان ها مانند Android در آنها گسترش نمی یابد. شما باید برنامه ها را باز کنید تا زمینه بیشتری کسب کنید – چگونه وحشیانه است. پاک کردن اعلان ها همچنین به اقدامات متعدد نیاز دارند (مانند کش رفتن ، به دنبال آن یک ضربه بزنید). و سپس نشان های آیکون را در اختیار شما قرار می دهیم که روشی کاملاً بد برای انتقال اطلاعات به کاربر است. برنامه ها می توانند به دلایل مختلف اطلاع دهند ، و شمارنده قرمز به شما چیزی نمی گوید که چرا یک برنامه توجه شما را می خواهد. آنها همچنین با آنچه در مرکز اعلان شما است صفر دارند.

 اعلان های آیفون Ryan Whitwam / IDG

رویکرد اپل به اعلان ها فقط UX بد است. بد ، بد ، بد.

صاعقه و شارژ : من در این مرحله به شدت در USB Type-C سرمایه گذاری کرده ام. من کامپیوتر ، هدفون ، دوربین و حتی صفحه کلید دارم که از استاندارد جدید استفاده می کنند. بنابراین ، حرکت به پورت لایتنینگ اپل بسیار مختل کننده بود و مزایای صفر را به همراه داشت. USB-C نه تنها جهانی است بلکه از سرعت شارژ بسیار سریع نیز پشتیبانی می کند. حتی با وجود شارژر جدید و سریعتر اپل ، بسیاری از تلفن های اندرویدی آن را در گرد و غبار رها می کنند. اپل قبلاً روی تبلت ها و لپ تاپ ها به USB-C منتقل شده است ، بنابراین احتمالاً فقط در مورد زمان کافی است تا این کار در تلفن ها انجام شود. تا آن زمان ، کاربران آیفون از این کابل اختصاصی گیر کرده اند.

Siri : اپل اولین سازنده تلفن های هوشمند بود که یک دستیار مجازی را به عنوان یک ویژگی تغییر بازی فشار داد و اساساً Siri چند سال در معرض دید قرار نگرفت. اما دستیار Google یک تجربه بسیار بهتر از Siri است. دستیار دارای یکپارچه سازی خانه های هوشمندتر ، قابلیت جستجوی عمومی بسیار بهتر است و در درک سؤالات بسیار ماهرتر است. من همچنین دوست دارم که دستیار کاملاً با داده های من در Android کاملاً یکپارچه باشد. شاید برخورد دقیق اپل به حفظ حریم خصوصی بخشی از مشکل در اینجا باشد ، اما من مایل هستم برای یک دستیار دیجیتالی تجارت کوچکی رازداری انجام دهم که باعث نمی شود موهایم را بیرون بکشم.

توجه: وقتی چیزی را پس از کلیک کردن روی لینک ها در مقالات ما خریداری می کنید ، ممکن است یک کمیسیون کوچک درآمد کسب کنیم. برای اطلاعات بیشتر [پیوندهایوابستهوابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image