علمی و فناوری

به دلیل نگرانی های امنیتی ، TSMC برای ساخت تراشه در آمریکا تحت فشار قرار دارد

ایالات متحده فشار خود را بر روی شرکت تولید نیمه هادی تایوان با نام TSMC برای تولید تراشه های نظامی خود در این کشور افزایش داده است. این کار برای اطمینان از اینکه بزرگترین شرکت سازنده قرارداد در جهان می تواند اجزای با امنیت بالا را از شر تداخلات بالقوه چینی تولید کند ، انجام می شود.

این اولین باری نیست که شرکت با درخواست های امنیتی مشابه از طرف ایالات متحده و شرکت کنار می رود. آنها TSMC همچنین برای کسانی که از این امر آگاه نیستند ، همچنین به عنوان منبع اصلی برای اپل و هواوی ، تراشه های رایانه ای را که در هواپیماهای جنگنده F-35 آمریکایی استفاده می شود ، می سازد.

همچنین بخوانید:  AMD از Threadripper 39 هسته ای 32 هسته ای ، Ryzen 16 39 هسته ای 16 هسته ای رونمایی و Athlon را باز کرد

TSMC ، که حدود 50 درصد از مشاغل ریخته گری تراشه های جهان ، تراشه های رایانه ای را به غول های هوآوی و فناوری آمریکایی مانند Google ، Qualcomm و Intel تأمین می کند. این شرکت همچنین تراشه هایی با کارایی بالا را برای تأمین کنندگان نظامی آمریکایی مانند Xilinx تأمین می کند ، که به نوبه خود اجزای هواپیماهای جنگنده F-35 آمریکایی و ماهواره ها را تشکیل می دهد.

علاوه بر جت های F-35 ، TSMC وزارت دفاع ایالات متحده را تأیید می کند. تراشه های "درجه نظامی" که ممکن است برخی دیگر از مشتریان آمریکایی آن برای اهداف نظامی طبقه بندی شده مورد استفاده قرار گیرند.

طبق این گزارش ، مقامات آمریکایی پیش از انتخابات آخر هفته گذشته در تایوان با "TSMC" چندین بار صحبت کردند. پنتاگون مدت طولانی نگران خطرات مربوط به ارتباط تایوان و چین بوده و سال گذشته با چندین مشتری TSMC تماس گرفته و به آنها هشدار داده است که در مورد پیامدهای امنیتی تولید فراساحل به یک شرکت تایوانی.

همچنین بخوانید:  بازی فکری لیوان خندان Happy Glass v1.0.25

از طرف دیگر ، در حالی که TSMC در مورد تقاضای ایالات متحده ، این شرکت بارها و بارها گفته است که نمی توان از این طریق نگرانی ساخت و یا خرید یک کارخانه با مشخصات بالا در آمریکا را برای برطرف کردن چنین نگرانی هایی فراهم کرد. با این حال ، این شرکت همچنین هشدار داده است که با توجه به بیشتر هزینه های عملیاتی درگیر شده ، باید چنین اقدامی با دقت اندازه گیری شود.

ایالات متحده حدود 60 درصد از فروش TSMC را تشکیل می دهد ، اما این شرکت فقط شرکت زیرمجموعه خود WaferTech را در آنجا فعالیت می کند ، که تراشه هایی را برای فن آوری های بالغ تولید می کند در حالی که بیشتر تولیدات TSMC در تایوان باقی مانده است.

همچنین بخوانید:  نظرسنجی هفته: آیا عدم شارژ بی سیم یک معامله گر است؟

( Source )

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image