علمی و فناوری

بهترین کیت های تست DNA 2019: بررسی محصولات برتر

همه ما می خواهیم درمورد اینکه چه کسی هستیم بیشتر بدانیم. چه کسانی بودند که پیش ما آمدند؟ آنها از کجا آمده اند؟ آیا خویشاوندانی در آنجا وجود دارند که ما از آنها اطلاع نداریم؟

خدمات آزمایش DNA قول می دهند که به پاسخ به این سؤالات کمک می کنند. امروز ، کیت های دی ان ای چند مورد در منزل می توانند خویشاوندان طولانی مدت گمشده را پیدا کنند ، اجداد قومی خود را تخمین بزنند ، یا نشان دهند که اجداد شما از دهها هزار سال پیش به کجا رسیده اند.

این آزمایشات محبوب هستند – طبق اعلام انجمن بین المللی ژنتیک ژنتیکی (ISOGG) ، تعداد افرادی که کیت های DNA را در خانه خریداری کرده اند اکنون از 18 میلیون نفر عبور کرده است و به راحتی می توان فهمید که چرا . تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که گونه و یا تف خود را در ویال بپیچانید ، نمونه خود را در یک کیسه ببندید و به آزمایشگاه بفرستید. طی چند هفته ، به شما درصد تخمینی از مناطقی که ژن های شما از آن تگرگ می شود ، داده می شود.

برخی از آزمایش ها بیشتر پیش می روند و حتی خط و مادری شما را بررسی می کنید تا الگوهای مهاجرت باستانی در هر دو طرف خانواده خود را تعیین کنید. بسیاری از آزمایش ها شما را با افرادی که در پایگاه های داده خود به اشتراک می گذارند مطابقت دارد.

اما هیچ آزمایشی برابر نیست. برخی از آنها جزئیات بیشتری و نتایج کمتر مشکوک نسبت به سایرین ارائه می دهند ، بنابراین ما طیف گسترده ای از آزمایش های مختلف DNA را بررسی کرده ایم تا بفهمم کدام یک هستند. در زیر گزینه های برتر ما است. در زیر این پیوندها به همه بررسیهای کیت تست DNA ما است.

9/9/19 بروزرسانی شده تا [ بررسی ما در تلمگن ، یکی از معدود تست های DNA برای ارائه اطلاعات ژنتیکی در مورد سلامتی و همچنین اجداد شما است. به قسمت زیر این مقاله مراجعه کنید برای تمام بررسیهای ما در مورد کیت های آزمایش DNA .

بهترین آزمایش DNA

وقتی به جزئیات و تنوع می پردازیم ، راه رسیدن به 23andMe است. دو نسخه متفاوت وجود دارد: خدمات 99 $ کنوانسیون و 199 $ خدمات + خدمات اجداد . سرویس Ancestry ارزان تر هنوز هم فراتر از بسیاری از آزمایشات دیگر است ، ارائه یک گزارش تعاملی ، غنی از لحاظ بصری در مورد اجداد قومی شما ، تاریخچه در مورد اجداد باستانی مادر و پدر شما ، بانک اطلاعاتی از افرادی که DNA را با آنها به اشتراک می گذارید ، و حتی گزارشی از صفات به ارث برده شده از نئاندرتال ها.

199 $ Health Service Ancestry همه اینها و موارد دیگر را در مورد خطرات سلامتی ژنتیکی ، سلامتی ، وضعیت حامل ژن های مشکل ساز و ویژگی های مبتنی بر DNA شما حدس می زند. 23andMe همچنین دائماً گزارشهای جدیدی را به خدمات درمانی خود اضافه می کند. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که با گذشت زمان ، اطلاعات بیشتری در مورد ژنهای خود بیاموزید. ( به بررسی کامل ما در مورد 23andMe مراجعه کنید. )

Runner-up

AncestryDNA به دلایل مختلف یک آزمایش عالی برای DNA است. برای یک ، این بزرگترین بانک اطلاعاتی DNA در آنجاست زیرا DNA بیش از 10 میلیون نفر را آزمایش کرده است. این مسئله دقت تخمین های آن را بهبود می بخشد و همچنین احتمال یافتن بستگان را بسیار بیشتر می کند. ثانیا ، AncestryDNA به طور مرتب تخمین قومیت خود را با نمونه های جدید DNA به روز می کند تا صحت نتایج آن را تصحیح کند. بنابراین برای هزینه یک بار 99 دلار می توانید انتظار داشته باشید که با گذشت سالها نتایج خود را دقیق تر کنید.

بزرگترین کاستی آن این است که همان قیمت 23andMe را هزینه می کند اما فقط به جای آزمایش خودکار mtDNA و yDNA این بدان معنی است که AncestryDNA قادر به ارائه جزئیات در مورد اجداد باستانی خود نیست.

حتی اگر خدمات AncestryDNA ممکن است ساده تر باشد ، چشمگیر و تصفیه شده است. استفاده از نقشه تعاملی تمام صفحه ، بسیار جالب است و جستجوی تعداد زیادی از مسابقات DNA در سیستم ، باعث می شود متوجه شوید که چگونه می توانیم قطعات بسیاری از هویت خود را با بسیاری از افراد دیگر به اشتراک بگذاریم. ( به بررسی کامل ما در مورد AncestryDNA مراجعه کنید. )

بهترین آزمایش DNA مورد آزمایش قرار گرفتن در برابر دیگ ،

MyHeritage DNA با قیمت 79 دلار ، یک سرویس قوی با مقرون به صرفه ترین قیمت ارائه می دهد. (به دنبال تبلیغات منظم باشید که قیمت آن را به 59 دلار کاهش دهد.) MyHerading DNA از جهات مختلفی مثل DNA Ancestry است ، زیرا میراث قومی شما را از طریق اتوسوم خود تخمین می زند و با شما با اقوامی که DNA را با شما به اشتراک می گذارید مطابقت دارد.

اما یک تفاوت اساسی وجود دارد: این آزمایش افراد بیشتری است که در اروپا زندگی می کنند تا ایالات متحده. این مزایای آن برای آمریکایی ها است که به دنبال برقراری ارتباط با اقوام از دست رفته طولانی در اقیانوس اطلس هستند. با این وجود ، نکته منفی این است که بانک اطلاعاتی MyHeritage فقط بیش از 1.5 میلیون نفر در آن زندگی می کند ، در مقایسه با بیش از 10 میلیون نفر در Ancestry. ( به بررسی کامل ما در مورد MyHerading مراجعه کنید. )

بهترین کیت DNA برای متقاضیان

هر هفته داستان های جدید وجود دارد در مورد آزمایشات DNA که مجدداً افراد متعهد را با والدین خود یا حتی با خواهر و برادر جمع می کند. تعداد فزاینده افرادی که آزمایش DNA کرده اند ، این اکتشافات را بیش از پیش ممکن می کند.

مطمئن ترین راه برای یافتن خویشاوندان ، انجام امتحانی است که تعداد زیادی از افراد را در پایگاه داده خود دارد. AncestryDNA با داشتن بیش از 10 میلیون نفر در سوابق خود بهترین شرط بندی برای یافتن بستگان است.

بهترین کیت DNA برای تبارشناسی

AncestryDNA با سن خدمات آن و بانک اطلاعاتی بزرگتر که می توانید سوابق خانوادگی را از آن بدست آورید ، رتبه دوم را در لیست ما بدست می آورد. (توجه: ما سرویس شجره نامه را بررسی نکرده ایم ، اما در کل ، یک بانک اطلاعاتی بزرگتر با نتایج قابل اعتماد همیشه ایده آل ترین مکان برای شروع خواهد بود.) تنها رقیب آن MyHeritage است که همچنین یک سرویس تبارشناسی کامل با سوابق دولتی ارائه می دهد. و بیشتر. خدمات ژنتیکی Ancestry.com با هزینه خدمات ماهانه ای ارائه می شود که از 20 دلار در ماه شروع می شود.

بهترین کیت DNA برای حفظ حریم خصوصی

"ما اعتقاد نداریم که [user data] باید فروخته شود ، داد و ستد شود و یا متوقف شود ،" رئیس بنیاد DNA خانواده Tree Family گفت: بنت گرین اسپن ، در یک ویدئو . این قول شرکت وقتی به DNA شما می رسد. برخلاف 23andMe و AncestryDNA ، Family Tree DNA از شما نمی خواهد که به هرگونه توافقنامه منجر شود که داده های ژنتیک شما در دست شرکتها یا محققان قرار بگیرد ، رضایت دهید.

اگرچه توافق نامه رضایت نامه اختیاری است ، 23andMe با دارو مشارکت کرده است. غول هایی مانند GlaxoSmithKline برای "اشتراک" داده های ژنتیکی. در حالی که AncestryDNA داده های DNA را با آزمایشگاه های Calico شرکت مادر Google Alphabet ، به اشتراک گذاشته است. (ما در نقل قول ها "سهم" قرار می دهیم زیرا این شرکت ها برای ارائه داده ها از مزایای نامعلومی برخوردار می شوند.) اگر می خواهید یک آزمایش DNA انجام دهید اما به حفظ حریم خصوصی نگران هستید ، خانواده Tree DNA آزمایش برای شما است.

چگونه DNA تست ها کار می کنند

هر آزمایش DNA ژنتیکی که ما بررسی کردیم ، اتوزوم را بررسی می کند. این 22 مورد از 23 جفت کروموزومی است که شما با اقوام در هر دو طرف خانواده خود به اشتراک می گذارید. DNA شما برای ایجاد آرایش فردی شما در طول نسل ها مخلوط تر می شود ، اما نشانگرهای ژنتیکی خاصی از جمعیت های قومی در DNA اتوزومیک شما زنده می مانند. این اجازه می دهد تا یک آزمایش DNA شما را با بستگان مطابقت دهد و DNA ای را که از برخی قومیت ها دریافت کرده اید ، تجزیه کند.

برخی از آزمایش های DNA به DNA میتوکندری یا mtDNA نیز نگاه می کنند که از مادر به فرزند دیگر منتقل می شود و در مورد مردان ، yDNA از پدر به فرزند دیگر منتقل شد. این نوع آزمایشات می تواند اطلاعات بیشتری در مورد تجزیه قومی والدین و الگوهای مهاجرت اجداد شما نشان دهد.

 23andme مهاجرت خط مادرانه Dieter Holger / IDG

23andMe طرح عالی برای مسیر مهاجرت از

مانند هر فناوری جدید ، آزمایش های DNA کامل نیستند. برخی از نتایج اجداد قومی با آنچه شما از تاریخ خانواده خود می دانید مطابقت دارد ، اما آزمایش های دیگر نتیجه گیری های متفاوتی ارائه می دهند. این تا حدی به این دلیل است که با بزرگتر شدن مجموعه داده های کلی ، آزمایش های DNA دقیق تر و دقیق تر می شوند. (جنبه تأثیرگذار دیگر ، علم موجود است.)

در حال حاضر ، بیشتر داده ها از ایالات متحده تهیه شده است و شهروندان آمریکایی 80 درصد از کل افرادی که آزمایش DNA را انجام داده اند تشکیل می دهند. در نتیجه ، سفید پوستان با اصل و نسب اروپایی ، عمدتا آزمایش DNA را انجام داده اند و سطح جزئیات را به نفع خود کم کرده اند. بسیاری از مناطق قومی آفریقا ، آسیا و آمریکای جنوبی جزئیات کمتری را ارائه می دهند و دامنه وسیع تری از زمین را در بر می گیرند ، در حالی که اروپا با وجود اندازه جغرافیایی نسبتاً کمتری می تواند در بسیاری از مناطق مختلف شکسته شود.

هنوز هم آنچه این آزمایشات نشان می دهد می تواند باشد. روشنگری است ، و علم همچنان به یک سنجش دقیق تر و دقیق تر از کد انسانی ما ادامه می دهد.

آنچه را می توان در آزمایش DNA جستجو کرد

با وجود همه آزمایشات DNA که قبلاً در آنجا وجود دارد و هر سال بیشتر انجام می شود ، می تواند چالش برانگیز است که دقیقاً بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. اما چند نکته کلیدی نشان می دهد که آزمایش حتی قبل از سفارش آن چقدر خوب است.

ابتدا ، بدانید که متن به چه نوع DNA می پردازد. محبوب ترین نوع آزمایش DNA یک تست اتوزومال است که می تواند در مورد خویشاوندان خود و اینکه کدام قومیت ها را می توان در DNA شما مشخص کرد ، به شما گفت. علاوه بر این ، بعضی از آزمایشات فقط به اتمسفر شما نگاه نمی کنند بلکه به mtDNA شما از مادرتان و اگر مرد هستید ، نگاه نمی کنید. به طور کلی ، اگر یک تست به بیش از خودکارهای شما نگاه کند ، ارزش پول خود را می گیرید.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته سازگاری DNA است. آزمایشاتی مانند AncestryDNA ، Family Tree ، MyHeritage و 23andMe برای این ویژگی شناخته شده اند. اما بعضی از آزمایشات آن را ارائه نمی دهند. اگر می خواهید بستگان طولانی مدت گمشده خود را پیدا کنید یا ببینید که اقوام دور افتاده در کجا زندگی می کنند ، اطمینان حاصل کنید که هر آزمایشی که خریداری کرده اید این است.

در آخر ، اندازه بانک اطلاعاتی آزمون را جستجو کنید. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، هرچه بانک اطلاعاتی DNA بزرگتر باشد ، داده های بیشتری برای ارائه خدمات آزمایش برای کمک به پالایش الگوریتم ها و علوم آن وجود دارد. اگر به دقت اهمیت می دهید ، به همان اندازه بزرگتر از یک بانک اطلاعاتی استفاده کنید که می توانید ویژگی های مورد نظر خود را بیابید.

نحوه بررسی آزمایش های DNA

تمام آزمایش های DNA اساساً یکسان هستند: نمونه ای را برای ارسال می کنید. آزمایش برای آزمایش ، و پس از آن شما نتایج خود را چند هفته بعد دریافت می کنید.

چگونگی جمع آوری این نمونه ها و نحوه ارائه اطلاعات شما ، متفاوت است. شما همچنین می توانید تفاوت هایی را در طول مدت پردازش و همچنین در سیاست حفظ حریم خصوصی هر شرکت مشاهده کنید.

 محتوای myherading MyHeritage

کیت تست MyHeritage شامل این عناصر است.

ما عناصر خاص را در نظر گرفتیم. در حین ارزیابی هر تست سرویس DNA:

کیت مجموعه DNA: نمونه های DNA ممکن است در تمام خانه شما پراکنده باشد ، اما اینکه شما چطور شخصی را که برای آزمایش ارسال می کنید ، پراکنده باشید. هنگام تعامل با کیت های خود ، ما در نظر گرفتیم که آزمایش چقدر ساده است ، اگر می خواستیم نمونه خود را با استفاده از سواب دهان یا تهیه بزاق ، بسته بندی نامه گیرنده برگشتی و وضوح دستورالعمل های درج شده جمع آوری کنیم.

[19459014سرعت: آزمایش DNA می تواند یک تلاش طولانی باشد و شما معمولاً باید انتظار داشته باشید تا قبل از گرفتن نتایج خود دو ماه صبر کنید. بعضی از خدمات می توانند به سرعت چهار هفته و برخی دیگر حتی از هشت هفته طولانی باشند. ما متذکر شدیم که پس از رسیدن نمونه به آزمایشگاه ، چقدر طول کشیده است و چگونه آن را در مقایسه با رقبا نشان داد.

یافته ها: هنگام آزمایش DNA ، جزئیات بسیار مهم است. چگونگی ارائه نتایج ما ارائه نتایج آزمون (از نظر داده و طرح بصری) ، و همچنین نوع اطلاعات داده شده (به عنوان مثال ، مادربرد ، صفحه اصلی ، الگوهای مهاجرت ، تجزیه منطقه ای و نتایج سلامتی) را ارزیابی کردیم. ما همچنین در نظر گرفتیم که چگونه اطلاعات همراه با سابقه خانوادگی تأیید شده و سایر کیت های رقابتی ، و همچنین خدماتی که شرکت در کنار آن نتایج ارائه می دهد ، در نظر گرفته شده است.

حریم خصوصی: حریم خصوصی به راحتی می تواند مهمترین چیز باشد وقتی DNA می آید از این گذشته ، کد ژنتیکی شما حاوی اطلاعات حیرت انگیزی است. ما تهاجم سیاست حفظ حریم خصوصی آزمون را ارزیابی کردیم: آیا آنها مالکیت DNA شما را به عهده می گیرند ، حق استفاده از آن را از نظر آنها مناسب می گیرند ، یا توانایی فروش آن را به اشخاص ثالث حفظ می کنند؟ ما همچنین به کنترلهایی که در مورد داده هایمان و نحوه استفاده از آن داشتیم ، یادداشت کردیم و چگونه می توانیم مجوزها را روشن یا خاموش کنیم.

Value: با تمام این عوامل در ذهن ، ما نیز در نظر گرفتیم. هزینه کیت DNA نسبت به رقبا در این زمینه است.

بهترین آزمایش DNA: بررسی ها

به دنبال چیز دیگری هستید که انتخاب های برتر ما را انجام ندهد؟ ما تمام بررسیهای کیت تست DNA ما را در زیر ذکر کردیم. ما همچنان که آنها در دسترس قرار می گیریم ، آزمایش های بیشتری را ارزیابی می کنیم.

Source link

همچنین بخوانید:  بازی نقش آفرینی Guild of Heroes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image