علمی و فناوری

بررسی خانواده DNA درخت خانوادگی: همکاری ژنتیکی منحصر به فرد، اما رابط کاربری قدیمی است

DNA خانواده خانوادگی قدیمی ترین شرکت آزمایش DNA است و به دلایل غلط نشان می دهد. وب سایت و نتایج آن به نظر می رسد در مقایسه با خدمات جدیدتر و براق تر مانند 23andMe و AncestryDNA .

. به عقیده، DNA در خانواده خانوادگی برخی از ویژگی های جذاب شما جای دیگری پیدا نخواهد شد. با در اختیار داشتن اطلاعات ژنتیکی و ژنتیکی خود را با یک پروژه به اشتراک می گذارید، که در آن شما می توانید به شناسایی خانواده های مشترک دسترسی پیدا کنید. همچنین می تواند به سه قسمت مختلف DNA خود تست کند، بسته به نسخه های آزمایشی که پرداخت می کنید.

اکثر تست ها، مانند AncestryDNA و MyHeritage DNA، فقط اتوزوم های شما را آزمایش می کنند. این 22 مورد از 23 کروموزوم حاوی DNA شما هستند که شما با هر دو طرف خانواده خود به اشتراک می گذارید. Autosomes عالی برای پیدا کردن روابط تا 10 نسل گذشته با حداکثر تا 95 درصد دقت؛ دقت کاهش می یابد به عنوان رابطه رشد دورتر. Autosomes نیز در تخمین میراث قومی شما بسیار خوب است.

 بخش کیت دنیای درخت خانواده Dominik Tomaszewski / IDG

در اینجا چیزی است که در کیت خانواده DNA درخت است

مانند 23andMe و DNA زندگی ، DNA خانواده خانوادگی همچنین می تواند mtDNA و yDNA شما را آزمایش کند (اگر شما مرد هستید). mtDNA از مادر شما می آید، در حالی که yDNA از پدر شما می آید. این نوع از DNA می تواند پیشگامان باستانی خود را در کنار مادر یا پدر خود، به عنوان یک haplogroup شناخته شده است. با این اطلاعات، تست میتواند الگوهای مهاجرت باستانی اجداد شما را به شما نشان دهد.

اما DNA خانواده خانوادگی با قیمت گذاری گیج کننده که نیاز به پرداخت بیشتر برای کسب نتایج بیشتر در مورد DNA شما دارد، ناامید کننده است. هزینه اتهامات سرویس به طور جداگانه برای آزمون اتوزوم های خود (79 دلار)، yDNA (169 دلار) و mtDNA (199 دلار) است. بنابراین، شما را به عقب می آورد 447 دلار به همه چیز تست کنید.

همچنین بخوانید:  بهترین موقعیت های دبی برای عکاسی را بشناسید

23andMe و Living DNA، از سوی دیگر، تمام این سه قسمت DNA را فقط برای 99 دلار تست کنید. البته، DNA نسل درختی نه تنها برای اتهام به طور جداگانه: Helix همچنین نیکل و شما را با "ارتقاء" پس از آزمون خود را.

برای توجیه هزینه های DNA درخت خانواده استدلال می کند که آزمون آن بیشتر DNA شما را به دقت بررسی می کند تا رقبای آن. در حالی که آزمایش های دیگر به طور معمول جهش ها را برای برآوردن قومیت فرد تعریف می کنند، DNA خانوادگی در مقایسه با نشانگرهای 500 استراتژیک (تکرار دو تکرار)، که بخش های خاصی از DNA هستند که مردم به اشتراک می گذارند، و هزاران SNP (پلی مورفیسم تک نوکلئوتیدی)، به نام DNA Snipes DNA می تواند جمعیت خاصی را تشخیص دهد.

از آنجایی که آن را تجزیه و تحلیل سطح پایین فراهم می کند، DNA خانواده درخت تنها آزمون عمده DNA است که می تواند به طور خاص مشخص کند که آیا یک نسل از طرف مادر یا پدر شما است. این ویژگی به تنهایی باعث می شود DNA خانواده درخت را آزمایش کند.

برای بررسی ما، ما آزمون اتوسیوم 79 $ خانواده یاب و $ 169 yDNA را آزمایش کردیم. بنابراین اجازه دهید شروع کنیم.

توجه: این بررسی بخشی از بهترین بهترین کیت آزمایش کیت دور است. برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات رقابتی و نحوه آزمایش آنها به اینجا بروید.

مجموعه DNA

کیت DNA خانواده درختی، DNA شما را با سواب گونه ای که برای آزمایشی ارسال می کنید، جمع آوری می کند. این در کیت است:

  • دو سوک سوس
  • دو ویال
  • کیسه نمونه
  • بازگشت mailer
  • دفترچه راهنما
  • فرم ثبت نام
همچنین بخوانید:  آداب غذا خوردن کدام کشورها عجیب و غریب است؟ (قسمت دوم)

شرکت فقط بسته بندی خود را دوباره طراحی کرد و PCWorld را با کیت نسخه ی نمایشی عرضه کرد. مانند DNA DNA MyHeritage ، کیت DNA خانواده خانواده در حال حاضر شامل دو سوپاپ دوگانه است که شما را به ویال از مایع حفاظت از DNA شکستن. قبل از آن، هیچ مایع حفاظتی برای سواب ها ارائه نشده است.

آزمون آسان است. به سادگی هر سواب را به یک طرف دهان خود اختصاص دهید و آن را برای 45 ثانیه چرخانید. سپس، شما می توانید هر سواب را در یک بطری قرار داده و آن را در امتداد خط تعیین شده بکشید، سپس پیچ و مهره ی ویال را کاملا محکم کنید. دیافراگم را در کیسه نمونه قرار دهید، آن را در فرستنده برگشتی قرار دهید و آن را به آزمایشگاه ارسال کنید.

بر خلاف سایر آزمایشات، DNA خانوادگی در خانواده شما نیازی نیست که کیت خود را آنلاین ثبت کنید. در عوض، اطلاعات ایمیل را در ایمیل تایید سفارش خود داده اید. اطمینان حاصل کنید که شماره کیت مطابقت با ایمیل شما را دارد.

سرعت

از آنجایی که DNA DNA خانواده انواع مختلفی از آزمایشات را ارائه می دهد، زمان لازم برای دریافت نتایج متفاوت است. آزمون اولیه جستجوی خانوادگی برای نژادهای قومی و مشتقات DNA شما 4 تا 6 هفته طول می کشد، در حالی که آزمون های دیگر 6 تا 8 هفته است. این باعث می شود که DNA خانوادگی در مقایسه با DNA MyHeritage قابل مقایسه باشد، که همچنین برای نتایج مشابه با 4 تا 6 هفته طول می کشد، در حالی که AncestryDNA و 23andMe 6 تا 8 هفته طول می کشد.

نتایج

داشبورد آنلاین Family Tree isn ' تطابق دارد و گاهی اوقات دلسرد کننده است. در هر آزمایشی که خریداری کرده اید، فقط تعداد زیادی زبانه وجود دارد. هر برگه یک صفحه باز می شود که شما می توانید یک قطعه دیگر از داستان DNA خود را یاد بگیرید. این هیچ هدفی در مورد کجا و چطور باید شروع شود. من ترجیح می دهم یک طرح عمودی است که شما را از طریق نتایج خود مانند روش 23andMe و Living DNA هدایت می کند.

همچنین بخوانید:  بررسی مایکروسافت Sculpt ارگونومیک صفحه کلید: طراحی هوشمند، منحنی یادگیری شیب دار
 dna family panel dashboard Dieter Holger / IDG

سخت است بدانید که از کجا شروع کنید

اما بزرگترین مشکل من در درخت خانوادگی این است که نتایج قومی که در زیر myOrigins یافت شده است، دور از دسترس هستند. درخت خانواده من 78 درصد بریتانیا، 20 درصد اروپای شرقی و 2 درصد اسکاندیناوی را شناسایی کرده است. با توجه به این که پدرم از آلمان مهاجرت کرده بود و هر دو طرف خانواده اش بومی بودند و برخی از خانواده های سوئدی، این نتایج خیلی زیاد بود. از طرف مادر من برخی از برده های بریتانیایی و (مشکوک) شرق شرقی وجود دارد، اما به هیچ وجه نزدیک به اندازه کافی برای تشکیل 78 درصد از قومیت من به عنوان انگلیسی است.

این الگوی من در سایر خدمات مانند DNA MyHeritage و DNA زندگی، که من را نیز با اغلب اجداد بریتانیا شناسایی کرد. من معتقدم که این به این خاطر است که انگلیسیها و آلمانیها به طور ژنتیکی بسیار مشابه هستند که اروپاییها به آن میروند. (Angles and Saxons از آلمان امروز در قرن پنجم بریتانیا بریتانیا حمله کردند.) 23andMe و AncestryDNA اشتباهی از اشتباه شناساندن نسب آلمان من را انجام ندادند.

مانند هر DNA دیگری که از آن تست آن خارج می شود، شما می توانید نتایج خود را مشاهده کنید در یک نقشه تعاملی زیر تب myOrigins . این یک نقشه نسبتا ساده و بسیار نادرست بود. همچنین شامل یک تاریخچه منسوخ تاریخی پانلی که با برخی از زمینه های تاریخی در مورد هر قومیت به روز رسانی می شود.

 myorigins tree map Dieter Holger / IDG

DNA family tree myOrigins [19459026[نقشهنوعیازآنچهکهشماازدیگرآزمایشاتDNAپیدامیکنید،معمولاست

جالب ترین قسمت صفحه ancientOrigins است. در اینجا شما تجزیه درصد را با هم مرتبط ساختن DNA اتوزومال خود را با مردم باستان بر اساس سایت های حفاری باستان شناسی دریافت کنید. این اعلام شد من 46 درصد از شکارچیان جمع آوری شده، 42 درصد کشاورزان و 12 درصد از مهاجمان سن فلزی فرود آمدند.

سپس میتوانید بر روی این نقشه کلیک کنید و روی آیکون های مختلف کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری درباره مکان های حفاری که اجداد شما در آن با آن ارتباط دارند آشنا شوید. . هر بخش همچنین نشان می دهد راه های مهاجرت این افراد به اروپا رفتند.

 درختان درختان روستایی قدیمی دیتر هولگر / IDG

صفحه ancientOrigins یک نگاه شگفت انگیز در داستان DNA شما دیگر انجام آزمون پیشنهاد، اما این فقط در دسترس افرادی از اروپایی است.

متأسفانه، این ویژگی فقط برای افرادی از اروپایی تبار است. DNA در خانواده خانوادگی یادآور می شود که بیشتر کشورهای جهان غیر اروپایی هستند و می گویند که "در حال حاضر به اندازه کافی اطلاعات علمی ندارند" برای گروه بندی آنها به همان شیوه. این نوع تعصب نژادی در سراسر آزمایشات DNA گسترده است، اما شرکت ها در حال تلاش برای اصلاح آن هستند.

DNA خانواده درخت می گوید: "به عنوان شواهد مهم DNA دیگر در سایر نقاط جهان، ما تلاش خواهد کرد برای ادامه ارتباط باک با حضور در تلاش ما برای درک بیشتر ما از همبستگی بین همه ما. "

حالا اجازه دهید به Tree Family Tree مادر و تست پدر و مادر حرکت می کند. من تست قبیله مادرم را در mtDNA من نگرفتم، اما من برای آزمون yDNA من آزمون پدرانه را انجام دادم. و نتایج بدتر شد.

در بخش Y-DNA داشبورد، هشت برگه مختلف را پیدا می کنید. اکثر آنها تنها مقادیری با درصد یا عدد هستند که مقدار DNA خود را نسبت به نمونه هایی که آن را آزمایش کرده اند مقایسه می کند. خیلی خسته کننده و تعاملی نیست.

سپس نقشه ها وجود دارد. صفحه SNP Map مکان هایی را نشان می دهد که نمونه های مورد نظر شما را با هم مقایسه می کنند. به نظر جالب، درست است؟ متاسفانه، این ابزار فوق العاده آهسته و گیج کننده در نیاز ناامید کننده به ارتقاء است. شما باید haplogroup خود را از یک منوی کشویی از هزاران گزینه انتخاب کنید، به جای نقشه فقط به طور خودکار بارگذاری اطلاعات مربوطه شما. این واقعا غم انگیز و خسته کننده است.

تجسم نگران کننده ترین Maps Migration بود زیرا فلش پلیر برای اجرا نیاز داشت. (منظورم این است که این روزها از فلش استفاده می کند؟) برخی از اطلاعات تعاملی مربوط به الگوهای مهاجرت مربوط به haplogroups های خاصی را نمایش داد، اما باعث شد من احساس بدی نسبت به اینترنت داشته باشم. همچنین با توجه به اینکه haplogroups شما با آن ارتباط داشتید، مزاحم نشوید.

 dina y dna migration map دیتر هولگر / IDG

نقشه های مهاجرت مبتنی بر فلش

 ] شما همچنین می توانید مسابقات را با افرادی که برخی از yDNA پدربزرگ خود را به اشتراک می گذارید، کشف کنید، و ظاهرا من فقط یک بازی در کل سیستم داشتم. DNA نسل درخت تنها آزمایش PCWorld است که شما را به طور خاص با خط پدری یا مادرانه مطابقت می دهد، بنابراین ما نمی توانیم نتایج آن را در اینجا به سایر خدمات ارزیابی کنیم. </p>
<p> در کل، بخش کلی DNA Y و غربالگری نداشت DNA به اتهام 169 $ خانواده درخت ارزش. اما اگر شما در حال تلاش برای پیدا کردن بستگان از طرف پدر یا مادر خود هستید، ممکن است احساس متفاوت داشته باشید. </p>
<p> کیفیت بازخرید DNA در خانواده خانوادگی، شیوه همکاری شما است که می توانید در پروژه های نسل کشی کمک کنید. به عنوان مثال، نام خانوادگی من از "Schmidtmeier" یکی از آخرین نام های مربوط به یک پروژه ردیابی خطوط ناشی از حکومت آلمان از Lippe است. این جالب بود زیرا من هرگز در مورد ارتباط با این ناشناخته ناحیه آلمان شنیده ام. </p>
<p> شما می توانید به این پروژه ها بپیوندید و اطلاعاتی را که می خواهید در دسترس قرار دهید انتخاب کنید. یک تنظیم حداقل، یک توصیه شده و یک پیشرفته وجود دارد. حداقل داده اطلاعاتی مانند haplogroup و مسابقات شما را فراهم می کند، در حالیکه پیشرفته اجازه می دهد که مدیر پروژه، دادههای دادههای خام خام را بارگیری کند. </p>
<figure class= دسترسی به پروژه گروه دیتر هولگر / IDG

سطح داده هایی که می توانید برای یک پروژه گروه ارائه کنید .

پس از پیوستن، اطلاعات ژنتیکی خود را برای داوطلبانی که برنامه را مدیریت می کنند در دسترس قرار می دهند. شما به روز رسانی های ایمیل را به عنوان پیشرفت پروژه دریافت می کنید و سرپرست ممکن است به شما برسد.

پروژه های دیگر انواع خاصی را در DNA خود که شما را درگیر می کنند شناسایی می کنند. همه آنها هدف از ردیابی خطوط گسترده ای از افرادی که برخی از DNA ها را به اشتراک می گذارند این ویژگی طول عمر ارزش خانواده DNA درخت را به ارمغان می آورد. به ذکر است، شما به راحتی می توانید ساعت ها در بسیاری از پروژه های خارج از کشور غوطه ور شوید. شاید شما حتی تصمیم به شروع پروژه خود دارید؟

DNA Matching

همانند تقریبا هر کیت تست DNA دیگر، DNA Family Tree یک سرویس جستجوی DNA است که شما را با افرادی که DNA شما را به اشتراک می گذارند متصل می کند. این می تواند به شما در پیدا کردن بستگان شما که هرگز نمی دانستید وجود داشته باشد (اگر آنها همچنین آزمون را گرفته اند)، یا شما فقط می توانید در هزاران نفر از افراد تصادفی که DNA شما را به اشتراک می گذارند، تعجب کنید.

اما سیستم دوستیابی به شما اجازه نمی دهد خیلی زیاد کار کن شما می توانید یک پیام را برای کسی که با آن همگام شده است ارسال کنید، نام خانوادگی را که هر شخص ذکر کرده است، مشاهده کنید و اگر بخواهید، یادداشت های شخصی خود را اضافه کنید. و در حالی که آن را به شما می گوید رابطه شما با آن شخص، مانند اگر آنها پسر عموی دوم یا خواهر و برادر خود را، به شما نمی دهد درصد DNA شما به اشتراک گذاری، بر خلاف رقبای 23andMe و MyHeritage DNA.

اخبار خوب : خواهر من تست DNA خانوادگی را انجام دادم، و خوشحالم که این را به درستی ما را به عنوان خواهر و برادران معرفی کردیم.

Privacy

یکی از وعده های DNA نسل درخت است که هرگز اطلاعات ژنتیکی خود را به فروش و یا به اشتراک گذاری نرسانید. سیاست این شرکت این است که تنها فردی که باید اطلاعات DNA شما را داشته باشد، شماست. بنت گرینسپن، رئیس خانواده خانواده در یک ویدیو در 19459043 می گوید: "ما اعتقاد نداریم که باید آن را فروخته، معامله کرد یا مبادله کرد." (اینجا را ببینید را ببینید .

اگر به نگرانی های مربوط به حفظ سلامتی شما را از انجام آزمایش DNA نگه دارید باید خبر خوش آمدید. سرویس های دیگر مانند 23andMe و AncestryDNA می توانند DNA ژنتیکی شما را به اشتراک بگذارند، اگر شما موافقت نامه های مربوط به رضایت را انتخاب کنید، که می تواند داده های ژنتیکی را به دست کسب و کار منتقل کند. یک مثال این است که چگونه 23andMe در ماه ژوئیه اعلام کرد اطلاعات ژنتیکی میلیونها نفر را با GlaxoSmithKline غول پیکر به اشتراک می گذارد.

شما می توانید کنترل بیشتری از حریم خصوصی خود را در زیر تنظیمات حساب برگه Privacy & Sharing را پیدا کنید. در اینجا میتوانید اطلاعاتی را که میخواهید در دسترس افرادی که با آنها مطابقت دارید انتخاب کنید، از جمله مواردی مانند برآورد قومی شما.

اگر میخواهید دادههای ژنتیکی خود را حذف کنید یا نمونه خود را نابود کنید، باید با مشتری تماس بگیرید . متاسفانه، هیچ راه ساده ای برای درخواست این در پورتال وجود ندارد، بر خلاف AncestryDNA.

Value

سیستم قیمت گذاری خانواده درختی کمترین چیز مورد علاقه ما در مورد سرویس است. سه تست متفاوت وجود دارد: Family Finder برای 79 دلار، خانواده پدر و مادر برای 169 دلار و پدر و مادر مادر برای 199 دلار.

چیز دیگری است، شما می توانید حتی بیشتر برای ارتقاء نتایج خود را بیشتر. این ارتقاء ویژگی های شجره نامه ای را اضافه می کند تا DNA خود را با سوابق خانوادگی خود ترکیب کند و تصویر کاملتری را ایجاد کند. (ما خدمات سلسلهشناسی DNA خانواده خانوادگی را بررسی نمیکنیم، بنابراین ما نمیتوانیم در مورد آن به شما بگویم.)Source link by [author_name]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image