علمی و فناوری

برای محافظت از رایانه خود در برابر کرم نامطبوع ، اکنون به روزرسانی های ویندوز 10 آگوست 2019 را نصب کنید

به روزرسانی های ماهانه Patch Tuesday مایکروسافت در اوایل این هفته به پایان رسید ، و شما باید Windows pronto را به روز کنید. به روزرسانی ها شامل تکه هایی برای چهار مورد سوءاستفاده امنیتی شدید "کرم" است که می تواند به مهاجمان اجازه دهد بدافزارها را بدون هیچگونه اقدام کاربر گسترش دهند ، مانند WannaCry و آسیب پذیری BlueKeep که مایکروسافت را مجبور به انتشار پست نادری می کند. وصله مرگ برای ویندوز XP.

"این آسیب پذیری از قبل تأیید هویت است و نیازی به تعامل کاربر ندارد" ، در توضیحات مایکروسافت در مورد چهار آسیب پذیری ( CVE-2019-1181 ، CVE-2019) می خواند. -1182 ، CVE-2019-1222 و CVE-2019-122 ). مهاجمی که با موفقیت از این آسیب پذیری سوء استفاده کرده است می تواند کد دلخواه خود را روی سیستم هدف اجرا کند. سپس یک مهاجم می توانست برنامه هایی را نصب کند. مشاهده ، تغییر یا حذف داده ها؛ یا حساب های جدید با حقوق کامل کاربر ایجاد کنید. "

همچنین بخوانید:  اضافه‌شدن ویژگی‌های بیشتر گلکسی نوت 10 به گلکسی اس 10 با به‌روزرسانی جدید

به نظر می رسد وحشتناک است ، اما وحشت نکنید: پروتکل خدمات Remote Desktop Services به طور پیش فرض غیرفعال است ، بنابراین بیشتر کاربران خانگی نباید آسیب پذیر باشند. با این حال ، برخلاف Bluekeep ، این آخرین بهره برداری RDS روی ویندوز 10 تأثیر می گذارد.

به سادگی با به روز رسانی های جدید ، حفره امنیتی را می بندد. ممکن است رایانه شخصی شما قبلاً این کار را بطور خودکار انجام داده باشد ، اما باید دوبار بررسی کنید. برای انجام این کار ، بر روی دکمه Start کلیک کنید ، سپس به گزینه ها> به روز رسانی و امنیت> Windows Update بروید و روی دکمه Check for Updates کلیک کنید.

همچنین بخوانید:  چرا هواپیماهای هیبریدی آینده صنعت هوانوردی جهان خواهند بود؟
 ویندوز 10 را به روز کنید Brad Chacos / IDG

اگرچه مشغول تنظیم تنظیمات هستید ، تأیید کنید که Remote Desktop خاموش است. مایکروسافت برای سخت کردن ویژگی در برابر سوءاستفاده ها در سال 2019 مجبور شده است بروزرسانی هایی را صادر کند ، بنابراین اگر به طور فعال از آن استفاده نکنید ، هیچ دلیلی برای قرار گرفتن رایانه در معرض خطر احتمالی نیست. "دسترسی از راه دور" را جستجو کنید و گزینه "اجازه دسترسی از راه دور به رایانه خود" را انتخاب کنید. در ویژگی های سیستم موجود در زیر ، اطمینان حاصل کنید که "اجازه اتصال اتصالات از راه دور به این رایانه" برطرف نشده است ، سپس OK را کلیک کنید.

همچنین بخوانید:  افزونه جدید کروم رمزهای عبور لورفته را تشخیص می‌دهد

در آخر ، در حالی که ویندوز 10 در حقیقت محافظت قوی تری نسبت به نسخه های قبلی ویندوز فراهم می کند ، اما امنیت پیش فرض در دنیای فوق العاده امروزی اغلب کافی نیست. راهنمای PCWorld برای بهترین نرم افزار آنتی ویروس ویندوز را ببینید تا گزینه های ما را برای موثرترین راه حل ها ببینید. یک برنامه AV خوب نمی تواند مانند این برنامه حفره های امنیتی شکاف را مسدود کند ، اما می تواند بدافزارهای رایج شما ممکن است در طول زندگی روزمره را شناسایی و مسدود کند.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image