علمی و فناوری

برای شروع کسب و کار، ترس خود را به نقطه قوت تبدیل کنید

ترس همیشه وقتی به سراغ شما می‌آید که می‌خواهید کار بزرگی انجام دهید؛ اما برای تحقق رویاهایتان باید بر ترس غلبه و آن را به پله‌ی ترقی خود تبدیل کنید.

احتمالاً تعجب می‌کنید اگر به شما بگوییم که یک‌سوم آمریکایی‌ها بیشتر از پریدن از هواپیما، از شروع یک کسب‌و‌کار می‌ترسند.‌ تصور شروع کاری جدید می‌تواند دلهره‌آور باشد، به‌خصوص اگر از شغلی با درآمد ثابت لذت می‌برده‌اید و حالا تصمیم به تغییر شغل‌ گرفته‌اید. بااین‌حال می‌توانید ترس را به نقطه‌ی قوت‌تان تبدیل و برای این منظور باید ترس‌تان را کنترل کنید؛ زیرا با انجام این کار احساس قدرت در شما متبلور می‌شود و تمرکزتان را بر رویای جدیدتان معطوف خواهید کرد. درواقع توجه به سه عامل اصلی به شما کمک می‌کند تا دشمن بزرگی به‌نام ترس را به دوست‌تان تبدیل کنید.

با مشکلات کنار بیایید

در دنیای کسب‌و‌کار به کارمندان به‌خاطر رعایت مقررات، همکاری با سایر کارمندان و به‌طور کلی برای داشتن رفتار محترمانه، پاداش می‌دهند و اگر شما در چنین شرایطی مشغول به کار هستید، به احتمال زیاد احساس راحتی می‌کنید. درضمن در چنین شرایطی شما را به‌عنوان یک کارشناس می‌شناسند و می‌توانید تمام وظایف کاری خود را با اعتماد به نفس کامل انجام دهید.

هرچند وقتی خودتان مالک کسب‌و‌کار باشید، زندگی می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی شود. برای اینکه به موفقیت برسید، باید با آغوش باز از مشکلات و سختی‌ها استقبال کنید. این نکته‌ی بسیار مهم را باید بدانید که شما نمی‌توانید در همه‌ی زمینه‌ها متخصص باشید. به‌عنوان یک کارآفرین برای تکمیل بخش‌هایی که در آن‌ها ضعیف هستید، افراد باهوش‌تر از خودتان را ‌پیدا کنید. از خطرکردن، امتحان موارد جدید و اعتماد به غریزه‌ی خود نهراسید.

طرز فکر خود را تغییر دهید

غلبه بر ترس

اکثر مردم ترس را به‌عنوان حسی منفی قلمداد می‌کنند که واکنشی طبیعی محسوب می‌شود؛ زیرا ترس همیشه وقتی به سراغ شما می‌آید که می‌خواهید کار بزرگی انجام دهید و نشان می‌دهد که رویای بزرگی در سر می‌پرورانید و بیش‌ازحد به خودتان فشار می‌آورید. تصور شروع یک کسب‌و‌کار نیز ترسی در انسان به‌وجود می‌آورد که بیشتر ترس از شکست است. پس به‌جای اینکه به شکست و نحوه‌ی آن فکر کنید، باید این سؤال مهم را از خود بپرسید که «اگر برای شروع این کار تلاش نکنم، چه چیزی را از دست خواهم داد؟»

به‌عنوان مثال سارا بلکلی، کارآفرین و سرمایه‌دار اهل ایالات متحده آمریکا که مؤسس شرکت اسپانکس است را درنظر بگیرید. زمانی‌که او در سن رشد بود، پدرش هر شب سر میز شام این سؤال را از او می‌پرسید «این هفته در چه کاری شکست خوردی؟» او می‌گوید:

پدرم همیشه من و برادرم را ترغیب به شکست‌خوردن می‌کرد. من این هدیه را از پدرم گرفتم که شکست در نتیجه‌ی تلاش‌نکردن اتفاق می‌افتد و همین موضوع به من اجازه داد تا ایده‌های مختلف را آزادانه‌تر امتحان کنم و با فراغ بال دست به تجربه‌های جدید بزنم.

می‌بینید که با تغییر طرز فکر و دیدگاهی که نسبت به شکست دارید، می‌توانید کارهای فوق‌العاده‌ای رقم بزنید.

همچنین بخوانید:  آمازون و گوگل اعلام آتش بس، اجازه یوتیوب و اولویت پخش ویدئو را بر روی دستگاه های یکدیگر می کنند

یاد بگیرید

پژوهشی به بررسی ترس از شکست در کارآفرینان پرداخته و دریافته است که یکی از راه‌های غلبه بر ترس ازطریق جستجوی دانش و اطلاعات اتفاق می‌افتد. این فرایند شامل انجام پژوهش و گفت‌وگو با مشاوران و کارشناسان است. آموختن مطمئناً پادزهری قوی دربرابر ترس از شکست به‌شمار می‌رود. درواقع اکثر رهبران و کارآفرینان موفق دائماً درحال یادگیری هستند و از آن استقبال می‌کنند. بیل گیتس حدود ۵۰ کتاب در سال مطالعه می‌کند و در کل مدت‌زمان کاری‌اش هر سال به یک مرخصی دو هفته‌ای برای مطالعه رفته است. وارن بافت نیز بیشتر وقت خود را صرف مطالعه و یادگیری می‌کند. چارلی مانگر درباره‌ی بافت می‌گوید:

یکی دیگر از رازهای بزرگ موفقیت ما این است که به یادگیری مادام‌العمر اهمیت می‌دهیم. وارن در دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ زندگی‌اش خیلی بهتر از دوران جوانی‌اش است. به یاد داشته باشید که یادگیری مداوم به شما مزیت فوق‌العاده‌ای می‌دهد.

افراد معمولی روزانه حدود دو ساعت (۱۱۶ دقیقه) از وقت خود را صرف رسانه‌های اجتماعی می‌کنند که در طول کل عمر معادل پنج سال و چهار ماه می‌شود! درحالی‌که به‌عنوان یک کارآفرین می‌توانید بخشی از این زمان را به یادگیری مهارت‌های ارزشمند برای مدیریت بهتر کسب‌و‌کارتان اختصاص دهید؛ زیرا کارآفرینان باید درگیر کلیه‌ی جنبه‌های تجارت خود شوند و به‌همین دلیل یادگیری مداوم از عناصر ضروری برای موفقیت بلندمدت به‌حساب می‌آید.

همچنین بخوانید:  نایم با بازی موزیکال 2-نسل از بازی های موسیقی با گرافیک بالا برخوردار است

با استفاده از این روش‌ها احتمالاً می‌توانید ترس را از دشمن درجه یک به بزرگ‌ترین متحدتان تبدیل کنید. رمز موفقیت در این است که رویاهایتان را بپرورانید،‌ بر ترس‌هایتان غلبه کنید و از همه مهم‌تر به خودتان باور داشته باشید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image