علمی و فناوری

بازار کامپیوتر در Q3 دوباره رشد می کند ، زیرا ویندوز 7 نزدیک به پایان عمر است

بازار رایانه شخصی در سه ماهه سوم سال 2019 بیش از سال رشد کرد ، بیشتر به دلیل تعرفه های گشوده و پایان جاده برای ویندوز 7..

طبق IDC ، بازار رایانه های شخصی 3 درصد رشد کرد و به 70.4 میلیون واحد رسید. گارتنر ، که میزان رشد را کمی متفاوت ارزیابی می کند ، گفت که بازار رایانه شخصی 1.1 درصد رشد کرده و به 68.1 میلیون واحد رسیده است. گارتنر رایانه های لوحی مانند iPad و دستگاههای جایگزین سیستم عامل مانند Chromebook را از حالت حساب خارج می کند. IDC نمی کند.

هر دو شرکت گفتند که Lenovo ، HP و دل نماینده سه سازنده برتر رایانه در سراسر جهان هستند. IDC گفت ، فروش رایانه های شخصی ایالات متحده در رقم های تک رقمی کم رشد کرده است ، بدون اینکه شماره ها را مشخص کنید. به گفته گارتنر ، فروش رایانه های شخصی ایالات متحده 0.3 درصد کاهش یافت و به 14.8 میلیون رایانه شخصی رسید ،

همچنین بخوانید:  NeX Smart Wi-Fi Garage Door Controller Door Controller NXG-200 بررسی: پیشرفته ، اما بسیار گران قیمت
 فروش کامپیوتر گارتنر گارتنر

طبق گفته گارتنر ، Lenovo جایگاه خود را به عنوان فروشنده اصلی رایانه های شخصی در سراسر جهان حفظ کرد.

Gartner تحلیلگر میکاکو کیتاگاوا گفت: چرخه تازه کردن ویندوز 10 بیشترین کمک را به افزایش فروش کامپیوتر می کند ، هر چند که در منطقه در سراسر جهان متفاوت است. IDC تقاضا در بخش تجاری را به رشد ناشی از تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین نسبت داد. گارتنر مخالفت کرد که جنگ تجارت تاثیری دارد ، و همچنین گفت که کمبود CPU اینتل که در اوایل سال نگران کننده بود ، هیچ تأثیر معنی داری نداشت.

"چرخه تازه سازی ویندوز 10 همچنان محرک اصلی بود. کیتاگاوا گفت:

هم IDC و هم گارتنر پایان عمر را برای ویندوز 7 برجسته کردند ، که رسماً پشتیبانی را پشت سر می گذارند. ژانویه 2020. IDC پیش بینی کرد که تقاضا باید تسریع شود. لین هوانگ ، معاون رئیس جمهور برای تحقیقات دستگاه ها و نمایش در IDC ، گفت: "با نزدیک شدن 14 ژانویه سال 2020 ، بازار تجاری باید بتواند موجودی اضافی را طی چند ماه آینده هضم کند." "محدودیت های عرضه ممکن است در سه ماهه های بعدی از بین برود ، بنابراین ممکن است بیش از حد موقعیت بدی برای موجودی کانال در طول سال باقی نماند."

همچنین بخوانید:  وای فای 6 تا چه اندازه از نسل فعلی سریع‌تر است؟

در سراسر جهان ، سه فروشنده برتر رایانه های شخصی (Lenovo ، با 24.7 درصد ؛ HP ، 22.4 درصد) گارتنر گزارش داد ؛ و دل ، اکنون 16.6 درصد از بازار) همه رشد جدی را تجربه کرده اند و باعث افزایش رهبری خود نسبت به فروشندگان کوچکتر شده اند. IDC اظهار داشت که Lenovo ، HP و Dell به ترتیب 24.6 درصد ، 23.8 درصد و 17.1 درصد سهام دارند.

اپل یک ربع ضعیف را تجربه کرد ، طبق گفته گارتنر 3.7 درصد در سراسر جهان کاهش یافته است و طبق IDC 6.1 درصد است. 19659012] در ایالات متحده ، سه فروشنده برتر رایانه متفاوت هستند. HP ، Dell و سپس Lenovo سه گروه برتر را تشکیل می دهند که گارتنر سهم بازار خود را به ترتیب 29.6 درصد ، 26.7 درصد و 15.0 درصد گزارش کرده است. هر دو HP و Dell کاهش یافته اند. اپل در بازار رایانه ایالات متحده چهارم است و سهم 4.1 درصدی دارد و مایکروسافت با 3.2 درصد از بازار پنجم است.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image