علمی و فناوری

ایسوس دستورالعمل AMD را برای دمای بالای ROG Strix Radeon RX 5700 سرزنش می کند ، اعلام کرد:

Asus ROG Strix Radeon RX 5700 XT یکی از بهترین مدل های سفارشی RX 5700 XT است که در اطراف آن قرار دارد و یک PCB رده بالا را با کولرهای فوق العاده کنار شرکت و یک اورکلاک بسیار سنگین جفت می کند. اما این مسئله نگران کننده است: گرمای بیش از حد. تعداد زیادی از خریداران گزارش داده اند که این کارت داغ می شود و پس از آنکه به روزرسانی های BIOS نتوانست نگرانی را برطرف سازد ، ایسوس اکنون دستورالعمل های طراحی AMD را برای این مسئله مقصر می داند. خوشبختانه ، هرچند ، در نهایت برطرف شده است.

مشکلات ROG Strix Radeon RX 5700 XT به خوبی توسط سخت افزار Unboxed در ویدئوی زیر خوب توصیف شده است. به طور خلاصه ، پیچ هایی که کولر را روی کارت سوار می کنند به اندازه کافی محکم نبوده و منجر به دمای بالاتر از حد انتظار شده می شوند و از آنجا که کولر سفارشی Strix بسیار سنگین است ، گرانش به طور بالقوه می تواند مشکل را با گذشت زمان بدتر کند. کاربران دریافتند که سفت کردن پیچ ها یا اضافه کردن واشرها برای افزایش فشار می تواند عملکرد حرارتی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید:  مدیاتک از خانواده‌ جدید تراشه‌های 5G با نام Dimensity رونمایی کرد

برای بدست آوردن عملکرد مناسب از کارت گرافیکی 400 دلاری خود ، داشتن یک جرقه زدگی با یکدیگر است. یکی از گران ترین مدل های موجود.

در پستی که بعد از ظهر جمعه منتشر شد ، قبل از تعطیلات آخر هفته طولانی در ایالات متحده ، ایسوس این مسئله را تأیید کرد و گفت دستورالعمل های طراحی AMD مقصر است. Overclock3D برای اولین بار این خبر را گزارش داد. شایان ذکر است که این موضوع با مدل های Radeon RX 5700 سفارشی از شرکت های دیگر رواج گسترده ای ندارد ، و ROG Strix نسبت به اکثر کارتهای گرافیکی یک طراحی بسیار بهتر را بسته بندی می کند.

همچنین بخوانید:  اینتل تراشه 5.3 گیگاهرتزی خود را "Comet Lake-H" برای لپ تاپ های بازی "سریعترین پردازنده موبایل" نامیده است.

ایسوس ادعا می کند دستورالعمل های AMD گفته است که کولر را روی PSI سوار می کند. بعد از انجام آزمایش های اضافی در پی شکایات کاربران ، ایسوس می گوید کشف کرد که دامنه بهینه برای کارتهای گرافیکی Radeon RX 5700 آن در واقع بین 50 تا 70 PSI است. این شرکت می گوید: "در نتیجه ، کلیه کارتهای گرافیکی سری ROG Strix Radeon RX 5700 که از ژانویه سال 2020 ارسال شده اند دارای پیچ های جدید هستند که باعث افزایش فشار نصب کولر به 50-60 PSI می شوند ، در نتیجه انتقال حرارت بهتر از GPU به هیت سینک افزایش می یابد."

 psi vs temp asus rog strix Asus

اگر قبلاً یک سری GPU ROG Strix RX 5700 خریداری کرده اید و می خواهید پیچ ​​های جدیدتر نصب کنید ، می توانید از یکم مارس با یک مرکز خدمات ایسوس تماس بگیرید.

همچنین بخوانید:  مالکیت معنوی، بحثی پیچیده اما ضروری برای جامعه

از نظر انتقادی ، آزمایشات ایسوس نشان داد که افزایش PSI در 75 PSI بیش از مشخصات پیشنهادی است ، بنابراین انجام تغییرات در خانه می تواند بر عملکرد منفی تأثیر بگذارد. هنگامی که سخت افزار Unboxed کولر را در Radeon RX 5700 XT خود محکم کرد ، متوجه شد که دمای حافظه GPU به شدت بالا می رود ، هرچند که به میزان خطرناکی بالا نیست. هنوز مشخص است که مشخصات جدید ایسوس از همین مسئله رنج می برد یا اینکه 50 تا 70 PSI که توسط سخت افزار جدید نصب شده است فقط کافی است تا بتواند دمای GPU را تحت تأثیر قرار دهد بدون اینکه روی حافظه تأثیر بگذارد.

توجه: هنگامی که شما پس از کلیک کردن روی پیوندها در مقالات ما ، چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. برای اطلاعات بیشتر [پیوندهایوابستهوابسته ما را بخوانید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image