علمی و فناوری

انسان به زودی حیات در سیارات دیگر را رصد خواهد کرد |

به عقیده دیدیه کوئلوز، ستاره شناس و برنه جایزه نوبل سال 2019 فیزیک، حیات در سیارات دیگر نیز وجود دارد و انسان به زودی آن ها را کشف خواهد کرد. به گفته او سیارات و ستاره های بسیاری در منظومه شمسی وجود دارد که نمی توان اینگونه برداشت کرد که تمام آن ها فقط مخصوص انسان باشد و هیچ موجود زنده دیگری در آن ها زندگی نکند.

به گزارش سرویس اخبار علمی تک نیوز، کوئلوز به همراه همکار خود میشل مایور در سال 1995، نخستین سیاره خارج از منظومه شمسی را کشف کرد و به همین دلیل توانست جایزه نوبل را در سال 2019 کسب کند. او پس از دریافت جایزه خود، مصاحبه ای کرد و در آن مصاحبه اعلام کرد که تا 30 سال آینده انسان موفق به کشف حیات در سیارات دیگر خواهد شد. کوئلوز در این باره گفت: یک ماشین جدید که بتواند درک بهتری از فعالیت های بیوشیمی سیارات خارج از منظومه شمسی فراهم کند تا ۳۰ سال آینده ساخته خواهد شد.

همچنین بخوانید:  کشف کوچک‌ترین فسیل میمون جهان در جنگل آمازون

جیمز پیبلز نیز دیگر نوبل فیزیک بود که برای اکتشافات نظری در کیهان شناسی فیزیک برنده این جایزه شده است. کوئلوز در رابطه با روزی که برنده جایزه شده است نیز در مصاحبه خود عنوان می کند که آن روز تایر دوچرخه ام پنچر شد و بعد از آن به جلسه ای که جهت جذب سرمایه تشکیل شده بود دیر رسیدم. در همان جلسه بود که به تماس تلفن خود پاسخ ندادم و بعد از مدتی فهمیدم که آن تماس از سوی کمیته نوبل بوده است. پس از پایان جلسه توسط کارمندان دانشگاه کمبریج باخبر شدم که برنده جایزه شده ام و این شوک باعث شد که به مدت ۲ دقیقه غش کنم. جهت مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم مراجعه کنید.

همچنین بخوانید:  Lenovo Z6 با صفحه نمایش 6.39 اینچی، SD730، دوربین سه گانه برای 1،899 یوان (~ 276 دلار) در چین راه اندازی شد

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image