علمی و فناوری

استرداد و لغو بلیت هواپیما بدون اعمال جریمه انجام می‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد به دلیل شرایط پیش‌آمده پس از انتشار ویروس کرونا، استرداد بلیت‌ پروازهای داخلی و خارجی تا اطلاع ثانوی بدون دریافت جریمه انجام می‌شود.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد از تاریخ ۵ اسفند ۹۸ به دلیل شرایط پیش‌آمده پس از انتشار ویروس کرونا و عدم پذیرش اتباع ایرانی توسط تعدادی از کشورها و تعلیق موقت برخی پروازها، استرداد بلیت هواپیما تا اطلاع ثانوی بدون دریافت جریمه انجام می‌شود؛ او همچنین اعلام کرد بخشنامه‌ی استرداد بلیت هواپیما بدون دریافت جریمه به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و نمایندگی‌های کل فروش شرکت‌های هواپیمایی خارجی ابلاغ شده است. 

همچنین بخوانید:  افتخار 20 در GeekBench با Android 9، Kirin 980 و 6GB RAM عرضه می شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور همچنین گفت باتوجه به شرایط غیرقابل اجتناب ایجاد شده، اتخاذ تدابیر و هماهنگی‌های لازم به منظور بازگشت مسافران ایرانی که از سوی شرکت‌ها به مقاصد پروازی که در مورد پذیرش اتباع ایرانی محدودیت قائل شده‌اند، ضروری است. او همچنین افزود از نمایش، صدور و ایجاد هرگونه تعهد در مسیرهای خارجی مورد نظر از تاریخ ابلاغ این نامه باید جدا خودداری شود، اما باتوجه به تذکرات مکرر شاهد فروش و عرضه‌ی بلیت و ایجاد تعهد در برخی از سایت‌های فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در قالب تور مسافرتی در مسیرهای غیرقابل انتقال برای شرکت‌های هواپیمایی هستیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد، بدیهی است متخلفان بدون هرگونه اغماض به مراجع ذیربط ارجاع شده و مسئولیت هرگونه ایجاد تعهد به عهده‌ی صادرکننده‌ی بلیت خواهد بود. براساس بخشنامه‌ی صادره‌ی این سازمان، مسافرانی که تاکنون در مسیرهای داخلی و خارجی نسبت به دستیابی بلیت سفر اقدام کرده‌اند و درخواست کنسلی آن را به دلایل شرایط کنونی (انتشار ویروس کرونا) دارند، لازم است بدون هرگونه اعمال جریمه عملیات استرداد بلیت آنان در مسیر رفت و برگشت تا اطلاع ثانوی صورت بگیرد.

همچنین بخوانید:  فروش مدل سفارشی مازراتی کواتروپورته شوتینگ‌بریک

در همین راستا شرکت‌های هواپیمایی مانند شرکت هواپیمایی کاسپین، ترکیش ایرلاین، هواپیمایی ایران‌ایرتور، هواپیمایی آتا و ایران‌ایر با فرستادن بیانیه‌ای به آژانس‌های هواپیمایی اعلام کردند استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی را باتوجه به تاریخ اخذ بلیت که در بیانیه‌ی خود اعلام کرده‌اند بدون اخذ جریمه استرداد می‌کنند. 

برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصاویر کلیک کنید

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image