علمی و فناوری

آیا باید لپ تاپی را با CPU 8th یا 9th Intel Intel خریداری کنید؟ ما معیارها را اجرا می کنیم

بهترین CPU برای لپ تاپ بازی شما در حال حاضر چیست؟ می فهمیم اشتباه کردی ما در حال حاضر در وضعیت بی سابقه ای هستیم که لپ تاپ های جدید مبتنی بر CPU های 9 نسل اینتل در کنار لپ تاپ های جدید مبتنی بر CPU های 8 و حتی نسل 7 اینتل به فروش می رسند.

دلیل این احتمال وجود دارد Intel بدنام. کمبود CPU ، که خط لوله را برای سازندگان لپ تاپ مهار کرد. از این گذشته ، فروش لپ تاپ با پردازنده کمی قدیمی تر بهتر از نداشتن هیچ لپ تاپی برای فروش است. متأسفانه ، برای مصرف کنندگان ، اکنون به دنبال لپ تاپ هایی با قیمتی مشابه با "نسل های مختلف" پردازنده Intel هستید.

ما قبلاً به تفاوت های ویژه ای بین پردازنده های تلفن همراه 8th و 9th اینتل پرداختیم. اکنون که تعدادی لپ تاپ را در هر دو نسل آزمایش کرده ایم ، می توانیم داده های بنچمارک را اضافه کنیم و نتایج حاصل از لپ تاپ های کلاس 8 و 9 کلاس را که ما دیده ایم جمع آوری کنیم (‘H نشان دهنده عملکرد بالاتر است). ما همچنین در CPU های H 7 نسل قرار داریم. در حالی که اکنون نسبتاً سالخورده است ، ما هنوز شاهد ذخایر گزینه های لپ تاپ بازی با پایه 7th در قفسه ها هستیم.

پاسخ کوتاه این است که هنگام انتخاب بین تراشه های برابر با هسته ، مانند یک 6 هسته ای Core i7-8750H یا Core i7-9750H 6 هسته ای ، آنرا عرق نکنید. اگر به سطح کارایی Core i9 نگاه می کنید ، بله ، اهمیت دارد.

اوه ، و درباره CPU های لپ تاپ نسل دهم که در اواخر سال جاری میلادی وجود دارند ، بیش از حد نگران نباشید. ما به [دلایلانتظاربراینسلدهم(یانه) نگاه کردیم. در حالی که معماری جدید پیشرفت های چشمگیری را به همراه دارد ، بر اساس معیارهای پیش نمایش اولیه در اوایل ما پیش بینی می کنیم که روند عملکرد افزایشی خواهد بود.

همچنین بخوانید:  فاکسکان انتظار دارد تا اوایل فروردین به روند عادی تولید بازگردد

خواندن تمام جزئیات را ادامه دهید.

 MSI GS65 Stealth Thin 9th Core i7-9750H Nvidia GeForce GTX 1660 Ti Adam Patrick Murray

GS65 Stealth Thin به روز شده MSI دارای GeForce G7X جدید X 9 i Core i7-9750H و Nvidia

این همان چیزی است که ما زدیم

نتایج تست ما نشان می دهد تقریباً کاملاً متمرکز بر CPU است و بیشتر آنها با اختلاف حافظه ، گرافیک یا RAM جابجا نمی شوند.

نمودار اول Maxine's Cinebench R15 است. این یک معیار محبوب است که میزان عملکرد CPU را هنگام ارائه صحنه سه بعدی اندازه گیری می کند. این کار همیشه به همه موارد استفاده تبدیل نمی شود ، اما این ایده را به شما می دهد که چگونه یک CPU در یک محیط چند کاره بسیار کارآمد عمل می کند.

در نمودار زیر جدیدترین ژن 9 را با رنگ قرمز مشاهده می کنیم ، نسل هشتم قبلی به رنگ زرد ، حتی نسل هفتم قدیمی در سبز و CPU های رومیزی که در لپ تاپ ها به رنگ بنفش قرار گرفته اند.

از عملکردی که در برنامه های چند هسته ای گرفته شده است ، می بینید که لپ تاپ های 6 هسته ای قرمز 9th به طور کلی عملکرد خوبی دارند ، کمی سریعتر از بسیاری از لپ تاپ های نسل هشتم. دو لپ تاپ نسل هشتم که نسبت به آنها کمی بهتر عمل می کند ، سریعترین لپ تاپ 6 هسته ای Core i9 در پوسته های بزرگتر 17 اینچی و بدنه تر هستند. صادقانه بگویم ، ما می گوییم این مطابق با چیزی است که ماه ها قبل هنگام معرفی اینتل برای اولین بار گفتیم: Yawn. برای CPU های 9 هسته ای 9 هسته ای یک عملکرد کوچک وجود دارد ، اما برای اینکه از آن هیجان زده شوید کافی نیست.

همچنین بخوانید:  عکس تکان‌دهنده‌ای که پرنده‌ای را در حال تغذیه با ته‌سیگار نشان می‌دهد

اگر می خواهید هیجان داشته باشید و کارهای چند رشته ای انجام دهید ، یک منطقه مورد علاقه پایین است. لپ تاپ های نسل هفتم همه دارای 4 هسته هسته ای هستند و بنابراین تفاوت عملکرد قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد.

 8th h h vs gen 7th h vs gen 9th h cinebench nt IDG

این لپ تاپ های موبایل نسل نهم پردازنده های CPU های بنفش ، نارنجی نسل هشتم و سبز 7 را رنگ آمیزی کرده اند. نوارهای بنفش نشانگر لپ تاپ های ساخته شده با پردازنده های درجه دسک تاپ هستند ، و رنگ آبی فقط متفرقه است.

بیایید عملکرد تک هسته ای را فراموش نکنیم که شامل مرور وب ، بهره وری Office و حتی ویرایش عکس است که اکثر ما هر روز انجام می دهیم. ما دوباره از Cinebench R15 استفاده می کنیم ، اما تنظیم کردیم که فقط از یک موضوع یا هسته CPU استفاده کند. در حالی که Cinebench یک برنامه رندر سه بعدی است ، به این معنی که لزوماً آن چیزی را که در یک کار دیگر دریافت خواهید کرد ، ترجمه نمی کند ، ما فکر می کنیم تقریب بسیار خوبی به شما می دهد.

نتایج شبیه به مواردی است که در بالا دیدیم ، اما شکاف بسته شده است تفاوت اصلی این است که هر لپ تاپ با چه مگا هرتز کار می کند. به طور کلی می گویند لپ تاپ های نسل 9 کمی سریعتر و لپ تاپ های نسل 7 کمی بهتر به نظر می رسند. به طور خلاصه ، اگر بیشتر به کارهای تک رشته ای پایبند باشید ، حتی یک پردازنده 7 ژنرال نیز درست عمل می کند ، و بعضی از تراشه های جدیدتر بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند.

 8th h h vs 7 gen h vs 9 gen h cinebench 1t IDG

ما CPU های لپ تاپ های موبایل نهم را به رنگ های بنفش ، نارنجی نسل هشتم و سبزهای هفتم رنگ آمیزی کردیم. نوارهای بنفش نشانگر لپ تاپ های ساخته شده با CPU های درجه دسک تاپ هستند ، و رنگ آبی فقط متفرقه است.

آخرین مجموعه نتایج ما اندازه گیری می کند که هر لپ تاپ چقدر طول می کشد تا یک فیلم 30 گیگابایتی با استفاده از HandBrake تبدیل کند. برنامه رایگان و پرطرفدار هسته های CPU را دوست دارد ، اما همچنین می تواند از GPU برای رمزگذاری استفاده کند. در این تست ، ما با رمزگذاری CPU می چسبیم.

همچنین بخوانید:  مدل ورودی Cubot J7 با قیمت مقرون به صرفه به زودی

برخلاف Cinebench ، که حدود یک دقیقه طول می کشد ، رمزگذاری HandBrake ما به طور معمول 30 دقیقه در یک CPU 6 هسته ای طول می کشد. اجرای طولانی به ما کمک می کند تا CPU هایی را که عملکرد دریچه گاز را برای مدیریت حرارتی خود شناسایی می کنند ، شناسایی کنیم.

ما سه باند متمایز از عملکرد را می بینیم: CPU های 8 هسته ای این مزیت را دارند و کار را در 23 دقیقه یا کمتر به پایان می رسانند. لپ تاپ های 6 هسته ای اکثراً در حدود 30 دقیقه هستند. لپ تاپ های 4 هسته ای آخرین بار در حدود 45 دقیقه از بین می روند.

آماده سازی: اگر شما رمزگذاری ویدیو زیادی می کنید ، یک CPU 9 هسته ای 9 هسته ای می خواهید. اگر با 6 هسته به دنبال 8-نسل مقابل 9 هستید؟ حتی نگران نسل CPU نباشید – روی سایر ویژگی های لپ تاپ مورد نظر خود تمرکز کنید.

لپ تاپ های 4 هسته ای چیست؟ شما در بارهای کاری چند هسته ای ، یک جریمه عملکرد بسیار سنگین را پرداخت می کنید. به خاطر داشته باشید که اگر لپ تاپ در درجه اول یک مدل بازی سنتی است ، کاملاً قابل قبول است – اما این بدان معنی نیست که وقتی یک لپ تاپ نسل هشتم یا 9th موجود است ، باید روی آن خیس شوید.

 8th gen در مقابل ژنراتور 7th h و gen 9th hbrake IDG

ما CPU های لپ تاپ موبایل 9 پایه را بنفش ، نارنجی 8 و نسل 7 سبز رنگ کرده ایم. نوارهای بنفش نشانگر لپ تاپ هایی هستند که با پردازنده های درجه دسک تاپ ساخته شده اند ، و رنگ آبی کاملا متفرقه است.

نتیجه گیری

معیارها نشان می دهد که شما نیازی به تعویض تفاوت های CPU در لپ تاپ های Core i7 در سطح بین نسل 8 و 9 ندارید. . اختلاف عملکرد بسیار اندک است و بیشتر به طراحی خنک کننده هر لپ تاپ بستگی دارد. در عوض ، انتخاب خود را بر تفاوت بین کارتهای گرافیکی ، میزان رم ، ظرفیت SSD یا صفحه نمایش متمرکز کنید.

اگر با این حال ، شما این لپ تاپ را برای عملکردهای چند هسته ای خریداری می کنید ، 8 هسته ای 9 هسته ای. لپ تاپ های Core i9 مزایای عملکرد واقعی را به شما می دهند.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image