علمی و فناوری

آذری جهرمی: سرعت اینترنت خانگی را حداقل ۴ برابر می‌کنیم

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی اعلام کرد سرعت اینترنت خانگی حداقل چهار برابر افزایش پیدا خواهد کرد. او همچنین گفت عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شده است و در هفته‌ی آینده، سایت ثبت‌نام آغار به‌کار خواهد کرد. به‌گفته‌ی وزیر ارتباطات اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل چهار موبایل در آن‌ها از متوسط کشوری پایین‌تر است.

مقاله‌ی مرتبط:

وزیر ارتباطات در نشست خبری روز اول نمایشگاه الکامپ سال جاری که در تاریخ ۲۷ تیرماه برگزار شده بود جزئیاتی از تبدیل ADSL به VDSL کاربران خانگی را شرح داد. او یک روز پیش از نمایشگاه الکامپ در توییتی نوشت که کاربران خانگی می‌توانند به‌راحتی اینترنت خانگی ADSL خود را به VDSL تبدیل کنند که سرعتی چهاربرابر خواهد داشت. وزیر ارتباطات در پاسخ خبرنگاران درمورد گران بودن سرویس‌های قبلی مخابرات بر بستر فیبر و عدم استقبال کاربران و تعرفه‌ی دقیق طرح جدید گفته بود:

تعرفه‌ی VDSL براساس مصوبه‌ی ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات برنامه‌ریزی می‌شود. قیمت سرویس‌ها در این مصوبه براساس سرعت‌ها تنظیم شده است. همان‌گونه که قیمت سرویس‌های خانگی امروز در دسترس کاربران قرار دارد، قیمت سرویس‌های سریع‌تر و حرفه‌ای‌تر هم طبق مصوبه‌ی مذکور قابل دسترس خواهد بود و تغییری نخواهد داشت.

مقاله‌ی مرتبط:

بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور و خانه‌نشینی اجباری مردم، مصرف اینترنت نیز به دلیل فراهم شدن امکان دورکاری، آموزش از راه دور و تماشای آنلاین فیلم و سریال افزایش پیدا کرد. تا جایی که معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد میزان مصرف اینترنت ثابت حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل شرکت ارتباطات زیرساخت ظرفیت شبکه‌‌ی ارتباطی اپراتورها را افزایش داد. وزیر ارتباطات نیز از فعال شدن بسته‌ی هدیه‌ی اینترنت ۱۰۰ گیگ برای کاربران اینترنت ثابت خبر داده بود که برای استفاده از آن تا هفتم فرودین‌ماه مهلت داده شده بود و با تمدید مجدد آن موافقت نشد.

همچنین بخوانید:  پورشه ماکان توربو 2020 معرفی شد

با وجود تمهیداتی که برای افزایش سرعت اینترنت در نظر گرفته شده است با این حال برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی از قطعی اینترنت و سرعت پایین آن در ساعاتی از روز شکایات می‌کنند و باید دید آیا طرح جدید وزیر ارتباطات می‌تواند این مشکل را برطرف کند یا خیر.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image